bECTZiro
bECTZirs
bECTZirw
programy
kategorie
bECTZirp

Słoń kontra bawół. Przerażające nagranie z safari

Świadkowie byli w szoku. Przerażający moment przypadkowo nagrała para turystów w Parku Narodowym Krugera w RPA. Kamera była zwrócona na młodego bawoła, który leżał. Nagle podbiegł do niego agresywny słoń. Zwierzę zaatakowało niczego niespodziewające się młode. Agresywny słoń powalił bawoła i zaczął tratować go i nabijać na swoje kły. W pewnym momencie podniósł go trąbą i po chwili powalił. Całość trwała zaledwie kilka sekund. Zwierzę odeszło, kiedy bawół przestał się ruszać. Uważa się, że słonie, wśród zwierząt w Afryce, słyną ze swojej łagodności. Często jednak potrafią być śmiertelnie niebezpieczne. Szczególnie młode samce w momencie wysokich poziomów testosteronu atakują inne, niegroźne dla swojego gatunku zwierzęta, a także ludzi. Eksperci od tych zwierząt podkreślają, że słonie w tym okresie potrafią stratować lub zabić wszystko, co spotkają na swojej drodze.

15-12-2020
96 reakcji
17
55
24
Podziel się
Komentarze (24)
15-12-2020
ehh
Ojoj ojoj gdzie to słodkie Dumbo się podziało. Bambiniściu muszą być w szoku. Przecież on go zabił dla zabawy. A zwierzątka przecież zabijać mają tylko z głodu, a nie z...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (24)

Programy Wirtualnej Polski

bECTZirB
KOMENTARZE
(24)
ehh
9 miesięcy temu
Ojoj ojoj gdzie to słodkie Dumbo się podziało. Bambiniściu muszą być w szoku. Przecież on go zabił dla zabawy. A zwierzątka przecież zabijać mają tylko z głodu, a nie z nudów. Z nudów to tylko przebrzydły człowiek miał zabijać.
Lin
9 miesięcy temu
To dobre przypomnienie że natura jest okrutna!! i zawsze taka była!! Żal maluszka
Basia
9 miesięcy temu
To nie był bawół ,tylko jego cielę.Dorosły bawół to waga w granicach 1000 kg.Co wcale nie znaczy ,że ten słoń i z nim by sobie nie poradził.Kiedyś widziałam film jak słoń zaatakował dorosłego nosorożca i zabił go.
bECTZirT
CNNNC
9 miesięcy temu
To wina wybicia starych sloni . Mlode , przedwczesnie dojrzale slonie staja sie chuliganami . Wprowadzone stare slonie utemperuja mlokosow
skandal
9 miesięcy temu
Gdzie byli rodzice? Gdzie był ksiądz? Gdzie była szkoła?
Najnowsze komentarze (24)
osa
9 miesięcy temu
Słonie afrykańskie uważane są za najbardziej agresywne, a nie łagodne! Takie zachowanie jest codziennością u słoni afrykańskich, które słyną z łatwego wpadania w złość i atakowania. Atakują matki opiekujące się młodymi i samce w okresie musth - amok i atakują wszystko, co może w ich mniemaniu stanowić zagrożenie. Zwłaszcza młode, odizolowane od starych, doświadczonych słoni samce wpadają w trwający nawet kilka miesięcy musth i mogą zabić każde zwierzę, które stanie im na drodze. Film nie jest niczym nadzwyczajnym, przestawia normalne zachowanie młodego słonia w okresie musth.
kicia
9 miesięcy temu
Od zawsze wiadomo że słoń afrykański jest zwierzęciem groźnym i agresywnym. Łagodny słoń to ten z Azji
Artur
9 miesięcy temu
"Przerażające wideo z safari...." "Wpatrywał się w jeden punkt". Przerażające, co zrobi za chwilę" "Przerażające nagranie z monitoringu...." Wszystkie filmiki obok siebie. Jestem przerażony, dlatego długo już nie wejdę na pierwszą stronę WP.
jur
9 miesięcy temu
jak to był młody bawół to ja jestem ksiądz, to stary i wynędzniały tylko mu cierpienie ukrócił!!!
Elefant
9 miesięcy temu
Słonie bywają pamiętliwe i mściwe. Znana jest historia gdy słoń zabił swojego opiekuna za jakąś krzywdę sprzed 10 lat. murzyni uczą dzieci, żeby obok słoni przechodzić tylko pod wiatr, bo może się zemścić na tobie za jakiegoś kłusownika.
traper
9 miesięcy temu
Młode samce są bardziej agresywne bo wskutek kłusownictwa zabito starsze osobniki, które utrzymywały hierarchię i uczyły młode "manier". Słonie to zwierzęta społeczne i zaburzenie hierarchii powoduje poważne zmiany w ich zachowaniu. Ale każde samce słonia są dość agresywne. Radzę uważać o ile ktoś potrafi odróżnić samca słonia od samicy.
UFF !!!
9 miesięcy temu
Słoń nie ma kłów , lecz ciosy.
mala11
9 miesięcy temu
NIE MOZNA BYŁO NIC ZROBIĆ? TYLKO PATRZEĆ? SMUTNE!
bECTZirL
gestapis
9 miesięcy temu
tak gospodarka pis wykancza nasz kraj.szybko i brutalnie.
benek
9 miesięcy temu
może miał covid i słoń to wyczuł
skandal
9 miesięcy temu
Gdzie byli rodzice? Gdzie był ksiądz? Gdzie była szkoła?
Tarzan
9 miesięcy temu
piękne
zajonc
9 miesięcy temu
Niech autor zajrzy do słownika, jak odmienia się rzeczownik "bawół".
Lin
9 miesięcy temu
To dobre przypomnienie że natura jest okrutna!! i zawsze taka była!! Żal maluszka
bECTZisn
bECTZiru
bECTZisu
bECTZisv