bEpKyEwQ
bEpKyEwU
bEpKyEwY
programy
kategorie
bEpKyEwR

Robaki w owocach. Jak uniknąć niespodzianek w czereśniach?

Robaki w owocach to zmora każdego smakosza owoców. I choć czereśnie to nie jedyne ulubione danie dla robaków, to przypominamy, o czym należy pamiętać, kupując je, by uniknąć rozczarowania. Czarne punkty jak i małe dziurki na skórce świadczą o obecności larw. Podobnie w przypadku przebarwień skórki przypominających tzw. obity owoc. Kolejną dostrzegalną zmianą są jaśniejsze kreski, czyli wydrążone przez larwy korytarze w miąższu czereśni. Gdy jednak kupiliście już czereśnie, warto namoczyć je w zimnej wodzie. Jeśli były robaczywe, to po chwili ujrzysz robaki w wodzie. Z pewnością można poprzecinać owoce czereśni na pół. Niestety sposób ten nie sprawdzi się w przypadku większej ilości. Warto dodać, że czereśnie należą do nietrwały plonów, które powinny być przechowywane w specjalnych warunkach. W przeciwnym wypadku owoce nadawać się będą do spożycia nie dłużej niż kilka dni.

22-06-2021
85 reakcji
53
0
32
Podziel się
Komentarze (32)
22-06-2021
polUmyć i jeść, nie zaglądać do środka.
zobacz więcej komentarzy (32)

Programy Wirtualnej Polski

bEpKyExd
KOMENTARZE
(32)
pol
miesiąc temu
Umyć i jeść, nie zaglądać do środka.
andrzej52
miesiąc temu
to białko łatwo przyswajalne
slvestr
miesiąc temu
Czyli będą naturalne i bez chemii,a nie błyszczące i powoskowane.
bEpKyExv
Marek
miesiąc temu
Póki robaczki małe to śmiało można jeść:)
xxx@
miesiąc temu
SMACZNEGO!!!!!!
Najnowsze komentarze (32)
:)..
miesiąc temu
robaka juz nie zobaczysz w czeresniach tyle jest oprysków:)
Tadeusz
miesiąc temu
Wiszą dwie śliwki na drzewie i mówi ta jedna "ale nudno a druga, nie mogę powiedzieć mam akurat robaczka w sobie".
Tadeusz
miesiąc temu
Na 100% zdrowsze od szczepionki. A tak sobie to wreszcie mamy zdrowe owoce, kiedyś jak pamiętam t w każdym owocu coś sobie siedziało a dziś to nawet osy gruszek już nie jedzą.
wiola
miesiąc temu
Co?! Nigdy w życiu już nawet nie spojrzę na czereśnie ! Ohyda !
wtajemniczony
miesiąc temu
Robakiem jest larwa Nasionnicy trześniówki i występuje w późniejszych odmianach bo we wczesnych nie zdąży się jeszcze rozwinąć. Drzewa : czereśnie i wiśnie należy opryskiwać na początku czerwca gdy mucha zaczyna składać jajka do owoców.
Emerytka
miesiąc temu
To dlatego takie drogie bo z mięskiem 🤣🤣🤣
babciamaria
miesiąc temu
oj tam, oj tam, moze sie zdarzyc robaczek. Jezeli go zauwazymy , wiadomo wyrzucamy owoc , w przeciwnym wypadku zjadamy i najlepiej jezeli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jem czeresnie od dziecka i zyje, smakuja te duze czerwone. Pozdrawiam czeresniarzy!
Kira
miesiąc temu
Trzeba tylko dokładnie pogryźć.
bEpKyExn
Józio
miesiąc temu
Larwy muchy są bez smaku. Można jeść do woli. Sprawdzałem nie raz...
alalal
miesiąc temu
Ostatnie robaki w czereśniach widywałam jakieś 30 lat temu. Od tego czasu czereśnie wyglądają jak z plastiku i żaden mądry robak ich nie tknie.
Taaa
miesiąc temu
Wstyd się przyznać ale ja po prostu jem czereśnie i mam to gdzieś co tam biega. Nigdy nie wyczułem nic mimo dziesiątek kilogramów zjedzonych czereśni i pestek... 0 wpływu na smak. Więc po co dłubać skoro to nic takiego, jak ktoś już napisał łatwo przyswajalne białko 😁
pol
miesiąc temu
Ostatnio Unia europejska ogłosiła że młynarek zbożowy został uznany jako jadalny dla ludzi i w zachodniej europie służy do dekoracji dań. Jedzmy robaczki mają dużo aminokwasów.
Jaskolka
miesiąc temu
Jak robak wszedł to niech się teraz martwi 🤣🤣🤣
emerytka
miesiąc temu
Ile to czereśni najadł się człowiek za młodych lat.... nie zwracając uwagi czy są robaki, opłukane i zjedzone i tyle. Dzisiaj w dobie internetu, wszystko podane jak na tacy, porad więcej niż czereśni. Przez te porady już nie wezmę do ust "chyba" żadnej czereśni. A tak je uwielbiałam.,
bEpKyExP
bEpKyEwW
bEpKyExW
bEpKyExX