bGLUCFmI
bGLUCFmM
bGLUCFmQ
programy
kategorie
bGLUCFmJ

Rosyjski pokaz siły. Wielkie ćwiczenia wojskowe tuż przy granicy z Afganistanem

Rosja pręży muskuły w Azji Południowej. Kreml rozpoczął wielkie ćwiczenia wojskowe wspólnie z Tadżykistanem, w pobliżu granicy z Afganistanem. To wszystko tuż po zdobyciu Kabulu i przejęciu kontroli w kraju przez talibów. Około tysiąc rosyjskich żołnierzy z 201. bazy wojskowej w Tadżykistanie bierze udział w ćwiczeniach. To w tym miejscu znajduje się największa zagraniczna baza wojskowa Rosji. Jak podał tamtejszy MON, manewry potrwają miesiąc. Na udostępnionym nagraniu z ćwiczeń widać artylerię, czołgi, helikoptery, drony i ostrzał terenów górskich w Tadżykistanie. Granica tadżycko-afgańska ma ponad 1,3 tys. km długości. Rosja zobowiązała się do wsparcia militarnego swoich sojuszników z byłego ZSRR, jeśli ci będą wymagali pomocy po przejęciu kontroli przez talibów nad sąsiednim Afganistanem. Najnowsze ćwiczenia są następstwem zakończonych niedawno wspólnych manewrów Rosji, Tadżykistanu i Uzbekistanu.

278 reakcji
142
36
100
Podziel się
bGLUCFmL
Komentarze (100)
18-08-2021
1992 KK
I to jest sojusznik. A nam amerykanie wcisną kolejne samoloty nieloty lub zdezelowane abramsy z Afganu. Polska robi poważny błąd licząc na pomoc amerykanów w razie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (100)

Programy Wirtualnej Polski

bGLUCFmV
KOMENTARZE
(100)
1992 KK
rok temu
I to jest sojusznik. A nam amerykanie wcisną kolejne samoloty nieloty lub zdezelowane abramsy z Afganu. Polska robi poważny błąd licząc na pomoc amerykanów w razie wojny. Sami powinniśmy budować swój potencjał obronny. Każdy Polak powinien być przeszkolony z obsługi karabinu maszynowego.
Jozef
rok temu
Rosja opuściła Polskę jak i kraje Europy środkowo wschodniej pokojowo ,,, a ci kolaboranci w Polsce jak i winnych krajach w przeciągu trzech dekad sprzedali wszystko co tylko dało się sprzedać... zostaliśmy jak gówno w trawie.
zaaza
rok temu
I do nich żaden uchodźca nie będzie starał się przedrzeć tak jak do Polski wiedzą co robią
bGLUCFnn
STOP !!!
rok temu
A moze Rosja chce przegonic Zlodzieji Ropy z Iraku ???? USA KRADNIE TAM ROPE od 18 lat !!!!! Iracki rzad mowi o 380 mld $ !!!!!!!!
BIDEt
rok temu
Już wiecie czemu amerykanie wyszli z Afganistanu.
Najnowsze komentarze (100)
Pusia
rok temu
Jak teraz wejdą w paradę Chinom, to będą mieli problem.
Gość
rok temu
""""duzy 2 dni temu kolego jestem polakiem i w odróżnieniu od ciebie troszkę więcej wiem o historii , co do anglików w 39 poza wywołaniem wojny nie zrobili nic... ale w Teheranie po wojnie to już nam pomogli właśnie ze stanami... """"" ------- Teheran ? Była jeszcze Jałta.
Myślący.
rok temu
"""Co? 2 dni temu Pokojowo? Nie mieli wyjścia. Musieli wracać do ojczyzny matuszki bo tam zabrakło sznurka na gwintowki, a Amerykanie przestali im przysyłać tuszonki w puszkach."""" ------- Nie martw się. Rosjanie nie są palcem robieni. Nie olewaj a szanuj tak wroga swego jak i przyjaciela. Ale zwłaszcza przyjacielowi patrz dobrze na ręce. Nigdy nie wiadomo czy to się kiedyś nie przyda.
eRDe
rok temu
to nie są ćwiczenia tylko dyslokacja sił na potrzeby ewentualnej "misji Pokojowej" na Afganistan
Wujek z USA
rok temu
Właściwie nie wiem co jest gorsze, talibowie czy Rosjanie.
kaka
rok temu
1992 KK Panie. trzeba bylo iść do woja to byś postrzelał a tak możesz strzelać w pory po grochówce. Jak się nie znasz to nie pisz. Francja i cala ta reszta za polską by nie poszla.
ffrrytka
rok temu
ciekawe skad mon Polski ma te nagrania od kiedy my jestesmy przyjaciele rosji ?
dziwne /
rok temu
zero przemysłu , ludzie do pracy nie nadający się / ........ ale jest Maryśka i nie tylko i zarobić można sporo ... / bo o co ta wojna ..
bGLUCFnf
PiastKo
rok temu
Talibowie i Alkaida to ci sami terroryści. To ludzie (?) którzy nie znają życia bez wojny. Aby żyć muszą mieć wroga i zabijać. W Afganistanie teraz rozpoczęła się wojna domowa. Armie plemienne będą między sobą walczyć o władzę w państwie
erthj
rok temu
Trzeba winić tych, którzy doprowadzili do obecnej sytuacji w Afganistanie a nie judzić na Ruskich.
Abc
rok temu
Broń Panie Boże przed takim sojusznikiem!!!!
SweeneyTodd
rok temu
Może znowu wkroczą do Afganistanu? Już raz tam byli, widocznie zapomnieli jak tam jest.
jan
rok temu
WTF pokaz sily z 1k zolnierzy to zart. to znowu klamstwo tego portalu
Fiona
rok temu
To dlatego amerykanie zostawili talibom sprzęt i broń , by mogli się bronić . Czyżby ruskie chcieli jeszcze raz spróbować .
...
Następna strona
bGLUCFnH
bGLUCFmO
bGLUCFnO
bGLUCFnP