bFYjOUBM
bFYjOUBQ
bFYjOUBU
programy
kategorie
bFYjOUBN

Śmierć 47 osób w zamachu terrorystycznym w Afganistanie. Nagranie momentu wybuchu w świątyni

Agencja informacyjna Associated Press opublikowała nagranie potężnego wybuchu w mieście Kandahar w Afganistanie, który miał miejsce w piątek (15 października). Szyicki meczet był wypełniony modlącymi się wiernymi, kiedy nastąpiła eksplozja ładunków wybuchowych. Talibowie przekazali informacje, że był to zamach terrorystyczny, który przygotował zamachowiec-samobójca. Nie wiadomo na razie, kim byli napastnicy. Śmierć poniosło 47 osób, a 70 zostało rannych. Kamera monitoringu nagrała moment wejścia napastników z bronią w ręku do meczetu Fatimiya. Inna kamera zarejestrowała uciekających ludzi jeszcze zanim doszło do wybuchu. To najkrwawszy zamach w Afganistanie od czasu wycofania się wojsk amerykańskich z terenu tego kraju.

263 reakcje
112
61
90
Podziel się
Komentarze (90)
19-10-2021
Teść Terroryści terroryzują terrorystów tam nic innego nie potrafią robić tylko zabijać to się nazywa religja pokoju islam
zobacz więcej komentarzy (90)

