bDzyZnuI
bDzyZnuM
bDzyZnuQ
programy
kategorie
bDzyZnuJ

Sposoby mycia owoców i warzyw

Eksperci zalecają, by przed spożyciem warzyw i owoców dokładnie je umyć. Zazwyczaj sama woda nie wystarczy. Nie usunie ona śliskiego nalotu z jabłek czy winogron, a także nie zabije bakterii oraz wirusów. W sklepach dostępne są specjalne preparaty zapewniające skuteczniejsze usuwanie szkodliwych substancji. Jednak wcale nie musisz sięgać po sklepowy płyn. Podpowiadamy, jak wykonać domowy preparat, który umyje warzywa i owoce dużo dokładniej niż woda. To banalnie proste. Przy okazji dowiesz się, czy na produkcie, który kupiłeś, znajdowały się pestycydy.

154 reakcje
82
43
29
Podziel się
Komentarze (29)
05-05-2020
XOloNajlepiej jabłka po prostu obrać. Lepiej stracić trochę witamin ze skórki niż nażreć się pestycydów - i wodę się zaoszczędzi.
zobacz więcej komentarzy (29)

Programy Wirtualnej Polski

bDzyZnuV
KOMENTARZE
(29)
XOlo
9 miesięcy temu
Najlepiej jabłka po prostu obrać. Lepiej stracić trochę witamin ze skórki niż nażreć się pestycydów - i wodę się zaoszczędzi.
xyz
9 miesięcy temu
Ten "szkodliwy" nalot, to naturalny wosk, którym są pokryte owoce. Samo zmycie wodą powoduje usunięcie głównie.zarodników grzybów. Nalot woskowy zabezpiecza owoc przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i chorobami grzybowymi. Trzeba być niespełna rozumu, aby prać owoce w jakichś chemikaliach. Typowe podejście rolnika i mieszczucha z Marszałkowskiej.
ben
9 miesięcy temu
kto na to pozwala żeby zjeść jabłko to muszę poświęcić pół godziny - cywilizacjo dziękujemy
bDzyZnvn
sabada
9 miesięcy temu
Jak można publikować takie bzdury. Pestycydów nie wymyjesz.
emerytka
9 miesięcy temu
już ktoś musi zarobić na płynie!!!!!!!!!!!!!!! wystarczy woda!!!!!!!!!!!!!!!! jabłko jest śliskie bo samoistnie wydziela ochronę na skórkę, to wiem a jeśli chodzi o śliską skórkę na winogronie, to domyślam się, że jest tak samo jak z jabłkiem!!!!!!!!! przestańcie mieszać ludziom w głowach BO KTOS COS WYMYSLIŁ I TRZEBA LUDZKOSC PRZESTRASZYC I WYDRZEC KASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najnowsze komentarze (29)
gojgoj
6 miesięcy temu
kolejny podzial spoleczenstwa , jak tak dalej pojdzie to staniemy sie odmiencami gdzie w jednym kraju kazdy dom bedzie inny w pogladach !
On@:)
6 miesięcy temu
pomysł niezły. Ocet jest jak w sam raz. Av kreatywne myślenie nalezy pochwalić. Zanim ludzie nauczą sie wykorzystywać sprzety do tego zeby ułatwiac i upraszczac sobie życie trochę czasu upłynie. ja pamietam czasy jak w pralce automatycznej ludzie zalecali pranie tylko poscieli i ręczników. Sąsiedka pukała sie w głowe jak sie dowiedziała ze piore w automacie jeansy, biustoniosze, bluzki i buty. Teraz to jest normalne. pomysł pani wart rozwazenia. Nie mówię nie. opcja bez suszenia raczej.
wgr
9 miesięcy temu
Jeśli owoce są ładne to znaczy że pryskano. Nikt by nie kupił w pełni ekologicznych bo wyglądają nieapetycznie.
melisssa
9 miesięcy temu
To wszystko juz wiem i stosuje.Lepiej niech mi ktos powie jak usunać pozostalości roundapu? czy po gotowaniu kasza jest bezpieczna?
Emeryt
9 miesięcy temu
Czy gotowanie owoców np. jabłek wystarcza na usunięcie konserwantów i pestycydów.
jak?
9 miesięcy temu
Wszystko ładnie pięknie-ale jak to się ma do oszczędzania wody,której wszyscy specjaliści w mediach(teraz mamy samych specjalistów w każdej dziedzinie) ,ostrzegają przed suszą i perorują o suszy. A tu jeszcze ten wirus-przed którym też trzeba sie zabezpieczac częstym myciem wodą rąk.Aż dziw bierze,że jeszcze mamy wodę w kraju.
twist
9 miesięcy temu
chcialem dac komentarz ale po chwili smiechu zrezygnowalem. zadalem sobie pytanie komu ten komentarz - temu co napisal artykul? - on juz dal dowod ze jest skonczony intelektualnie, tak glupi nie nie zrozumie moich slow; dla tych ktorzy czytaja? sa juz dobre komentarze wiec ci sa swadomi poziomu merytorycznego tutaj zaprezentowanego, ci nie potrzebuja komentarzy.
Ira
9 miesięcy temu
Prosze powiedziec jak usunac ten wosk z jablek ktore bardzo lubie
bDzyZnvf
Expert poleca
9 miesięcy temu
Wsadzić do soli na 10 lat.
Ekspert
9 miesięcy temu
Uwaga! Jo sem expert - Nie radzę lizać.
htr
9 miesięcy temu
ja nie muszę myc , przyjmuje owoce doodbytniczo
Aaa
9 miesięcy temu
Umyć skórkę gąbką z płynem do mycia naczyń.
sabada
9 miesięcy temu
Jak można publikować takie bzdury. Pestycydów nie wymyjesz.
myślący
9 miesięcy temu
Nikt nie poruszył tematu pestycydów i herbicydów które są w ziemi i drzewo przyjmuje je z wilgocią.
bDzyZnvH
bDzyZnuO
bDzyZnvO
bDzyZnvP