bELxBpBw
bELxBpBA
bELxBpBE
programy
kategorie
bELxBpBx

Sensacyjne odkrycie pod Olsztynem. Znaleziono miecz z czasów bitwy pod Grunwaldem

Miecz z czasów bitwy pod Grunwaldem odkrył pod Olsztynem Aleksander Miedwiediew - archeolog i poszukiwacz z Grodziska Mazowieckiego. Broń jest w doskonałym stanie. Odnaleziono także cały osprzęt (pochwę, pas i dwa noże). W ziemi przeleżały około 600 lat. - Takie znalezisko trafia się raz na dziesięciolecia - podał na swojej stronie Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dokładnego miejsca odkrycia nie podano, by nie ściągać tam poszukiwaczy skarbów. Będą tam za to prowadzone oficjalne badania archeologiczne. Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem wyraził nadzieję, że być może uda się nawet odnaleźć szczątki rycerza, do którego miecz należał. Czy jest to jeden z dwóch słynnych nagich mieczy, które Jagiełło podarował wodzowi krzyżackiemu w bitwie pod Grunwaldem? Odpowiedź, miejmy nadzieję, poznamy wkrótce.

23-04-2021
272 reakcje
73
33
166
Podziel się
Komentarze (166)
23-04-2021
kkkkCiekawe jaką dostanie nagrodę.I tak dobrze że go Gliński nie kazał aresztować i posadzić.
zobacz więcej komentarzy (166)

Programy Wirtualnej Polski

bELxBpBJ
KOMENTARZE
(166)
kkkk
6 miesięcy temu
Ciekawe jaką dostanie nagrodę.I tak dobrze że go Gliński nie kazał aresztować i posadzić.
Lolololololol...
6 miesięcy temu
Stan zachowania miecza jest wprost fenomenalny... Kompletne uzbrojenie z epoki średniowiecza odkryte przez archeologów to rzadkość. Gratuluję!:)
Alfred
6 miesięcy temu
Ciekawe czy za 600 lat ludzie będą też tak skakali z radości jak znajdą mój scyzoryk, który zgubiłem w lesie podczas grzybobrania?
bELxBpCb
PiS-kaganiec
6 miesięcy temu
Jutro PiSmorawiecki powie, że tym mieczem zwalczał komunizm... Ja mu uwierzę...
Ezra Goldberg
6 miesięcy temu
To miecz mojego przodka . na co mam niezbite papiery potwierdzone przez warszawskich notariuszy. I domagam się zwrotu, by antysemici!!!
Najnowsze komentarze (166)
vvvv
4 miesiące temu
Czy jest to jeden z dwóch słynnych nagich mieczy, które Jagiełło podarował wodzowi krzyżackiemu w bitwie pod Grunwaldem? Coś się autorowi pomyliło.
Jerzy555
4 miesiące temu
Autorze - to nie Jagiełło podarował miecze, tylko jemu podarowano! Wielki Mistrz chciał w ten sposób przyspieszyć wyjście wojsk Polskich z lasu.
Zibi
6 miesięcy temu
Myślałem, źe miecze podarował mistrz zakonu dla Jagiełły. A tu nowość.
historia?
6 miesięcy temu
"Czy jest to jeden z dwóch słynnych nagich mieczy, które Jagiełło podarował wodzowi krzyżackiemu w bitwie pod Grunwaldem?" Czy to aby nie było dokładnie na odwrót?
M,czy
6 miesięcy temu
Miedwiediew czy putin
aqq
6 miesięcy temu
Proszę was , lepiej żebyście milczeli i byli uważani z głupków niż się odezwali i rozwiali wszelkie wątpliwości Cytat "Czy jest to jeden z dwóch słynnych nagich mieczy, które Jagiełło podarował wodzowi krzyżackiemu w bitwie pod Grunwaldem? Odpowiedź, miejmy nadzieję, poznamy wkrótce "
Jurand
6 miesięcy temu
Miedwiediew ? a Putina tam nie było ?
Prawnik
6 miesięcy temu
Pod koniec artykułu autor napisał bzdurę. Dwa miecze które otrzymaliśmy przed bitwą były przechowywane w skarbcu koronnym do 3 rozbioru. Potem zostały ukryte ale w 1853 (datę mogę mylić) zostaly znalezione przez Rosjan na plebanii i zabrane.
bELxBpBT
amator grunwa...
6 miesięcy temu
Od kiedy to Jagieło podarował miecze krzyżakom. To jakaś nowa informacja. W książce to Jagieło otrzymał nagie miecze od krzyżaków.
autor
6 miesięcy temu
zapomniał, co wcześniej napisał. miecz był z pochwą
Leon
6 miesięcy temu
zwróćcie uwagę na niewybaczalny błąd historyczny od kiedy Jagiełło podarował miecze od wczoraj i od tego autora któremu brak elementarnej wiedzy historycznej
historyk
6 miesięcy temu
plądrował nielegalne pole bitwy z wykrywaczem metalu? ciekawe czy to nie falsyfikat?
gdańszczanin
6 miesięcy temu
To Jagiełło podarował te miecze? Mnie uczono że było odwrotnie .
Mallo
6 miesięcy temu
Te dwa nagie miecze podarował Toruński bezdomny sławetnemu Ojcu Tadeuszowi.
...
Następna strona
bELxBpCv
bELxBpBC
bELxBpCC
bELxBpCD