bGjLpWUQ
bGjLpWUU
bGjLpWUY
programy
kategorie
bGjLpWUR

Sensacyjne odkrycie pod Olsztynem. Znaleziono miecz z czasów bitwy pod Grunwaldem

Miecz z czasów bitwy pod Grunwaldem odkrył pod Olsztynem Aleksander Miedwiediew - archeolog i poszukiwacz z Grodziska Mazowieckiego. Broń jest w doskonałym stanie. Odnaleziono także cały osprzęt (pochwę, pas i dwa noże). W ziemi przeleżały około 600 lat. - Takie znalezisko trafia się raz na dziesięciolecia - podał na swojej stronie Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dokładnego miejsca odkrycia nie podano, by nie ściągać tam poszukiwaczy skarbów. Będą tam za to prowadzone oficjalne badania archeologiczne. Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem wyraził nadzieję, że być może uda się nawet odnaleźć szczątki rycerza, do którego miecz należał. Czy jest to jeden z dwóch słynnych nagich mieczy, które Jagiełło podarował wodzowi krzyżackiemu w bitwie pod Grunwaldem? Odpowiedź, miejmy nadzieję, poznamy wkrótce.

23-04-2021
279 reakcji
75
35
169
Podziel się
Komentarze (169)
23-04-2021
kkkkCiekawe jaką dostanie nagrodę.I tak dobrze że go Gliński nie kazał aresztować i posadzić.
zobacz więcej komentarzy (169)

Programy Wirtualnej Polski

bGjLpWVd
KOMENTARZE
(169)
kkkk
rok temu
Ciekawe jaką dostanie nagrodę.I tak dobrze że go Gliński nie kazał aresztować i posadzić.
Lolololololol...
rok temu
Stan zachowania miecza jest wprost fenomenalny... Kompletne uzbrojenie z epoki średniowiecza odkryte przez archeologów to rzadkość. Gratuluję!:)
Alfred
rok temu
Ciekawe czy za 600 lat ludzie będą też tak skakali z radości jak znajdą mój scyzoryk, który zgubiłem w lesie podczas grzybobrania?
bGjLpWVv
Ezra Goldberg
rok temu
To miecz mojego przodka . na co mam niezbite papiery potwierdzone przez warszawskich notariuszy. I domagam się zwrotu, by antysemici!!!
PiS-kaganiec
rok temu
Jutro PiSmorawiecki powie, że tym mieczem zwalczał komunizm... Ja mu uwierzę...
Najnowsze komentarze (169)
Marcin
10 miesięcy temu
Hm... zdaje się że to Ulrich von J. Podarował Jagielle miecze... przykre jeśli autor nie zna takich podstawowych faktów
Słabeusz
10 miesięcy temu
Z tego co ja pamiętam z historii to miecze Jagiełło otrzymał a nie dawał Krzyżakom w prezencie. Widocznie koło historii zaczęło się toczyć do tyłu.
Zbido.
10 miesięcy temu
Do tej pory myślałem, że to Mistrz Krzyżacki przesłał dwa nagie miecze królowi Jagielle. W podpisie pod zdjęciem miecza czytam, że to Jagiełło podarował dwa miecze Krzyżakom. Jaka jest prawda?
vvvv
rok temu
Czy jest to jeden z dwóch słynnych nagich mieczy, które Jagiełło podarował wodzowi krzyżackiemu w bitwie pod Grunwaldem? Coś się autorowi pomyliło.
Jerzy555
rok temu
Autorze - to nie Jagiełło podarował miecze, tylko jemu podarowano! Wielki Mistrz chciał w ten sposób przyspieszyć wyjście wojsk Polskich z lasu.
Zibi
rok temu
Myślałem, źe miecze podarował mistrz zakonu dla Jagiełły. A tu nowość.
historia?
rok temu
"Czy jest to jeden z dwóch słynnych nagich mieczy, które Jagiełło podarował wodzowi krzyżackiemu w bitwie pod Grunwaldem?" Czy to aby nie było dokładnie na odwrót?
M,czy
rok temu
Miedwiediew czy putin
bGjLpWVn
aqq
rok temu
Proszę was , lepiej żebyście milczeli i byli uważani z głupków niż się odezwali i rozwiali wszelkie wątpliwości Cytat "Czy jest to jeden z dwóch słynnych nagich mieczy, które Jagiełło podarował wodzowi krzyżackiemu w bitwie pod Grunwaldem? Odpowiedź, miejmy nadzieję, poznamy wkrótce "
Jurand
rok temu
Miedwiediew ? a Putina tam nie było ?
Prawnik
rok temu
Pod koniec artykułu autor napisał bzdurę. Dwa miecze które otrzymaliśmy przed bitwą były przechowywane w skarbcu koronnym do 3 rozbioru. Potem zostały ukryte ale w 1853 (datę mogę mylić) zostaly znalezione przez Rosjan na plebanii i zabrane.
amator grunwa...
rok temu
Od kiedy to Jagieło podarował miecze krzyżakom. To jakaś nowa informacja. W książce to Jagieło otrzymał nagie miecze od krzyżaków.
autor
rok temu
zapomniał, co wcześniej napisał. miecz był z pochwą
Leon
rok temu
zwróćcie uwagę na niewybaczalny błąd historyczny od kiedy Jagiełło podarował miecze od wczoraj i od tego autora któremu brak elementarnej wiedzy historycznej
...
Następna strona
bGjLpWVP
bGjLpWUW
bGjLpWVW
bGjLpWVX