bGkjGZxg
bGkjGZxk
bGkjGZxo
programy
kategorie
bGkjGZxh

Śnieżyca zablokowała Madryt. Samochody utknęły na ulicy

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie z jednej z głównych dróg w Madrycie, stolicy Hiszpanii. Widać na nim ogromny korek, ciągnący się po horyzont. Droga jest nachylona pod pewnym kątem i samochody muszą wjechać na górkę. Niestety, w warunkach, które panują obecnie w Madrycie, jest to prawie nie do zrobienia dla wielu kierowców. Na wideo widzimy, jak kierowcy posuwają się do przodu bardzo powoli, gdyż cały czas auta ślizgają się na śniegu. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja. Być może będą zmuszeni pozostawić swoje auta i wrócić pieszo do domów. W ostatnich dniach w Hiszpanii spadła rekordowa ilość śniegu w wyniku uderzenia śnieżycy, którą synoptycy nazwali ‘’Filomena’’. Taka sytuacja nie miała miejsca tam od pięćdziesięciu lat. Sytuacja jest bardzo trudna w wielu miejscach. Stolica Hiszpanii jest sparaliżowana. Wielu ludzi jest zmuszonych pozostać w domach i jest odcięta od świata. Są niestety ofiary śmiertelne tego ataku zimy. Na pomoc mieszkańcom...

rozwiń
83 reakcje
24
15
44
Podziel się
Komentarze (44)
13-01-2021
Hiszpanz tego co widze to nie wina sniegu bo jest go z centymetr a opon letnich... Troche sniegu, letnie opony i wzniesienie to przepis na korek...
zobacz więcej komentarzy (44)

Programy Wirtualnej Polski

bGkjGZxt
KOMENTARZE
(44)
Hiszpan
2 lata temu
z tego co widze to nie wina sniegu bo jest go z centymetr a opon letnich... Troche sniegu, letnie opony i wzniesienie to przepis na korek...
LukS
2 lata temu
Siedzą wszyscy w autach i żaden nie wyjdzie aby pchnąć tych z przodu aby złapali prędkość i koła przestały buksować. Brak doświadczenia przez braki śnieżnych zim.
qaz
2 lata temu
Wytarte letnie opony to i wjeżdzać nie mają jak... 2cm śniegu KATASTROFA
bGkjGZxL
roben
2 lata temu
to nie sa dantejskie sceny a normalna sytuacja w zimie to slowo jest tutaj na wyrost
hej!
2 lata temu
a nasi górole to nie w takich warunkach podjeżdżają pod górecki i radę dajom
Najnowsze komentarze (44)
Rachmistrz
2 lata temu
Nam trudno to zrozumieć, bo my nie budujemy dróg o tak niemożliwych nachyleniach, żeby w śniegu nie dało się po nich jeździć. A oni nigdy się tym nie przejmowali i mają takich dróg sporo. Jak tam spadnie 2 cm śniegu, to nawet nasi górale na oponach zimowych nie wjadą. O łańcuchach nie ma co mówić kiedy spod cieniutkiej warstewki śniegu asfalt wyłazi. No ale to co pokazują na filmiku, to rzeczywiście załatwiłyby zwykłe opony zimowe.
Zibi
2 lata temu
też uważam że na letnich zasuwają a potem się dziwią
jan
2 lata temu
Tak się jeździ zimą na zupełnie łysych oponach ! Ja za komuny na kartoflakach w większym śniegu za samochodem osobowym ciężką przyczepę ciągnąłem ( ok jednej tony) po większym śniegu za Warszawą 223 .
007
2 lata temu
W Warszawie to jest przyczyna korków pierwszego dnia opadów śniegu. Połowa kierowców na letnich.
paweł
2 lata temu
podpowiedz dla rzadu! Polska może sprzedać sól ;)
wiem
2 lata temu
zimówki w audi quatro i do przodu
Wulkanizator
2 lata temu
To efekt produkowania opon letnich i zimowych. Produkowanie opon wyłącznie całorocznych i obowiązek montażu takich opon spowodowałoby, że w takich niesprzyjających warunkach wszystkie te auta pojechały by dalej. A tak wszyscy maja opony letnie i stoją w korku. Wszystkie opony powinny być uniwersalne, całoroczne. Oczywiście opony specjalistyczne też mogą być np: typowo terenowe w teren czy opony o niskim oporze na tory wyścigowe. Dobra opona musi zapewniać uniwersalność!
lol
2 lata temu
sami mądrale tu siedzą...aż żal czytać komentarze....tylko po co Hiszpanom opony zimowe??? dla kilku dni śniegu w roku jak nie na kilkanaście lat....to dla nich nowe doswiadczenie...trochę atrakcji i jakieś przeżycie bedą mieli o czym opowiadać....
bGkjGZxD
Leoncio13
2 lata temu
Głupoty piszecie.
Oj....
2 lata temu
Wszyscy na letnich oponach, i stąd taka "jazda" ;))
a to ci heca
2 lata temu
na letniakach latają i to wszystko
Paweł
2 lata temu
To jest skutek opon letnich lub całorocznych. Sam coś o tym wiem. Dopóki nie kupiłem zimowych opon nie mogłem wyjechać z miejsca parkingowego. Żona musiała pchać samochód. Kiedy kupiłem opony zimowe samochód jeździ przez śnieg jak czołg. Nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Założycie zimą trampki czy buty zimowe? Czemu?
heh
2 lata temu
Podpowiedzcie im ze musza spuscic troche powietrza z opon 10-20% i zadna gorka nie straszna
Wykiwany
2 lata temu
Mi kiedyś znajomy warsztat oponiarski sprzedał opony zimowe (na boku opony była i śnieżynka, i górki), a były gorsze od zjechanych letnich. Nie było na nich tzw. mikrolamelek. Jak spadł śnieg, to nie moglem wjechać na ulice, która była tylko leciutko pod górkę; mimo tego, że inni kierowcy mi doradzali i dawali mi różne fachowe rady. Sforsowałem to lekkie wzniesienie po chodniku, który był zupełnie nieodśnieżony, bo nikt tamtędy nie chodził i był na nim puszysty śnieg.
bGkjGZyf
bGkjGZxm
bGkjGZym
bGkjGZyn