bGXKCdHE
bGXKCdHI
bGXKCdHM
programy
kategorie
bGXKCdHF

Śledzie z tasiemcem. "To się zdarza. Inspekcja pilnuje, ale wszystkiego nie wyłapie"

Magda Gessler ostrzega przed śledziami w kubełkach i alarmuje, że można tam znaleźć tasiemce. - Musimy uważać na to, co kupujemy. Reprezentuję Państwową Inspekcję Sanitarną, jesteśmy po to, by to wyłapywać i ostrzegać przed tym. Pilnujemy całej żywności w obrocie, na poziomie produkcji zajmuje się tym inspekcja weterynaryjna. Zdarza się w okresach wzmożonych zakupów, jak choćby przed świętami, że w sprzedaży pojawiają się produkty, które nigdy nie powinny do niej trafić - powiedziała w programie "Money. To się Liczy" Izabela Kucharska, zastępca głównego inspektora sanitarnego. Jak przestrzega, jako konsumenci musimy być ostrożni i bacznie przyglądać się temu, co kupujemy, bowiem inspekcja wszystkiego nie jest w stanie wychwycić.

Tranksrypcja:I nagle w tej przedświątecznej gorączce mamy takiego newsa g...
rozwiń
Śledziami w tych kubełkach, w których woda jest lekko osolona i podobno tam się tasiemce lęgną, i można znaleźć tam także jaja tasiemców.
Musimy uważać na to, co kupujemy. A Państwowa Inspekcja Sanitarna, którą ja reprezentuję jest po to, żeby takie rzeczy wyłapywać i żeby takie rzeczy w ramach ostrzeżeń publikować do ogólnej wiadomości.
Ale pilnujecie także tych śledzi? Sprawdzacie, co tam się może kryć? Pilnujemy całej żywności w obrocie.
Na poziomie produkcji, czy rozbioru mięsa jest to domena inspekcji weterynaryjnej. Natomiast w sklepach, na bazarkach, na rynku pilnujemy my.
I zdarza się - zwłaszcza w okresach takich przedświątecznych czy nasilonych zakupów, że ludzie wprowadzają na rynek to czego nie powinni.
Na przykład produkty przeterminowane. I wszystko zależy od nas.
Nie jesteśmy w stanie, jako inspekcja dopilnować każdego produktu, każdego stoiska, każdego sklepu w tym samym czasie.
Musimy patrzeć jako klienci, konsumenci na daty ważności. Musimy się przyglądać produktom. Musimy kupować te produkty w miejscach pewnego pochodzenia.
I zwracać uwagę na to, co trzymamy w ręku, co kupujemy.
81 reakcji
37
44
0
Podziel się
bGXKCdHH
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bGXKCdHR
KOMENTARZE
(0)
bGXKCdID
bGXKCdHK
bGXKCdIK
bGXKCdIL