bDUscgMQ
bDUscgMU
bDUscgMY
programy
kategorie
bDUscgMR

Sposoby mycia owoców i warzyw

Eksperci zalecają, by przed spożyciem warzyw i owoców dokładnie je umyć. Zazwyczaj sama woda nie wystarczy. Nie usunie ona śliskiego nalotu z jabłek czy winogron, a także nie zabije bakterii oraz wirusów. W sklepach dostępne są specjalne preparaty zapewniające skuteczniejsze usuwanie szkodliwych substancji. Jednak wcale nie musisz sięgać po sklepowy płyn. Podpowiadamy, jak wykonać domowy preparat, który umyje warzywa i owoce dużo dokładniej niż woda. To banalnie proste. Przy okazji dowiesz się, czy na produkcie, który kupiłeś, znajdowały się pestycydy.

154 reakcje
82
43
29
Podziel się
Komentarze (29)
05-05-2020
XOloNajlepiej jabłka po prostu obrać. Lepiej stracić trochę witamin ze skórki niż nażreć się pestycydów - i wodę się zaoszczędzi.
zobacz więcej komentarzy (29)

Programy Wirtualnej Polski

bDUscgNd
KOMENTARZE
(29)
XOlo
12 miesięcy temu
Najlepiej jabłka po prostu obrać. Lepiej stracić trochę witamin ze skórki niż nażreć się pestycydów - i wodę się zaoszczędzi.
xyz
12 miesięcy temu
Ten "szkodliwy" nalot, to naturalny wosk, którym są pokryte owoce. Samo zmycie wodą powoduje usunięcie głównie.zarodników grzybów. Nalot woskowy zabezpiecza owoc przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i chorobami grzybowymi. Trzeba być niespełna rozumu, aby prać owoce w jakichś chemikaliach. Typowe podejście rolnika i mieszczucha z Marszałkowskiej.
ben
12 miesięcy temu
kto na to pozwala żeby zjeść jabłko to muszę poświęcić pół godziny - cywilizacjo dziękujemy
bDUscgNv
sabada
12 miesięcy temu
Jak można publikować takie bzdury. Pestycydów nie wymyjesz.
emerytka
12 miesięcy temu
już ktoś musi zarobić na płynie!!!!!!!!!!!!!!! wystarczy woda!!!!!!!!!!!!!!!! jabłko jest śliskie bo samoistnie wydziela ochronę na skórkę, to wiem a jeśli chodzi o śliską skórkę na winogronie, to domyślam się, że jest tak samo jak z jabłkiem!!!!!!!!! przestańcie mieszać ludziom w głowach BO KTOS COS WYMYSLIŁ I TRZEBA LUDZKOSC PRZESTRASZYC I WYDRZEC KASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najnowsze komentarze (29)
gojgoj
10 miesięcy temu
kolejny podzial spoleczenstwa , jak tak dalej pojdzie to staniemy sie odmiencami gdzie w jednym kraju kazdy dom bedzie inny w pogladach !
On@:)
10 miesięcy temu
pomysł niezły. Ocet jest jak w sam raz. Av kreatywne myślenie nalezy pochwalić. Zanim ludzie nauczą sie wykorzystywać sprzety do tego zeby ułatwiac i upraszczac sobie życie trochę czasu upłynie. ja pamietam czasy jak w pralce automatycznej ludzie zalecali pranie tylko poscieli i ręczników. Sąsiedka pukała sie w głowe jak sie dowiedziała ze piore w automacie jeansy, biustoniosze, bluzki i buty. Teraz to jest normalne. pomysł pani wart rozwazenia. Nie mówię nie. opcja bez suszenia raczej.
wgr
12 miesięcy temu
Jeśli owoce są ładne to znaczy że pryskano. Nikt by nie kupił w pełni ekologicznych bo wyglądają nieapetycznie.
melisssa
12 miesięcy temu
To wszystko juz wiem i stosuje.Lepiej niech mi ktos powie jak usunać pozostalości roundapu? czy po gotowaniu kasza jest bezpieczna?
Emeryt
12 miesięcy temu
Czy gotowanie owoców np. jabłek wystarcza na usunięcie konserwantów i pestycydów.
jak?
12 miesięcy temu
Wszystko ładnie pięknie-ale jak to się ma do oszczędzania wody,której wszyscy specjaliści w mediach(teraz mamy samych specjalistów w każdej dziedzinie) ,ostrzegają przed suszą i perorują o suszy. A tu jeszcze ten wirus-przed którym też trzeba sie zabezpieczac częstym myciem wodą rąk.Aż dziw bierze,że jeszcze mamy wodę w kraju.
twist
12 miesięcy temu
chcialem dac komentarz ale po chwili smiechu zrezygnowalem. zadalem sobie pytanie komu ten komentarz - temu co napisal artykul? - on juz dal dowod ze jest skonczony intelektualnie, tak glupi nie nie zrozumie moich slow; dla tych ktorzy czytaja? sa juz dobre komentarze wiec ci sa swadomi poziomu merytorycznego tutaj zaprezentowanego, ci nie potrzebuja komentarzy.
Ira
12 miesięcy temu
Prosze powiedziec jak usunac ten wosk z jablek ktore bardzo lubie
bDUscgNn
Expert poleca
12 miesięcy temu
Wsadzić do soli na 10 lat.
Ekspert
12 miesięcy temu
Uwaga! Jo sem expert - Nie radzę lizać.
htr
12 miesięcy temu
ja nie muszę myc , przyjmuje owoce doodbytniczo
Aaa
12 miesięcy temu
Umyć skórkę gąbką z płynem do mycia naczyń.
sabada
12 miesięcy temu
Jak można publikować takie bzdury. Pestycydów nie wymyjesz.
myślący
12 miesięcy temu
Nikt nie poruszył tematu pestycydów i herbicydów które są w ziemi i drzewo przyjmuje je z wilgocią.
bDUscgNP
bDUscgMW
bDUscgNW
bDUscgNX