bDIwpfvU
bDIwpfvY
bDIwpfwc
programy
kategorie
bDIwpfvV

Sposób na "leśnych śmieciarzy". Fotopułapki i dotkliwe kary

- Jestem przekonany, że będzie to skuteczny program. Trzeba zapytać Lasów Państwowych, na jakim etapie są zamówienia fotopułapek. Te rozwiązania się najskuteczniejsze w wypływaniu tzw. "leśnych śmieciary". W Polsce będzie 10 tys. pułapek. Wypowiadamy wojnę wszystkim tym, którzy śmiecą. Zasada jest prosta: śmiecisz – płacisz, czyli zwiększamy kary do 5 tys. zł. Druga, bardziej dotkliwa kara, to sprzątanie. Sąd będzie musiał nałożyć karę miesiąca prac społecznych w lasach. Jeśli ktoś będzie musiał sprzątać po innych, to być może nauczy się lepszych nawyków – mówił w programie "Newsroom" minister środowiska Michał Woś.

Tranksrypcja:Na jakim etapie jest zamawianie tych zapowiedzianych przez p...
rozwiń
Program jest realizowany przez lasy państwowe właśnie. Jestem przekonany, że będzie to bardzo skuteczny program.
No, w tej chwili jest złożony - trzeba zapytać lasów państwowych, czy w procedurze przetargu, na jakim konkretnie etapie jest zamawiany.
Natomiast zwiększamy, zwiększamy ilość foto-pułapek, bo to one są najbardziej skuteczne przy wyłapywaniu tak zwanych leśnych śmieciarzy.
I poprawiają skuteczność wyłapywania tych przestępstw. Zwiększamy pięciokrotnie, do 10 tysięcy foto-pułapek w całej Polsce będzie po to, żeby tą skuteczność poprawić.
I wprowadzamy też zasady, wypowiadając tą wojnę tym wszystkim, którzy śmiecą w lasach, którzy popełniają przestępstwa.
Dwie podstawowe zasady: śmiecisz - płacisz. Czyli zwiększamy kary dziesięciokrotnie z 500 złotych do 5 tysięcy złotych, jeżeli ktoś śmieci.
Ale druga - chyba nawet bardziej dotkliwa kara. Czyli śmiecisz - sprzątasz.
Nie tylko po sobie, bo to już teraz jest, że sąd może nałożyć obowiązek naprawienia szkody. Czyli jak ktoś wyrzuci jakieś śmieci w lasach, musi po sobie posprzątać.
Ale śmiecisz - sprzątasz nie tylko sobie, ale też po innych. Sąd będzie mógł nałożyć - nawet będzie musiał, bo to będzie obligatoryjne - miesiąc prac społecznych w lasach. Miesiąc sprzątania w lesie.
I to wielokrotnie o tym mówię. Myślę, że jak ktoś przez miesiąc sobie pobędzie w lesie i posprząta, będzie sprzątał po innych, to na pewno go to - no takich dobrych nawyków nauczy.
Bo to jest absolutnie nieakceptowalne. Jeżeli mamy jeszcze takich, którzy nie doceniają polskiej przyrody, którzy śmiecą, wyrzucają te śmieci.
Którzy myślą, że las jest śmietnikiem, to absolutnie będzie zero tolerancji dla takich zachowań. A te foto-pułapki, o które pan redaktor pyta, są właśnie po to, żeby poprawić skuteczność ścigania.
Można zobaczyć mnóstwo filmików, można zobaczyć mnóstwo zdjęć, które są w sieci.
Właśnie dzięki temu, że te foto-pułapki Lasów Państwowych - zamówione przez Lasy Państwowe, obsługiwane przez Lasy Państwowe w polskich lasach są.
36 reakcji
36
0
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bDIwpfwh
KOMENTARZE
(0)
bDIwpfwT
bDIwpfwa
bDIwpfxa
bDIwpfxb