programy
kategorie

Robaki w owocach. Jak uniknąć niespodzianek w czereśniach?

Robaki w owocach to zmora każdego smakosza owoców. I choć czereśnie to nie jedyne ulubione danie dla robaków, to przypominamy, o czym należy pamiętać, kupując je, by uniknąć rozczarowania. Czarne punkty jak i małe dziurki na skórce świadczą o obecności larw. Podobnie w przypadku przebarwień skórki przypominających tzw. obity owoc. Kolejną dostrzegalną zmianą są jaśniejsze kreski, czyli wydrążone przez larwy korytarze w miąższu czereśni. Gdy jednak kupiliście już czereśnie, warto namoczyć je w zimnej wodzie. Jeśli były robaczywe, to po chwili ujrzysz robaki w wodzie. Z pewnością można poprzecinać owoce czereśni na pół. Niestety sposób ten nie sprawdzi się w przypadku większej ilości. Warto dodać, że czereśnie należą do nietrwały plonów, które powinny być przechowywane w specjalnych warunkach. W przeciwnym wypadku owoce nadawać się będą do spożycia nie dłużej niż kilka dni.

22-06-2021
136 reakcji
54
50
32
Podziel się
Komentarze (32)
22-06-2021
polUmyć i jeść, nie zaglądać do środka.
zobacz więcej komentarzy (32)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(32)
pol
2 lata temu
Umyć i jeść, nie zaglądać do środka.
andrzej52
2 lata temu
to białko łatwo przyswajalne
slvestr
2 lata temu
Czyli będą naturalne i bez chemii,a nie błyszczące i powoskowane.
Marek
2 lata temu
Póki robaczki małe to śmiało można jeść:)
xxx@
2 lata temu
SMACZNEGO!!!!!!
Najnowsze komentarze (32)
:)..
2 lata temu
robaka juz nie zobaczysz w czeresniach tyle jest oprysków:)
Tadeusz
2 lata temu
Wiszą dwie śliwki na drzewie i mówi ta jedna "ale nudno a druga, nie mogę powiedzieć mam akurat robaczka w sobie".
Tadeusz
2 lata temu
Na 100% zdrowsze od szczepionki. A tak sobie to wreszcie mamy zdrowe owoce, kiedyś jak pamiętam t w każdym owocu coś sobie siedziało a dziś to nawet osy gruszek już nie jedzą.
wiola
2 lata temu
Co?! Nigdy w życiu już nawet nie spojrzę na czereśnie ! Ohyda !
wtajemniczony
2 lata temu
Robakiem jest larwa Nasionnicy trześniówki i występuje w późniejszych odmianach bo we wczesnych nie zdąży się jeszcze rozwinąć. Drzewa : czereśnie i wiśnie należy opryskiwać na początku czerwca gdy mucha zaczyna składać jajka do owoców.
Emerytka
2 lata temu
To dlatego takie drogie bo z mięskiem 🤣🤣🤣
babciamaria
2 lata temu
oj tam, oj tam, moze sie zdarzyc robaczek. Jezeli go zauwazymy , wiadomo wyrzucamy owoc , w przeciwnym wypadku zjadamy i najlepiej jezeli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jem czeresnie od dziecka i zyje, smakuja te duze czerwone. Pozdrawiam czeresniarzy!
Kira
2 lata temu
Trzeba tylko dokładnie pogryźć.
Józio
2 lata temu
Larwy muchy są bez smaku. Można jeść do woli. Sprawdzałem nie raz...
alalal
2 lata temu
Ostatnie robaki w czereśniach widywałam jakieś 30 lat temu. Od tego czasu czereśnie wyglądają jak z plastiku i żaden mądry robak ich nie tknie.
Taaa
2 lata temu
Wstyd się przyznać ale ja po prostu jem czereśnie i mam to gdzieś co tam biega. Nigdy nie wyczułem nic mimo dziesiątek kilogramów zjedzonych czereśni i pestek... 0 wpływu na smak. Więc po co dłubać skoro to nic takiego, jak ktoś już napisał łatwo przyswajalne białko 😁
pol
2 lata temu
Ostatnio Unia europejska ogłosiła że młynarek zbożowy został uznany jako jadalny dla ludzi i w zachodniej europie służy do dekoracji dań. Jedzmy robaczki mają dużo aminokwasów.
Jaskolka
2 lata temu
Jak robak wszedł to niech się teraz martwi 🤣🤣🤣
emerytka
2 lata temu
Ile to czereśni najadł się człowiek za młodych lat.... nie zwracając uwagi czy są robaki, opłukane i zjedzone i tyle. Dzisiaj w dobie internetu, wszystko podane jak na tacy, porad więcej niż czereśni. Przez te porady już nie wezmę do ust "chyba" żadnej czereśni. A tak je uwielbiałam.,