bCGZYljE
bCGZYljI
bCGZYljM
programy
kategorie
bCGZYljF

Przechowywanie pomidorów. Naukowcy: można je trzymać w lodówce

To od lat dylemat wielu gospodarstw domowych i źródło licznych dyskusji. Uważa się, że pomidorów nie powinno się przechowywać w lodówce. Tymczasem to mit. Udowodnili to niemieccy naukowcy z Uniwersytetu w Gottingen. Badali oni sposób przechowywania pomidorów, uwzględniając ich słodycz, kwasowość i soczystość. Okazało się, że nie ma różnicy między przechowywaniem pomidorów w lodówce a w temperaturze pokojowej. To odmiana pomidorów ma istotny wpływ na smak i pozostałe czynniki. Im krótszy jest okres przechowywania, tym lepiej dla smaku pomidorów. Potwierdza to wcześniejsze badania Uniwersytetu we Florydzie z 2016 r. Pomidory można chłodzić bez żadnej straty smaku przez około 4 dni.
44 reakcje
23
11
10
Podziel się
Komentarze (10)
26-05-2020
pomidorowa z ryzemnaukowcy lepiej niech się zajmą wynajdowaniem leków czy cos, a pomidory niech zostawia w spokoju. Te uprawiane na galarecie może nie stracą smaku, bo i tak go nie miały.
zobacz więcej komentarzy (10)

Programy Wirtualnej Polski

bCGZYljR
Napisz komentarz
26-05-2020

pomidorowa z ryzemnaukowcy lepiej niech się zajmą wynajdowaniem leków czy cos, a pomidory niech zostawia w spokoju. Te uprawiane na galarecie może nie stracą smaku, bo … Czytaj całość

26-05-2020

PolkaBUJDA NA RESORACH CO ZA PACAN TAKIE BZDURY WYPISUJE .Juz nasze babcie nawet wiedziały że pomidor tylko w cieple i na słońcu dojrzew i jest … Czytaj całość

26-05-2020

gojaTo bzdura. Pomidor przechowywany w cieple dojrzewa lepiej , jego skórka jest cieńsza i o wiele jest smaczniejszy (nie ma zielonych pestek w środku)

bCGZYlkj
Rozwiń komentarze (9)
bCGZYlkD
bCGZYljK
bCGZYlkK
bCGZYlkL