bDgAHKEQ
bDgAHKEU
bDgAHKEY
programy
kategorie
bDgAHKER

Przejechał na czerwonym świetle. Rowerzysta został ukarany wysokim mandatem

Osoby poruszające się rowerami również obowiązują takie przepisy ruchu drogowego jak zatrzymywanie się na czerwonym świetle. Zapomniał o tym chyba rowerzysta, jadący po dzielnicy Wilda w Poznaniu. Przejechał przez ulicę, zupełnie nie zwracając uwagi, że ma przed sobą czerwone światło. Miał pecha, gdyż sytuacja miała miejsce tuż przed maską nieoznakowanego radiowozu, który nagrał wszystko na kamerkę. Policjanci dogonili niecierpliwego rowerzystę i wlepili mu mandat w wysokości 500 złotych. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, gdyż taki przejazd na czerwonym świetle może kosztować kogoś nie tylko 500 zł, ale również zdrowie i życie.

141 reakcji
97
7
37
Podziel się
Komentarze (37)
04-09-2020
onononA później przy potrąceniu oczywiście winny kierowca auta. Wielu rowerzystów tak jeździ i trzeba to ukrócić.
zobacz więcej komentarzy (37)
bDgAHKFd
KOMENTARZE
(37)
ononon
2 miesiące temu
A później przy potrąceniu oczywiście winny kierowca auta. Wielu rowerzystów tak jeździ i trzeba to ukrócić.
myk
2 miesiące temu
Obowiązkowe OC jeżeli porusza sie po drogach publicznych.
Marcin G
2 miesiące temu
A gdzie kary za jazde po jezdni i blokowanie ruchu, gdy obok jest ścieżka rowerowa? Policja ignoruje to, więc może tak samochody mogły by po ścieżce rowerowej jeździć?
bDgAHKFv
łdz77
2 miesiące temu
To norma ze rowerkiem na czerwonym.lub jak sie zmiena na czerwone to hyc na chodnik i po pasach na wczesnym czerwonym alb ma scizke rowerową ale on woli chodnik lub jezdnią zasuwa
Polak
2 miesiące temu
Jeden z bardzo wielu a rowerzyści robią to nagminnie o zjeździe z jezdni na pas dla pieszych nie wspomnę.
Najnowsze komentarze (37)
NadgorliwiPol
2 miesiące temu
Bzdura skręcał w prawo tak jakby tam była zielona strzałka. Nie było żadnych pojazdów poza tramwajem, który przepuścił .W wielu krajach rowerzyści mogą przejeżdżać na czerwonym.U nas tez kiedyś będą mogli.Większe zagrożenie spowodowali policjanci jadąc po drodze dla rowerów.Na każdym skrzyżowaniu co kilka minut auto przejeżdża na czerwonym
aaa
2 miesiące temu
Jedyne co mnie dziwi, to fakt, że nie wymusił pierwszeństwa na tramwaju.
Kierowca
2 miesiące temu
Ewenement. Nie to, że rowerzysta ma przepisy ruchu drogowego w rzyci, ale to, że został ukarany.
Lord Vader
2 miesiące temu
Czas najwyższy aby Policja wzięła się w końcu za świętych rowerzystów.
Robin
2 miesiące temu
W Polsce pieszych i rowerzystów przepisy ruchu drogowego nie obowiązują, bo nie potrafili zdać egzaminu na prawo jazdy. Tylko kierowców. Kierowca musi przewidzieć kiedy pieszy wejdzie na jezdnię, a rowerzysta zajedzie mu drogę. Najlepszy będzie STRICTE PROEKOLOGICZNY przepis o obowiązku zatrzymania pojazdu kiedy pieszy zbliża się do przejścia. Pieszy będzie spacerował i zatrzyma się więc samochody stop. Silniki pracują a ten stoi i patrzy:) w końcu odwraca się i idzie dalej. Będzie cyrk. Będziemy tak robić w pobliżu urzędów, żeby pospóźniali sie do pracy.
jaś
2 miesiące temu
Nikt tego nie pilnuje, dlatego tak to wygląda.Samochody tak a rowery, hulajnogi to t.z. wolna amerykanka
Marcin
2 miesiące temu
ale się zdziwił ten cyklista wyglądał na takiego co ma już wprawę w takich manewrach
pilotz
2 miesiące temu
Jeżdże trochę rowerem po niemieckich miastch i jestem jednym z nielicznych, którzy zatrzymują się na czerwonym..... a jestem też kierowcą samochodu, więc strasznie mnie to wkurza
bDgAHKFn
wojan
2 miesiące temu
rowerzysci wogule ne patrza , tylko aby do przodu...
JaśkoMuzykant
2 miesiące temu
Tylko w Polsce ludzie zawsze staraja sie byc bardziej swieci od Papieza! Mandat owszem nalezal sie i to bezdyskusyjnie ale jak sie ma wysokosc tej summy w stosunku do innych wykroczen drogowych? Zero proporcji w stosunku do sposobu karania za wykroczenia a to wlasnie tak buduje sie nonszalowanie prawa w spoleczenstwie!
juzio
2 miesiące temu
no biedny, miał pecha, ale to i tak nic w porównaniu z brakiem maseczki i kowida
Ado
2 miesiące temu
Kiedyś o mało nie miałem kolizji W NOCY z rowerzystą BEZ OŚWIETLENIA, który pędził po ścieżce i przejeżdżał przez jezdnię. Obok była policja i straż miejska i nic. Rowerzyści uważają się za najważniejszych użytkowników dróg. Dla nich jezdnie i oczywiście pierwszeństwo. Ale jak jest przejście dla pieszych przez ścieżkę rowerową to pieszy jest intruzem. Przejechać go, rowerzysta najważniejszy. Służby powinny ostro wymagać przestrzegania prawa od tej grupy użytkowników dróg i ścieżek!
Twój nick
2 miesiące temu
niech se kupią stacjo i jerzdżom w domju
momo
2 miesiące temu
Może jednak przywrócić wymagania podstawowej znajomości zasad ruchu np w postaci karty rowerowej? Jeżdżą jak chcą, mając gdzieś innych użytkowników RUCHU drogowego.
bDgAHKFP
bDgAHKEW
bDgAHKFW
bDgAHKFX