programy
kategorie

Rosja i Chiny organizują pierwszy wspólny patrol na Pacyfiku

Rosja i Chiny przeprowadziły w ubiegłym tygodniu swój pierwszy wspólny patrol morski na Zachodnim Pacyfiku. O tym fakcie poinformowało w sobotę (23 października) rosyjskie ministerstwo obrony. Celem działań było zademonstrowanie flag państwowych Rosji i Chin, wspieranie pokoju i stabilności w regionie Azji i Pacyfiku oraz obrona miejsc morskiej działalności gospodarczej obu państw. Na filmie widać okręty pływające pod flagami Rosji i Chin. Flota składała się z dziesięciu rosyjskich i pięciu chińskich jednostek. Patrol przeszedł przez cieśninę Tsugaru w północnej Japonii i przeprowadził wspólne manewry taktyczne i ćwiczenia.

112 reakcji
31
39
42
Podziel się
Komentarze (42)
25-10-2021
olo
Jak się ma stocznie biura konstrukcyjne ,ośrodki badawczo rozwojowe to się buduje okręty .Przeprowadza ćwiczenia aby innym jakieś głupie pomysły nie przyszły do głowy i...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (42)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(42)
olo
3 lata temu
Jak się ma stocznie biura konstrukcyjne ,ośrodki badawczo rozwojowe to się buduje okręty .Przeprowadza ćwiczenia aby innym jakieś głupie pomysły nie przyszły do głowy i trzymali "ruki pa szwam". Oraz aby marynarze nie obrosli w sadełko od leżenia na kojkach i wiedzieli za co co miesiąc płacony jest im żołd.
Region
3 lata temu
Chiny i Rosja zrobi co chcą i kiedy chcą i z pewnością ta zacofana Europa nie ma nic do powiedzenia. W przyszłości niedalekiej USA zamknie się na Ameryce Północnej i Południowej i tam zostanie z Swoją polityką umożliwiając Rosji dominacje w Europie a Chińczykom dominacje kompletną na Pacyfiku przejmując Wszelkie wpływy w regionie.
papierowo oło...
3 lata temu
polskie okręty podwodne śledzą je pod wodą od miesięcy a śmigłowce są niewidzialne i też ich nie widać
LEW
3 lata temu
WIELKIE BRAWA
piotrg
3 lata temu
widac ze wszystkie to nowoczesne okrety ale ten 101 jest piekny,tylko nie wiem czyj on jest?
Najnowsze komentarze (42)
Donitz
3 lata temu
Liczą się przede wszystkim celne uderzenia nuklearne. Setki okrętów od razu pójdzie na dno. Szczególnie tych tzw. "zachodnich" Wściekłej Chordy. To jest jedyny sposób na ich zniszczenie. No i od razu konieczne jest zatopienie Brytolandi 1000 bomb wodorowych TO STANOWCZO ZA MAŁO ale tak trzeba. Taka jest moja skuteczna strategia na dzisiaj.
Kris
3 lata temu
Chwilowo tam nie było Niemców.
wiktor52
3 lata temu
skoro ta cieśnina jest uznana za wody neutralne to nic w tym dziwnego a rosja potrzebuje sojuszników chocby na pokaz bo białorusią nie pomnażają swojej ,,potęgi'' wobec świata .
Big Brather
3 lata temu
Zamiast głupa palić na próżno pływając mogliby pływać tam gdzie piraci atakują!!!!! Ale to są rzęchy od 00;20 do 00;25 w lewym dolnym rogu widać zamalowaną grubo rdzę ot takie to super statki ROSJI O CHIN!!!!!
Rekin
3 lata temu
Podobno chiński okręt musiał holować ten rosyjski. Też mi flota imperium.
Farang
3 lata temu
Sankcje Zachodu wobec Rosji działają jak bumerang.
just 447
3 lata temu
Dzięki temu amerykańskim bandytom jest coraz trudniej napadać na suwerenne kraje i je okradać
Zagłoba
3 lata temu
Rosjanie może by pokazali zasobność życia swych obywateli a nie tylko nowa broń i szukanie zaczepek z innymi krajami??
Gosc
3 lata temu
Tak tych dwoje zabezpiecza pokuj!!!!już dawno tak sie nie uśmiałem!
wrr
3 lata temu
czy lotnisKOwiec Kuźniecow jest w tym zestawie?
t-warzysz Wie...
3 lata temu
Jest zatem szansa że wcześniej złapią się za łby jak nam się zdaje!
Chmiak
3 lata temu
I co oni tam niby patrolują , aczej patrzą na kogo by tu napaść .
R3x
3 lata temu
Zawsze bliżej nam było do Rosji niż do zachodu. Na szczęście PIS to rozumie dlatego zmienia politykę wkrótce wyjdziemy z UE i będziemy państwem - satelitą Rosji. Cieszymy się, przynajmniej gaz, prąd i ropa będą tanie.
Jurek
3 lata temu
To jakaś paranoja. Rosja i Chiny mają wspierać pokój. Coś niebywałego . Zaborcy chcą wspierać pokój.