bFFRVVHE
bFFRVVHI
bFFRVVHM
programy
kategorie
bFFRVVHF

Przemoc seksualna w średniowieczu

Wzmianki o przemocy seksualnej wobec kobiet pojawiały się już tysiąc lat temu w zapiskach kronikarzy. Gwałt przed tysiącem lat nie był niczym rzadkim ani niezwykłym. Ciała dobrze sytuowanych kobiet były swoistym trofeum i nagrodą dla najeźdźców. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Gwałty na księżniczkach we wczesnym średniowieczu. Przemilczana historia przemocy seksualnej.

109 reakcji
26
50
33
Podziel się
Komentarze (33)
13-03-2020
zojaNależy oskarżyć średniowiecze i skazać na 23 lata.
zobacz więcej komentarzy (33)

Programy Wirtualnej Polski

bFFRVVHR
KOMENTARZE
(33)
zoja
2 lata temu
Należy oskarżyć średniowiecze i skazać na 23 lata.
Czy
2 lata temu
wiecie co to szkocki kilt? To swego rodzaju "mundur" wojskowy, umożliwiający szybkie przystąpienie do gwałtu i równie szybkie przejście do walki, bez przewracania się o spodnie na kostkach.
ania
2 lata temu
Gdyby tak w średniowieczu każdy podbity król był gwałcony przez żołnierzy zdobywcy to mogę się założyć, że pokój trwałby setki lat.
bFFRVVIj
werwe
2 lata temu
aha, a męźczyźni mieli się świetnie...w razie wojny kobiety były gwałcone a męczyzni mordowani, super mieli. Tylko pozazdrościć.
zen
2 lata temu
Bez wzgledu na czasu, kraj religie... kobiety zawsze mialy, maja i beda mieć przykre incydenty w swoim życiu o ile nie na całe zycie. Najgorsze to urodzic sie kobieta. bez wzgledu na urode. I ladna i brzydka obie pod gore.
Najnowsze komentarze (33)
rumcajs
2 lata temu
A kościół katolicki do dzisiaj zachował te praktyki...
FAKTY
2 lata temu
w Polsce jeszcze 100 lat temu ojczym miał prawo gwałcić pasierbicę, bo miał potrzeby, więc w średniowieczu mentalnie tkwimy do DZISIAJ!!!!
DEJA VU
2 lata temu
Sąd nad średniowieczem jest kretyńskim zajęciem dyletantów.Od jakiegoś czasu rozwinęła się taka maniera wśród ludzi płytko wykształconych że porównuje się różne epoki ze współczesnością.Wystarczy że byle ignorant przyswoi sobie jakąś wiedzę historyczną a już ją ocenia z perspektywy współczesnej.Zawsze powtarzałem że wiedzieć nie oznacza rozumieć.Okoliczności kształtują ludzi którzy kształtują czasy w których żyją.Zależność ludzi ze środowiskiem w którym żyją jest nierozerwalna i nie można od tego abstrachować.Już z perspektywy nawet naszego życia można zauważyć jak bardzo zmieniły się czasy i ludzie.Między pokoleniem wojennym które przeżyło wojnę i odbudowę a pokoleniem internetu jest przepaść a co dopiero mówić o średniowieczu.Trzeba mieć pojęcie o wyobrażeniu jak się mówiło przed wojną.
dfg
2 lata temu
Kościelne praktyki dziś
mecenas
2 lata temu
I teraz wszystkie potomkinie wystąpią o odszkodowania. Do kogo się da.
Sigwald
2 lata temu
U muzułmanów dalej jest to praktykowane i będzie wznowione w lewackiej UE
co tam średni...
2 lata temu
W Polsce w latach 1944-1947 miały miejsce masowe gwałty czerwonoarmistów na polskich kobietach. Około trzech milionów polskich kobiet zostało wtedy zgwałconych, wiele z nich było gwałconych wielokrotnie i zbiorowo przez 50 czy 100 bandytów po kolei. Nikt z tych zwyrodnialców nie został ukarany. Wręcz przeciwnie - każdy a nich powrocie do ZSRR uzyskał status weterana wojennego, "obrońcy ojczyzny" i został otoczony powszechnym szacunkiem.
orda juris to...
2 lata temu
A jeszcze jak się Halina Krępianka kazała zasypać w piwnicy z całą tatarską ordą juris pod Sandomierzem i nie wiadomo czego wcześniej zabrakło ordyńcom: jedzenia, powietrza czy ochoty? Brrr.. i takie rzeczy się dzieciom czyta z książeczek o legendach narodowych.
bFFRVVIb
zxc
2 lata temu
mężczyźni byli "tylko" zabijani a kobiety miały gorzej bo był "aż" gwałcone.
Dżessika
2 lata temu
To jednak były wspaniałe czasy! Echchchch... Rozmarzyłam się.
werwe
2 lata temu
aha, a męźczyźni mieli się świetnie...w razie wojny kobiety były gwałcone a męczyzni mordowani, super mieli. Tylko pozazdrościć.
28
2 lata temu