bFHeTZvo
bFHeTZvs
bFHeTZvw
programy
kategorie
bFHeTZvp

Rosjanie 30 lat po upadku Związku Radzieckiego

W grudniu 1991 roku Związek Radziecki przestał istnieć. DJ Igor nie opłakuje jednak minionej epoki. Uważa on – podobnie jak wielu jego rówieśników – że dzisiejsza Rosja potrzebuje twardej ręki, takiej jak ręka Putina, a nie demokracji, że dla Rosji nie ma miejsca w Europie, że powinna iść własną drogą. Materiał Deutsche Welle. Chcesz się dowiedzieć więcej, zajrzyj na stronę Deutsche Welle.

14-12-2021
145 reakcji
29
42
74
Podziel się
Komentarze (74)
14-12-2021
1234pięćAleż niech idą własną drogą. Kto im broni. Jednak jest jeden podstawowy warunek. Niech to robią w granicach swojego państwa (obecnego!!!).
zobacz więcej komentarzy (74)

Programy Wirtualnej Polski

bFHeTZvB
KOMENTARZE
(74)
1234pięć
5 miesięcy temu
Ależ niech idą własną drogą. Kto im broni. Jednak jest jeden podstawowy warunek. Niech to robią w granicach swojego państwa (obecnego!!!).
lord
5 miesięcy temu
w tym problem że ich droga przebiega przez inne państwa
Tiki2
5 miesięcy temu
Kto w Rosji mówi szczerze rozmawiając z prasą zagraniczną? Tylko samobójca lub przyszły bezrobotny. Zresztą i tak by się okazało, że wszyscy w promieniu 100m od dziennikarza pracują dla KGB łącznie z tymi ludźmi udzielającymi wywiadów.
bFHeTZvT
Cyyyyyy
5 miesięcy temu
Wy Rosjanie musicie wiedzieć ze gdzie weszło wasze wojsko i wasza władza to po dziś dzień te państwa nie mogą powstać na nogi, i Rosja nie ma szans aby zaznała normalności
Janko
5 miesięcy temu
Niech sobie robią co chcą , aby nie mordowali gwałcili i innym narzucali swojej woli , mają w około siebie samych wrogów i kiedyś to się tragicznie skończy dla Rosji.
Najnowsze komentarze (74)
Obserwator
5 miesięcy temu
Nie wiem co mają w głowach ludzie, którzy poważnie traktują takie wypowiedzi. Tak analizować można sondy uliczne w cywilizowanych krajach gzie chroniona jest wolność słowa i wypowiedzi. W systemie totalitarnym rządzonym przez bandytów z byłego KGB nikt nie będzie ryzykował kolonii karnej albo pobicia przez nieznanych sprawców opowiadając w nierosyjskiej telewizji prawdę o Rosji.
Sczerze
5 miesięcy temu
Czy Rosja potrzebuje następnego przywódcy mordercy ? Jedyna produkcja to produkcja narzędzi zabijania. Czy o to chodzi ?
Ale i tak ich...
5 miesięcy temu
Chcieliby zachodniego dobrobytu rosyjskimi metodami. Niestety rosyjskie metody doprowadzają do takiego dobrobytu jak Norylsk. Rosyjskie metody doprowadziły do ruiny budynki koszar, gdzie stacjonowała armia radziecka w Polsce - obskurne budynki, szmaty i gazety w koszarowych oknach zamiast firan i zasłon, ale armia radziecka dumna. Ja to pamiętam, w Szczecinie przy ulicy Żołnierskiej, gdzie obecnie stoją piękne, wyremontowane po europejsku budynki.
adam
5 miesięcy temu
od czasów okupacji mongolskiej ludy rosyjskie cały czas były pod czyimś butem, nie wiele zmieniło się do dziś i nawet to polubili
Robin
5 miesięcy temu
Ruskich to mogą tylko Niemcy zrozumieć.
bibliamowi
5 miesięcy temu
Narody które nie odrobiły lekcji religijnej Reformacji ewangelickiej kształtującej demokratyczną mentalność nie przyswoją demokracji. Kontrreformacyjne religie o autorytarnym systemie odciskają od niemowlęctwa piętno mentalne. Europa Środkowo-Wschodnia w tym Polska poddała się kontrreformacji z całym jej dobrodziejstwem bałwochwalczego inwentarza w buncie przeciw Bożemu przykazaniu "Nie czyń podobizny aby się kłaniać" - Księga Wyjścia 20,4.5. (usunięte z dekalogu przez Kościół kontrreformacji). To przestępstwo przynosi utratę ochrony Bożej, co wykorzystują demony dbające aby nie dopuścić do rozkwitu demokracji i wolności w krajach w których panują nad umysłami ludźmi uprawiających przestępstwo bałwochwalstwa, zamiast pielęgnować osobiście więź z Bogiem poprzez Słowo Boże, a nie poprzez malowidła, figury. "Nie będziecie sobie czynili bałwanów ani stawiali sobie podobizny rzeźbionej, ani kamiennych pomników, by im się kłaniać; gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym...Jeżeli będziecie postępować według moich ustaw i przestrzegać moich przykazań i je wykonywać... Udzielę pokoju temu krajowi, będziecie spoczywać, a nikt was nie wystraszy i miecz nie będzie przechodził przez wasz kraj". "A jeżeli będziecie postępować wobec mnie opornie i nie będziecie chcieli mnie słuchać, pomnożą siedmiokrotnie ciosy na was za wasze grzechy" - Kapłańska 26,21.
Zlatan
5 miesięcy temu
Rosja to tylko Moskwa reszta robi całą robotę to są różne narody zrusyfikowane. Jak odpuszczą Ukrainę to może być koniec Wielkiej Rosji.
i.......
5 miesięcy temu
bzdura , bzdura, bzdura . tam trzeba zmienić wszystko . ludziom należy się życie spokojne , miłe , swobodne i w dostatku . a nie jedni opływają w miliardach a 3/4 społeczeństwa ma zakazy , nakazy, itd.
bFHeTZvL
emil
5 miesięcy temu
Rab potrzebuje knuta i pana inaczej zaczyna się gubić ale żeby do dzisiejszych czasów przetrwał syndrom 300 letnich rządów mongolskich w Rosji to zdumiewające to jakieś genetyczne uwarunkowanie mutacja bo jak to inaczej wyjaśnić człowiek zawsze dąży do wolności i do poprawy życia w duchu swobody na ile to się da oni zawsze będą mieli zapędy agresywne wobec innych bo są inni boli ich jak nie mogą panować nad sąsiadami zhołdują najbliższych ślinią się na pod porządkowanie dalszych aż koło sie zamknie bo glob będzie ich są jak nie przymierzając muzułmanie te typy tak mają strzeżmy sie jednych i drugich
Ktoś
5 miesięcy temu
kto tysiąc lat był pod knutem carów i bolszewików nie zna innego życia jak zamordyzm.
historia
5 miesięcy temu
jedna rewolucja już w Rosji była chyba zapomniano o jej skutkach teraz może być podobnie bo kto strzela do brata ten nigdy tego nie zapomni.