bGLvGdgA
bGLvGdgE
bGLvGdgI
programy
kategorie
bGLvGdgB

Prehistoryczne pożary na Antarktydzie. Skala była potężna

Potężne pożary szalały na Antarktydzie 75 milionów lat temu. Wynika to z najnowszych badań Federalnego Uniwersytetu Pernambuco w Recife w Brazylii. Był to czas, kiedy dinozaury wędrowały po Ziemi. W późnej kredzie (100 milionów do 66 milionów lat temu), jednym z najcieplejszych okresów na Ziemi - wyspa Jamesa Rossa na Antarktydzie była domem dla lasów iglastych, paproci i roślin kwitnących, a także dla dinozaurów. Odkrycie jest pierwszym dowodem na paleo-ogień na Wyspie Jamesa Rossa, która obecnie znajduje się poniżej Ameryki Południowej. Odkrycie dostarcza dowodów na to, że spontaniczne pożary były powszechne na Antarktydzie. - To odkrycie poszerza wiedzę na temat występowania pożarów roślinności w okresie kredy, pokazując, że takie epizody były częstsze, niż wcześniej sądzono - powiedziała główna badaczka Flaviana Jorge de Lima. Intensywne pożary lasów były częste i powszechne w późnej kredzie. Najwięcej dowodów na te pożary znajduje się na półkuli północnej,...

rozwiń
27-10-2021
61 reakcji
28
8
25
Podziel się
bGLvGdgD
Komentarze (25)
27-10-2021
tak było!Mieli pożary na Antarktydzie, bo nie wykupil praw do emisji CO2. Jeśli my nie wykupimy to też będziemy mieć.
zobacz więcej komentarzy (25)

Programy Wirtualnej Polski

bGLvGdgN
KOMENTARZE
(25)
tak było!
rok temu
Mieli pożary na Antarktydzie, bo nie wykupil praw do emisji CO2. Jeśli my nie wykupimy to też będziemy mieć.
Logicznie myś...
rok temu
Czyli kiedyś było tam gorąco, więc i bieguny ziemskie musiały być w innych miejscach. A skoro było tam kiedyś gorąco, a teraz jest zimno, to znaczy, ze ocieplenia i ochłodzenia klimatu są naturalnym, cyklicznym trendem na ziemi i nie ma to nic wspólnego z działalnością człowieka i bajkami ekologów o wzroście CO2 i ocieplaniu z tego powodu klimatu. Te ekologiczne bajdurzenie tylko ma wymuszać odpowiednie zaplanowane wcześniej i opłacalne pewnym kręgom działania gospodarcze !!!
XD.
rok temu
1960 - za 10 lat braknie ropy 1970 - za 10 lat następna epoka lodowcowa 1980 - za 10 lat kwaśne deszcze zniszczą wszystkie uprawy 1990 - za 10 lat warstwa ozonowa zniknie 2000 - za 10 lat nie będzie żadnych lodowców ŻADNA z tych rzeczy się nie stała, ale każda doprowadziła do powiększenia podatków
bGLvGdhf
Lord Vader
rok temu
Powoli, powoli kończy się okres globalnego ochłodzenia, a niedouczeni ekoterroryści wymyślili globalne ochłodzenie.
Jacek-3
rok temu
Kopaczowa rzucała krzemieniami w dinozaury i iskierki poszły...
Najnowsze komentarze (25)
zfrsg
rok temu
na forum sami oświeceni i mądrzy inaczej oraz strefa wolna od rozumu
olo
rok temu
to jak to jest ,jak głoszą wszem i wobec katolicy świat powstal dopiero ponad 6 tyś lat temu . A teraz piszecie ,że kilkadziesiąt milionów lat temu szalały jakieś pożary. Wyjaśnijcie w koncu raz na zawsze kto tu kłamie a kto mówi prawdę.
lewak
rok temu
Już wtedy grasowały gangi dinozaurów podpalaczy. A na poważnie - w tych czasach powietrze zawierało znacznie więcej tlenu co tez miedzy innymi przekładało się na wielkość zwierzątek no ale i także na wielkość i gwałtowność pożarów.
dj_
rok temu
Pożary były dodatkowo podsycane ogniami bengalskimi dinozaurów.
klon
rok temu
Na Antarktydzie jeszcze 12000 lat temu były miasta AMERYKANIE I ROSJA kopie pod lodem od 2046 roku
XD.
rok temu
1960 - za 10 lat braknie ropy 1970 - za 10 lat następna epoka lodowcowa 1980 - za 10 lat kwaśne deszcze zniszczą wszystkie uprawy 1990 - za 10 lat warstwa ozonowa zniknie 2000 - za 10 lat nie będzie żadnych lodowców ŻADNA z tych rzeczy się nie stała, ale każda doprowadziła do powiększenia podatków
OOL ..
rok temu
Jestem POLAKIEM -UE nam niepotrzebna,palę śmiećmi, jeżdżę starym dizlem,nie muszę się szczepić,nie muszę nosić maski,samochodem jeżdżę jak mi się chce.. Janusz
xyz
rok temu
Gdzie wtedy była Greta Durenberg?
bGLvGdgX
ABS
rok temu
To wędrujące dinozaury zaprószyły ogień. Teraz wiadomo dlaczego ludzie rzucali w nie kamieniami. Mieli prawo się wkurzyć.
otto
rok temu
badacze się mylili, teraz poznaliśmy prawdę. Taki będzie za pewien czas tytuł i podsumowanie plandemii i szczypawki. Będzie za późno dla wielu.
Ekolog
rok temu
Te pożary były wynikiem destrukcyjnej działalności człowieka na klimat. Wcześniej wszystko było idealne na ziemi. Teraz człowiek zniszczył planetę tak jak 66 milionów lat temu ;-P Czerwona UE musi wprowadzić nowy pakiet klimatyczny!
zybi
rok temu
Kto odpowiadał za ówczesne ocieplenie klimatu i późniejszą, tak zgubną emisje CO2 ? A co z poziomem mórz i oceanów ? Same problemy.
Ha ha
rok temu
Naukowcy z natury się mylą
;) hihi
rok temu
dobrze, że rozwinąłem
bGLvGdhz
bGLvGdgG
bGLvGdhG
bGLvGdhH