bFZntBSc
bFZntBSg
bFZntBSk
programy
kategorie
bFZntBSd

Robaki w owocach. Jak uniknąć niespodzianek w czereśniach?

Robaki w owocach to zmora każdego smakosza owoców. I choć czereśnie to nie jedyne ulubione danie dla robaków, to przypominamy, o czym należy pamiętać, kupując je, by uniknąć rozczarowania. Czarne punkty jak i małe dziurki na skórce świadczą o obecności larw. Podobnie w przypadku przebarwień skórki przypominających tzw. obity owoc. Kolejną dostrzegalną zmianą są jaśniejsze kreski, czyli wydrążone przez larwy korytarze w miąższu czereśni. Gdy jednak kupiliście już czereśnie, warto namoczyć je w zimnej wodzie. Jeśli były robaczywe, to po chwili ujrzysz robaki w wodzie. Z pewnością można poprzecinać owoce czereśni na pół. Niestety sposób ten nie sprawdzi się w przypadku większej ilości. Warto dodać, że czereśnie należą do nietrwały plonów, które powinny być przechowywane w specjalnych warunkach. W przeciwnym wypadku owoce nadawać się będą do spożycia nie dłużej niż kilka dni.

22-06-2021
135 reakcji
53
50
32
Podziel się
Komentarze (32)
22-06-2021
polUmyć i jeść, nie zaglądać do środka.
zobacz więcej komentarzy (32)

Programy Wirtualnej Polski

bFZntBSp
KOMENTARZE
(32)
pol
rok temu
Umyć i jeść, nie zaglądać do środka.
andrzej52
rok temu
to białko łatwo przyswajalne
slvestr
rok temu
Czyli będą naturalne i bez chemii,a nie błyszczące i powoskowane.
bFZntBSH
Marek
rok temu
Póki robaczki małe to śmiało można jeść:)
xxx@
rok temu
SMACZNEGO!!!!!!
Najnowsze komentarze (32)
:)..
rok temu
robaka juz nie zobaczysz w czeresniach tyle jest oprysków:)
Tadeusz
rok temu
Wiszą dwie śliwki na drzewie i mówi ta jedna "ale nudno a druga, nie mogę powiedzieć mam akurat robaczka w sobie".
Tadeusz
rok temu
Na 100% zdrowsze od szczepionki. A tak sobie to wreszcie mamy zdrowe owoce, kiedyś jak pamiętam t w każdym owocu coś sobie siedziało a dziś to nawet osy gruszek już nie jedzą.
wiola
rok temu
Co?! Nigdy w życiu już nawet nie spojrzę na czereśnie ! Ohyda !
wtajemniczony
rok temu
Robakiem jest larwa Nasionnicy trześniówki i występuje w późniejszych odmianach bo we wczesnych nie zdąży się jeszcze rozwinąć. Drzewa : czereśnie i wiśnie należy opryskiwać na początku czerwca gdy mucha zaczyna składać jajka do owoców.
Emerytka
rok temu
To dlatego takie drogie bo z mięskiem 🤣🤣🤣
babciamaria
rok temu
oj tam, oj tam, moze sie zdarzyc robaczek. Jezeli go zauwazymy , wiadomo wyrzucamy owoc , w przeciwnym wypadku zjadamy i najlepiej jezeli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jem czeresnie od dziecka i zyje, smakuja te duze czerwone. Pozdrawiam czeresniarzy!
Kira
rok temu
Trzeba tylko dokładnie pogryźć.
bFZntBSz
Józio
rok temu
Larwy muchy są bez smaku. Można jeść do woli. Sprawdzałem nie raz...
alalal
rok temu
Ostatnie robaki w czereśniach widywałam jakieś 30 lat temu. Od tego czasu czereśnie wyglądają jak z plastiku i żaden mądry robak ich nie tknie.
Taaa
rok temu
Wstyd się przyznać ale ja po prostu jem czereśnie i mam to gdzieś co tam biega. Nigdy nie wyczułem nic mimo dziesiątek kilogramów zjedzonych czereśni i pestek... 0 wpływu na smak. Więc po co dłubać skoro to nic takiego, jak ktoś już napisał łatwo przyswajalne białko 😁
pol
rok temu
Ostatnio Unia europejska ogłosiła że młynarek zbożowy został uznany jako jadalny dla ludzi i w zachodniej europie służy do dekoracji dań. Jedzmy robaczki mają dużo aminokwasów.
Jaskolka
rok temu
Jak robak wszedł to niech się teraz martwi 🤣🤣🤣
emerytka
rok temu
Ile to czereśni najadł się człowiek za młodych lat.... nie zwracając uwagi czy są robaki, opłukane i zjedzone i tyle. Dzisiaj w dobie internetu, wszystko podane jak na tacy, porad więcej niż czereśni. Przez te porady już nie wezmę do ust "chyba" żadnej czereśni. A tak je uwielbiałam.,
bFZntBTb
bFZntBSi
bFZntBTi
bFZntBTj