bEUNNRKc
bEUNNRKg
bEUNNRKk
programy
kategorie
bEUNNRKd

Śnieżyca zablokowała Madryt. Samochody utknęły na ulicy

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie z jednej z głównych dróg w Madrycie, stolicy Hiszpanii. Widać na nim ogromny korek, ciągnący się po horyzont. Droga jest nachylona pod pewnym kątem i samochody muszą wjechać na górkę. Niestety, w warunkach, które panują obecnie w Madrycie, jest to prawie nie do zrobienia dla wielu kierowców. Na wideo widzimy, jak kierowcy posuwają się do przodu bardzo powoli, gdyż cały czas auta ślizgają się na śniegu. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja. Być może będą zmuszeni pozostawić swoje auta i wrócić pieszo do domów. W ostatnich dniach w Hiszpanii spadła rekordowa ilość śniegu w wyniku uderzenia śnieżycy, którą synoptycy nazwali ‘’Filomena’’. Taka sytuacja nie miała miejsca tam od pięćdziesięciu lat. Sytuacja jest bardzo trudna w wielu miejscach. Stolica Hiszpanii jest sparaliżowana. Wielu ludzi jest zmuszonych pozostać w domach i jest odcięta od świata. Są niestety ofiary śmiertelne tego ataku zimy. Na pomoc mieszkańcom...

rozwiń
83 reakcje
24
15
44
Podziel się
Komentarze (44)
13-01-2021
Hiszpanz tego co widze to nie wina sniegu bo jest go z centymetr a opon letnich... Troche sniegu, letnie opony i wzniesienie to przepis na korek...
zobacz więcej komentarzy (44)

Programy Wirtualnej Polski

bEUNNRKp
KOMENTARZE
(44)
Hiszpan
11 miesięcy temu
z tego co widze to nie wina sniegu bo jest go z centymetr a opon letnich... Troche sniegu, letnie opony i wzniesienie to przepis na korek...
LukS
11 miesięcy temu
Siedzą wszyscy w autach i żaden nie wyjdzie aby pchnąć tych z przodu aby złapali prędkość i koła przestały buksować. Brak doświadczenia przez braki śnieżnych zim.
qaz
11 miesięcy temu
Wytarte letnie opony to i wjeżdzać nie mają jak... 2cm śniegu KATASTROFA
bEUNNRKH
roben
11 miesięcy temu
to nie sa dantejskie sceny a normalna sytuacja w zimie to slowo jest tutaj na wyrost
hej!
11 miesięcy temu
a nasi górole to nie w takich warunkach podjeżdżają pod górecki i radę dajom
Najnowsze komentarze (44)
Rachmistrz
11 miesięcy temu
Nam trudno to zrozumieć, bo my nie budujemy dróg o tak niemożliwych nachyleniach, żeby w śniegu nie dało się po nich jeździć. A oni nigdy się tym nie przejmowali i mają takich dróg sporo. Jak tam spadnie 2 cm śniegu, to nawet nasi górale na oponach zimowych nie wjadą. O łańcuchach nie ma co mówić kiedy spod cieniutkiej warstewki śniegu asfalt wyłazi. No ale to co pokazują na filmiku, to rzeczywiście załatwiłyby zwykłe opony zimowe.
Zibi
11 miesięcy temu
też uważam że na letnich zasuwają a potem się dziwią
jan
11 miesięcy temu
Tak się jeździ zimą na zupełnie łysych oponach ! Ja za komuny na kartoflakach w większym śniegu za samochodem osobowym ciężką przyczepę ciągnąłem ( ok jednej tony) po większym śniegu za Warszawą 223 .
007
11 miesięcy temu
W Warszawie to jest przyczyna korków pierwszego dnia opadów śniegu. Połowa kierowców na letnich.
paweł
11 miesięcy temu
podpowiedz dla rzadu! Polska może sprzedać sól ;)
wiem
11 miesięcy temu
zimówki w audi quatro i do przodu
Wulkanizator
11 miesięcy temu
To efekt produkowania opon letnich i zimowych. Produkowanie opon wyłącznie całorocznych i obowiązek montażu takich opon spowodowałoby, że w takich niesprzyjających warunkach wszystkie te auta pojechały by dalej. A tak wszyscy maja opony letnie i stoją w korku. Wszystkie opony powinny być uniwersalne, całoroczne. Oczywiście opony specjalistyczne też mogą być np: typowo terenowe w teren czy opony o niskim oporze na tory wyścigowe. Dobra opona musi zapewniać uniwersalność!
lol
11 miesięcy temu
sami mądrale tu siedzą...aż żal czytać komentarze....tylko po co Hiszpanom opony zimowe??? dla kilku dni śniegu w roku jak nie na kilkanaście lat....to dla nich nowe doswiadczenie...trochę atrakcji i jakieś przeżycie bedą mieli o czym opowiadać....
bEUNNRKz
Leoncio13
11 miesięcy temu
Głupoty piszecie.
Oj....
11 miesięcy temu
Wszyscy na letnich oponach, i stąd taka "jazda" ;))
a to ci heca
11 miesięcy temu
na letniakach latają i to wszystko
Paweł
11 miesięcy temu
To jest skutek opon letnich lub całorocznych. Sam coś o tym wiem. Dopóki nie kupiłem zimowych opon nie mogłem wyjechać z miejsca parkingowego. Żona musiała pchać samochód. Kiedy kupiłem opony zimowe samochód jeździ przez śnieg jak czołg. Nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Założycie zimą trampki czy buty zimowe? Czemu?
heh
11 miesięcy temu
Podpowiedzcie im ze musza spuscic troche powietrza z opon 10-20% i zadna gorka nie straszna
Wykiwany
11 miesięcy temu
Mi kiedyś znajomy warsztat oponiarski sprzedał opony zimowe (na boku opony była i śnieżynka, i górki), a były gorsze od zjechanych letnich. Nie było na nich tzw. mikrolamelek. Jak spadł śnieg, to nie moglem wjechać na ulice, która była tylko leciutko pod górkę; mimo tego, że inni kierowcy mi doradzali i dawali mi różne fachowe rady. Sforsowałem to lekkie wzniesienie po chodniku, który był zupełnie nieodśnieżony, bo nikt tamtędy nie chodził i był na nim puszysty śnieg.
bEUNNRLb
bEUNNRKi
bEUNNRLi
bEUNNRLj