programy
kategorie

Samica bawoła kontra dwa drapieżniki. Niezwykłe nagranie z safari

Samica bawoła i jej cielę ledwo uszli z życiem ze spotkania z gepartem oraz lwem. Niesamowite spotkanie udało się nagrać jednego z turystów, odwiedzającemu Park Krugera w RPA. Turyści, podczas powrotu do kwatery, zatrzymali się w korycie rzeki, obserwując stado bawołów. Po jakimś czasie stado wydawało się oddalać, pozostawiając matkę i cielę w tyle. Bawoły zupełnie nie zdawały sobie sprawy z obecności lamparta, który zaczaił się na nie w pobliskich krzakach. Na szczęście matce udało cię przegnać zagrożenie, ale zwierzęta nie miały ani chwili oddechu. Po chwili na scenie pojawił się bowiem lew, który wyczuł, że cielę może być łatwym posiłkiem. Niestety, turyści nie mają pojęcia jak zakończyła się potyczka bawoła i drapieżnego kota, bowiem zwierzęta zniknęły w buszu. Co dziwne jednak, reszta stada bawołów w ogóle nie zainteresowała się losem samicy i porzuciła ją na pastwę drapieżników.

12-01-2022
0
0
56
Podziel się
Komentarze (56)
03-03-2021
AmpeRCzyli w skrócie : dwa bawoła ószli s rzyciem po atakó Lweła , Lamparda , i Geparta - hyba dobże napisałem panie redaktoże ? co ?
zobacz więcej komentarzy (56)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(56)
AmpeR
3 lata temu
Czyli w skrócie : dwa bawoła ószli s rzyciem po atakó Lweła , Lamparda , i Geparta - hyba dobże napisałem panie redaktoże ? co ?
Olo
3 lata temu
To pisał prawdziwy mistrz pióra.
babet_36
3 lata temu
Ledwo uszła z życiem, serio ? buhhaa.. Chyba inaczej odbieram rzeczywistość niż autor textu bo ja widzę na filmie wyraźnie ,że to bawolica "pogoniła kota" obu kotom !
widz
3 lata temu
Bawołu ... nie "bawoła".
Zaciekawiony
3 lata temu
Najpierw był "gepart" i lew, a potem jeszcze lampart. Miały być dwa drapieżniki, wić o co tu chodzi?
Najnowsze komentarze (56)
Zygi z Legnic...
3 lata temu
Oj tam, oj tam, czepiacie się drobiazgów. Lwica, ge- part, czy inny dachowiec klasy Europejskiej. Ważne, obroniła ciele, a stado powinno być ukarane za nie udzielenie pomocy.
Trey
3 lata temu
Autor widzi trzy drapieżniki - gepard, lampart i lew. Ja tam widzę lwicę i lwa, a nie żadne lamparty i gepardy. Czy autor skończył już gimnazjum?
pokoloko
3 lata temu
no tak w opisie mamy geparta, lwa i lamparta na filmie takich dwóch jak ich 3 w opisie to specjalność
sabbath61
3 lata temu
Błędów a błędów redaktorku!!! Nie gepart!! A gepard!!! Nie "Niesamowite spotkanie udało się nagrać jednego z turystów" a Niesamowite spotkanie udało się nagrać JEDNEMU z turystów. i JESZCZE PARĘ INNYCH BŁĘDÓW. WSTYD!!!!
zulu
3 lata temu
Polska języka być trudna mowa!
Lol
3 lata temu
Zwierzęta narażają życie dla swojego potomstwa. U ludzi jest inaczej. Wściekłe pioruny na gębie walczą, by móc je zabijać. Jesteśmy najgorszym gatunkiem zwierząt. :-(
Fakty
3 lata temu
To oczywiste, że sprawa zakończyła się obfitą kolacją dla kotów.
Olo
3 lata temu
Redaktor, piłeś, to nie pisz. Warto się tego trzymać, bo rano za głowę się złapiesz jak przeczytasz coś napisał. Już nie jeden i nie jedna tak miała...Czasem piękne kariery idą w diabły.
Olo
3 lata temu
Redaktor, Piłeś nie pisz...Warto się tego trzymać, bo rano za głowę się złapiesz jak zobaczysz coś wysmarował
Ile Posagu ??...
3 lata temu
Harvey Weinstein moglby ja wypromowac jak pania Veronke . Tylko pod reke by nie chodzili
Norek
3 lata temu
Co my tu mamy... Zacznijmy od tego że tylko 1 na 20 ataków lwów na bawoły kończy się jakimikolwiek obrażeniami bawołów. Najczęściej to kotki kończą z ranami a nie bawoły. Same bawoły nie są w stałym jadłospisie żadnych kotowatych, tylko naprawdę wygłodniałe kotowate rzucą się na bawoły. Udział samca lwa w polowaniu sugeruje że po pierwsze stado jest małe, po drugie długo nie jedli. Samiec lwa mało kiedy bierze udział w polowaniu. U lwów to samice odpowiadają za polowania, lew tylko przychodzi na gotowe.
bart
3 lata temu
Teraz bawoły piszą artykuły
kmito
3 lata temu
gepard wygląda jak lampart, pitbul wygląda jak jamnik :) klimat się zmienia i zwierzęta tez przechodzą ewolucję żeby się dostosować do nowych warunków
inka
3 lata temu
Gepart ludzie litości.