programy
kategorie

Rosyjski pokaz siły. Wielkie ćwiczenia wojskowe tuż przy granicy z Afganistanem

Rosja pręży muskuły w Azji Południowej. Kreml rozpoczął wielkie ćwiczenia wojskowe wspólnie z Tadżykistanem, w pobliżu granicy z Afganistanem. To wszystko tuż po zdobyciu Kabulu i przejęciu kontroli w kraju przez talibów. Około tysiąc rosyjskich żołnierzy z 201. bazy wojskowej w Tadżykistanie bierze udział w ćwiczeniach. To w tym miejscu znajduje się największa zagraniczna baza wojskowa Rosji. Jak podał tamtejszy MON, manewry potrwają miesiąc. Na udostępnionym nagraniu z ćwiczeń widać artylerię, czołgi, helikoptery, drony i ostrzał terenów górskich w Tadżykistanie. Granica tadżycko-afgańska ma ponad 1,3 tys. km długości. Rosja zobowiązała się do wsparcia militarnego swoich sojuszników z byłego ZSRR, jeśli ci będą wymagali pomocy po przejęciu kontroli przez talibów nad sąsiednim Afganistanem. Najnowsze ćwiczenia są następstwem zakończonych niedawno wspólnych manewrów Rosji, Tadżykistanu i Uzbekistanu.

0
0
100
Podziel się
Komentarze (100)
18-08-2021
1992 KK
I to jest sojusznik. A nam amerykanie wcisną kolejne samoloty nieloty lub zdezelowane abramsy z Afganu. Polska robi poważny błąd licząc na pomoc amerykanów w razie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (100)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(100)
1992 KK
3 lata temu
I to jest sojusznik. A nam amerykanie wcisną kolejne samoloty nieloty lub zdezelowane abramsy z Afganu. Polska robi poważny błąd licząc na pomoc amerykanów w razie wojny. Sami powinniśmy budować swój potencjał obronny. Każdy Polak powinien być przeszkolony z obsługi karabinu maszynowego.
Jozef
3 lata temu
Rosja opuściła Polskę jak i kraje Europy środkowo wschodniej pokojowo ,,, a ci kolaboranci w Polsce jak i winnych krajach w przeciągu trzech dekad sprzedali wszystko co tylko dało się sprzedać... zostaliśmy jak gówno w trawie.
zaaza
3 lata temu
I do nich żaden uchodźca nie będzie starał się przedrzeć tak jak do Polski wiedzą co robią
STOP !!!
3 lata temu
A moze Rosja chce przegonic Zlodzieji Ropy z Iraku ???? USA KRADNIE TAM ROPE od 18 lat !!!!! Iracki rzad mowi o 380 mld $ !!!!!!!!
BIDEt
3 lata temu
Już wiecie czemu amerykanie wyszli z Afganistanu.
Najnowsze komentarze (100)
Pusia
3 lata temu
Jak teraz wejdą w paradę Chinom, to będą mieli problem.
Gość
3 lata temu
""""duzy 2 dni temu kolego jestem polakiem i w odróżnieniu od ciebie troszkę więcej wiem o historii , co do anglików w 39 poza wywołaniem wojny nie zrobili nic... ale w Teheranie po wojnie to już nam pomogli właśnie ze stanami... """"" ------- Teheran ? Była jeszcze Jałta.
Myślący.
3 lata temu
"""Co? 2 dni temu Pokojowo? Nie mieli wyjścia. Musieli wracać do ojczyzny matuszki bo tam zabrakło sznurka na gwintowki, a Amerykanie przestali im przysyłać tuszonki w puszkach."""" ------- Nie martw się. Rosjanie nie są palcem robieni. Nie olewaj a szanuj tak wroga swego jak i przyjaciela. Ale zwłaszcza przyjacielowi patrz dobrze na ręce. Nigdy nie wiadomo czy to się kiedyś nie przyda.
eRDe
3 lata temu
to nie są ćwiczenia tylko dyslokacja sił na potrzeby ewentualnej "misji Pokojowej" na Afganistan
Wujek z USA
3 lata temu
Właściwie nie wiem co jest gorsze, talibowie czy Rosjanie.
kaka
3 lata temu
1992 KK Panie. trzeba bylo iść do woja to byś postrzelał a tak możesz strzelać w pory po grochówce. Jak się nie znasz to nie pisz. Francja i cala ta reszta za polską by nie poszla.
ffrrytka
3 lata temu
ciekawe skad mon Polski ma te nagrania od kiedy my jestesmy przyjaciele rosji ?
dziwne /
3 lata temu
zero przemysłu , ludzie do pracy nie nadający się / ........ ale jest Maryśka i nie tylko i zarobić można sporo ... / bo o co ta wojna ..
PiastKo
3 lata temu
Talibowie i Alkaida to ci sami terroryści. To ludzie (?) którzy nie znają życia bez wojny. Aby żyć muszą mieć wroga i zabijać. W Afganistanie teraz rozpoczęła się wojna domowa. Armie plemienne będą między sobą walczyć o władzę w państwie
erthj
3 lata temu
Trzeba winić tych, którzy doprowadzili do obecnej sytuacji w Afganistanie a nie judzić na Ruskich.
Abc
3 lata temu
Broń Panie Boże przed takim sojusznikiem!!!!
SweeneyTodd
3 lata temu
Może znowu wkroczą do Afganistanu? Już raz tam byli, widocznie zapomnieli jak tam jest.
jan
3 lata temu
WTF pokaz sily z 1k zolnierzy to zart. to znowu klamstwo tego portalu
Fiona
3 lata temu
To dlatego amerykanie zostawili talibom sprzęt i broń , by mogli się bronić . Czyżby ruskie chcieli jeszcze raz spróbować .
...
Następna strona