bEJLlrpg
bEJLlrpk
bEJLlrpo
programy
kategorie
bEJLlrph

Stan wyjątkowy. Bartomiej Sienkiewicz ma teorię. Zwraca uwagę na szczegół

- Realne zagrożenie jest i zamykanie na to oczu jest niewłaściwe. Łukaszenka prowadzi tę operację z uchodźcami jako operację polityczną wymierzoną w UE, w NATO, w Polskę, w Litwę i w Łotwę. To są fakty, ale władza publiczna pochodząca z mandatu demokratycznego ma obowiązek pokazywać, czy jej działania są właściwe czy nie - mówił były szef MWSiA, poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Mamy do czynienia z posługiwaniem się uchodźcami jako formą presji na UE. Łukaszenka robił to najpierw intensywnie na Litwie i na Łotwie. Teraz robi to na polskiej granicy. Tamte kraje wprowadziły stan wyjątkowy, ale to wcale nie oznaczało, że kompletnie odsunęły opinię publiczną od tego, co się dzieje na granicy. Wręcz przeciwnie - litewscy dziennikarze mogli być na granicy. Polscy nie mogą być. No, to ma pan odpowiedź na pytanie, o co chodzi ze stanem wyjątkowym. Nie o faktyczne zabezpieczenie granicy, tylko o ukrycie sprawy -...

rozwiń
4 reakcje
1
2
1
Podziel się
Komentarze (1)
28-09-2021
.XxMoże Amerykanie stacjonujący w Polsce, w końcu zajęliby się czymś użytecznym , a nie tylko siedzą w koszarach niewiadomo po co?
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bEJLlrpt
KOMENTARZE
(1)
.Xx
3 tyg. temu
Może Amerykanie stacjonujący w Polsce, w końcu zajęliby się czymś użytecznym , a nie tylko siedzą w koszarach niewiadomo po co?
Najnowsze komentarze (1)
.Xx
3 tyg. temu
Może Amerykanie stacjonujący w Polsce, w końcu zajęliby się czymś użytecznym , a nie tylko siedzą w koszarach niewiadomo po co?
bEJLlrqf
bEJLlrpm
bEJLlrqm
bEJLlrqn