programy
kategorie

Śląsk to nie tylko kopalnie. Burmistrz Wisły zaprasza turystów

Sytuacja epidemiczna na Śląsku. Region to nie tylko kopalnie i górnicy. - Rzeczywiście, jeśli chodzi o Śląsk, to badania pokazują, że zachorowalność jest duża. W naszej miejscowości wynik jest niewielki, 6 zakażonych osób, z czego 4 już wyzdrowiały. To pokazuje skalę - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. - Mamy wielki spokój i mamy nadzieję, że tak zostanie. Wszyscy musimy zachować pełną ostrożność, całkiem bezpiecznie na pewno nie jest. Natomiast w naszych domach wczasowych i pensjonatach baza jest taka, że można się odizolować. Mamy też sporą powierzchnię. Ci, którzy czują się zagrożeni, mogą u nas spędzić czas bardziej aktywnie, nadal będąc w miejscach ustronnych - dodał.

Tranksrypcja:No dobrze, a jak wygląda sytuacja w waszej części regionu? T...
rozwiń
Rzeczywiście, jeżeli chodzi o Śląsk to te badania pokazały, że tam zachorowalność jest dosyć duża.
Powiem szczerze - u nas w naszej miejscowości mamy niewielki wynik, bo mamy bodajże 6 osób zakażonych, z czego 4 już wyzdrowiały na ten moment.
A więc to też pokazuje, jaka to jest u nas skala w naszej miejscowości. Niemniej jednak, już też w innych miejscowościach powiatu Cieszyńskiego to troszeczkę inaczej wygląda.
Bo na przykład w tej części bliżej położonych Śląska, bliżej położonych kopalni ta zachorowalność jest troszeczkę większa.
My tutaj tak naprawdę na razie mamy bardzo bardzo wielki spokój. I mamy nadzieję, że tak pozostanie. Czyli przekonujecie turystów, że jest bezpiecznie?
Wie pan. To jest tak, że musimy wszyscy zachować bardzo mocno całą ostrożność i środki ostrożności w tym zakresie.
Czy jest bezpiecznie? Każdy musi sobie na to odpowiedzieć w stu procentach. Na pewno nie jest całkiem bezpiecznie, bo wiemy, jaką mamy sytuację.
Natomiast każdy może troszeczkę się odizolować. Myślę, że u nas w domach wczasowych, pensjonatach mamy już na tyle przygotowaną bazę i możliwości trochę izolowania się jeden od drugiego.
No a ta powierzchnia, którą dysponujemy po prostu też to gwarantuje poniekąd. Więc ci, którzy czują się zagrożeni, czują się trochę bardziej niebezpiecznie, mogą spędzać ten czas równie aktywnie, ale też w miejscach takich bardziej postronnych.
91 reakcji
35
56
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)