programy
kategorie

Strażacy uratowali dzikie zwierzę przed tragedią. Nagranie z okolic Mysłowic

W lesie niedaleko Mysłowic daniel zaplątał się w śmieci. Mężczyzna, który zawiadomił służby, prawdopodobnie uratował zwierzę przed tragedią. Strażacy przez ponad pół godziny próbowali uratować daniela. Zwierz zaplątał się porożem w stary sznurkowy dywan, który ze względu na wilgoć był wyjątkowo ciężki. I choć, jak widać na nagraniu, daniel dzielnie walczył, by się uwolnić, to jednak potrzebował ludzkiej pomocy. Akcja ratownicza zakończyła się sukcesem. Strażacy odcięli mokry dywan od poroża dzikiego zwierza. Daniel odrobinę przestraszony, ale cały i zdrowy wrócił do lasu.

29-10-2020
227 reakcji
193
10
24
Podziel się
Komentarze (24)
29-10-2020
gggZa śmiecenie w lesie powinna być kara wielu godzin do odpracowania przy sprzątaniu tego lasu.
zobacz więcej komentarzy (24)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(24)
ggg
4 lata temu
Za śmiecenie w lesie powinna być kara wielu godzin do odpracowania przy sprzątaniu tego lasu.
zaczarowaolot
4 lata temu
smuTne alE na szczesciE dobRze si skonczylo
jansan
4 lata temu
To jak wyglądają lasy niedaleko Warszawy woła o pomstę do nieba. Gminy nic z tym nie robią.
jeżyki
4 lata temu
a ja apeluję do ludzi o dokładne zbieranie wszelkich śmieci po grilowaniu, piknikowaniu i WĘDKOWANIU. W maju uratowałam 2 jeże zaplątane w sieć żyłkową. Mamę z dzieckiem. Niestety drugie dziecko jeżykowe już nie żyło.
leśnik
4 lata temu
Kiedyś też trafiłem na jelenia zaplątanego w ogrodzenie. Mimo, że po interwencji weterynarza wrócił do lasu, ze względu na stres i tak nie wytrzymał. Za tydzień znalazłem go martwego 2 km dalej. Więc nie wiadomo jak to się jeszcze skończy.
Najnowsze komentarze (24)
qwert
4 lata temu
Głupota połączona z heroizmem, to że pomogli to OK, ale sami mogli to przypłacić życiem, sarnowate w ruchu obronnym atakują napastnika racicą w brzuch. Wierzcie że na pewno nie wiedział że ci ludzie to strażacy a ni e kłusownicy. Żaden kłusownik nie postąpi tak lekkomyślnie. W takim przypadku tylko weterynarz lub myśliwy i strzał zastrzykiem usypiającym i dopiero przystępować do akcji ratowniczej.
turysta
4 lata temu
niech się sami wezmą za sprzątanie lasów i łapanie podrzucających śmiecie przecież z dywanem do lasu nie idzie turysta ale to robi miejscowy albo sami - wystarczy popatrzeć jak w lesie zostawiają porządek na miejscach wyrębu ...zgroza ...ale polowanko to ok tylko kto posprząta ...???
twój nick
4 lata temu
w naszym kraju tyko na strażaków można zawsze liczyć,zawsze są tam gdzie są potrzebni
miejscowy
4 lata temu
a biedne niewinne korniki zostawiono przez dłuszszy czas samym sobie i dlatego cześc z nich padła jak kawki przy gnojowicy w Zadupiu
solo
4 lata temu
JA W GŁOGOWIE , NIE MAM TEGO PROBLEMU , MAM DZIAŁKĘ ZA MIASTEM , ZIELONE PAKUJĘ W WORKI I JADĘ DO SUEZU , TAM JE WYRZUCAM DO KONTENERA A KTOŚ LENIWY WYRZUCA DO LASU . WSTYD.
Benedykt
4 lata temu
Ci, którzy wyrzucają śmieci do lasu jutro pójdą strajkować bo chcą usunąć swoje dzieci. Szkoda, że najstarszy zawód na świecie nie jest opodatkowany.
123
4 lata temu
Odbiór śmieci w Polsce to jedna wielka patologia. Każdy rodzaj odpadu - inny niż zwykłe śmieci to jest problem prawie nie do przeskoczenia. Styropian, meble, dywany, siding to już nie problem tylko katastrofa. Szczególnie jeśli chodzi o siding - albo nie chcą tego zabierać albo żądają sum jak .... z kosmosu. I w takiej sytuacji nic dziwnego, że ludność często woli wywalić do lasu niż się użerać z urzędasami całymi miesiącami.
Meander
4 lata temu
To jest poziom Polaków, wstyd się czasem przyznać za granicą. Lasy są pełne śmieci bo gminie szkoda na kontener, wolą mieszkać w syfie
ssr
4 lata temu
bo rąbią nas podatkiem za śmieci, ale u mnie - Oborniki Śląskie - duże gabaryty odbierają raz w roku. Właśnie wymieniłem meble w kuchni , a będą je zbierać jakoś za poł roku. To na co ten podatek ?
Stolczysław
4 lata temu
POLAKOKATOLICY... i tyle w temacie...
maja
4 lata temu
Leśnicy nie dbają o lasy, które są traktowane jak wysypiska śmieci. Można tam znaleźć wszystko,
takie jest
4 lata temu
właśnie to zdziczałe,polskie społeczeństwo...są miejskie,bezpłatne kubły na odpady.. to i tak palą plastiki w piecach..a dywany,styropian lepiej wywalić do lasu...!
Leo
4 lata temu
Wszyscy w gminie wiedzą kto zaśmieca okoliczne lasy, tylko policja tego nie wie, ciekawe.
Zmartwiony
4 lata temu
ile zwierząt ginie zaplątanych w siatkę leśną , którą leśnicy używają cały czas, tego się nie mówi ! Zasada jest taka jak się sadzi las który wrąbano wcześniej, odstrzał zwierzyny płowej lub/i grodzenia. Dużo leśników poluje , czego jeszcze nie wiecie?