Programy Wirtualnej Polski

bFYjOUBZ
KOMENTARZE
(90)
Teść
10 miesięcy temu
Terroryści terroryzują terrorystów tam nic innego nie potrafią robić tylko zabijać to się nazywa religja pokoju islam
Nie wsadzaj p...
10 miesięcy temu
taka ich kultura, trzeba to uszanować.
potluczony 68
10 miesięcy temu
prawidlowy symptom czyli czym wiecej samobojcow tym mniejsamobojcow
bFYjOUCr
PAnisko Polak
10 miesięcy temu
swiat islamski jest dziki....co ma niby "ubogacac ""europe???
bob
10 miesięcy temu
Największe jaja w Afganistanie mają kobiety, mężowie i synowie wyjechali na bussines trip do niemiec. To chyba rekord w histori wojskowości kiedy to uzbrojona po zęby armia poddała się wtydzień pastuchom z kałachem na sznurku.
Najnowsze komentarze (90)
kappa
10 miesięcy temu
Nie pierwszy i nie ostatni. To taki element kultury, tradycji. Nie ma sensu o tym już wspominać. Przez 20 lat inni ginęli za ich wolność, ład i porządek a nic się nie zmieniło.
Życzliwy
10 miesięcy temu
A kogo to obchodzi? Zrobili sobie lepiej, to mają lepiej. Nawet jeden ekspert tłumaczył, że to lepiej, że nie ma wieloletniej wojny domowej. No to jest lepiej.
eeq
10 miesięcy temu
religia pokoju
Hjnbv
10 miesięcy temu
Od czasów inkwizycji katolicy zbili ponad 150 milionów
Mosze
10 miesięcy temu
jakoś mi ich za grosz nie żal !!!!
:)?
10 miesięcy temu
dlaczego uciekali, przecież chciał tylko żeby sie wszyscy spotkali szybciej w niebie i otrzymali 7 dziewic
Lolololololol...
10 miesięcy temu
Gdyby kilku muzułmanów zginęło w następstwie uderzenia NATO wymierzonego w komórkę organizacji terrorystycznej to świat byłby wstrząśnięty... Obietnice zemsty, uliczne protesty oraz opowieści o tym jak to polegli stali męczennikami za wiarę byłyby na porządku dziennym. To fascynujące, że muzułmanie zabijający innych muzułmanów nie skłaniają świata islamu do głębszej refleksji... Najwyraźniej wczesnośredniowieczne podziały oraz walka organizacji terrorystcznych o wpływy są najważniejsze.
olo
10 miesięcy temu
Trzeba to zaakceptować, że ludzie są różni, jedni są gejami, inni inżynierami. Jedni zbierają znaczki a oni tam pasjami lubią wysadzać ludzi, musimy to uszanować niech się zabijają taka maja kulturę!
bFYjOUCj
olo
10 miesięcy temu
oni chcą do Europy bo tu bezpiecznie i jednocześnie zmienić Europę na to co mają tam
Edek
10 miesięcy temu
Rząd PiS już przeszło 10 samolotami z Kabulu sprowadził nam kłopoty-Afgańczyków. Za PO byłoby jeszcze gorzej.Najbardziej skorumpowany naród świata gdzie brat,wujek,kuzyn to zagorzały islamista wyznający szariat. Sprowadzając Afgańczyków,sprowadzamy do Polski jednocześnie wywiad pakistański ,chiński i rosyjski.,Dziś Rosjanie uznali, że talibowie są dla nich świetnym rozwiązaniem, bo zaprowadzą spokój. Nie ewakuowali swojej ambasady z Kabulu, od dawna prowadzili dialog z talibami.Chińczycy są sprzymierzeńcami Pakistanu. Zainwestowali kilka miliardów dolarów w złoża miedzi we wschodnim Afganistanie.Wszystkie te wymienione państwa są też zjednoczone poczuciem anty-amerykańskości, więc będą na pewno wspierać talibów. Według danych Pew Research poglądy społeczeństwa afgańskiego można określić jako radykalne. To, że jakieś osoby będą uciekać przed reżimem talibów, nie oznacza jednocześnie, że nie będą stanowić zagrożenia dla porządku publicznego. Według badań Pew Research opublikowanych w 2013 roku, prawie wszyscy Afgańczycy popierali prawo szariatu jako porządek prawny, a 61% z nich uważa, że powinno dotyczyć ono wszystkich obywateli – muzułmanów i niemuzułmanów. 39% mieszkańców kraju często lub czasami mogłoby uzasadnić zamachy samobójcze. 81% akceptuje obcinanie rąk złodziejom, a 85% kamienowanie cudzołożników. Gdyby ktoś odszedł od islamu, 79% zaakceptowałoby karę śmierci jako odpowiednią. Takie postawy, jak również doświadczenia krajów zachodnich, które jak Austria i Niemcy odnotowują nadreprezentację Afgańczyków w przestępstwach z użyciem przemocy, nakazują ostrożność w realizowaniu procesu azylowego i ew. deportacji żródło: euroislam pl Polecam przeczytać książkę lub przynajmniej artykuł z Aleksandrem Makowskim.,,W 2012 r. napisałem, że po wyjściu NATO żaden rząd nie przetrwa w Afganistanie pięciu minut. W latach 90. talibom zdobycie Kabulu zajęło dwa lata.’’ Po pierwsze to jest kraj zamieszkały przez mniej więcej tyle samo ludzi – 38 milionów – za to dwa razy od Polski większy, Po drugie - to jest kraj przede wszystkim klanowy, podzielony etnicznie. Na północy mieszkają Tadżycy, Uzbecy, Chazarowie. Na południu Pasztuni (to głównie z Pasztunów rekrutują się talibowie - przyp. red.). Znaczna część tych ostatnich mieszka w Pakistanie, stąd takie mocne wpływy pakistańskie w Afganistanie. ,,Pamiętajmy, że wojna domowa w Afganistanie to konflikt klanowy, w którym przenikają się różne układy rodzinne, etniczne, wszystko można kupić. Pamiętam, jak w latach 90. ktoś kupił od talibów trzy kilometry frontu pomiędzy wojskami Sojuszu Północnego a wojskami talibów.,, Walczący bojownicy nie mają najmniejszego problemu z przejściem na jedną czy drugą stronę. Armia talibów posuwała się tak szybko do przodu dzięki negocjacjom, przekonywaniu i przekupywaniu kolejnych oddziałów. W większości przypadków to działało. Zwłaszcza, że talibowie mieli silną motywację do walki - religijną.,,
PIS arz
10 miesięcy temu
Putin to zalatwi .Yankesow - "obroncow demokracji" z laserami ,dronami, rakietami nieogolone taliby w pizamach w klapkach na rowerach przegonili raz na zawsze. Ciekawe czy nasi umilowani wybrancy ogladali ta komedie w telewizji i czy dalej wierza w amerykanskich, niepokonanych obroncow naszej ojczyzny przed tym "wstretnym" Putinem, ktory podobno wlasnie rusza z Lukaszenko na Europe Zachodnia ! Biada !!!
idzi
10 miesięcy temu
Taka mają naturę . Trzeba to zaakceptować ,że ludzie są różni , jedni są gejami , inni inżynierami. Jedni zbierają znaczki a oni tam pasjami lubią wysadzać ludzi w meczetach , musimy to uszanować niech się zabijają taka maja kulturę
Ahmed
10 miesięcy temu
Dlatego jedziem do polska.
Zenek
10 miesięcy temu
Ale akbary wieją ! Zaczynam lubić afgańską kinematografię .
...
Następna strona
bFYjOUCL
bFYjOUBS
bFYjOUCS
bFYjOUCT