programy
kategorie

Strażnik bieszczadzkiego lasu. Urocze nagranie z nadleśnictwa Baligród

Podczas spaceru po lesie można natknąć się na jego mieszkańców. A jeśli ma się szczęście i porusza wystarczająco cicho, to wtedy ci mieszkańcy pozwolą się uchwycić na nagraniu. Udało się to jednemu ze strażników leśnych z nadleśnictwa Baligród. Podczas obchodu mężczyzna spostrzegł, że kilkanaście metrów od niego, na gałęzi wysokiego drzewa, siedzi dorodny puszczyk uralski. Sowa wyglądała niczym z planu filmów o Harrym Potterze. Odleciała, jak tylko spostrzegła, że przygląda się jej człowiek.

03-11-2020
0
0
31
Podziel się
Komentarze (31)
03-11-2020
mj11super im wiecej tym lepiej
zobacz więcej komentarzy (31)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(31)
mj11
4 lata temu
super im wiecej tym lepiej
koko
4 lata temu
Piękna sowa ale mało ich ostatnio.
amen
4 lata temu
człowiek po prostu MUSI W KOŃCU ZROZUMIEĆ, że mieszkańcy lasu są najszczęśliwsi, kiedy NIE SĄ NIEPOKOJENI. To ich dom. Chcielibyście aby wam tak ktoś codziennie obcy łaził po chałupie? Zrozumcie więc zwierzęta leśne. Są parki do spacerów, można też na swojej działce zasadzić SWÓJ LAS - co polecam bo za 20 lat przy takim tempie wycinki lasów po prostu nie będzie.
anna
4 lata temu
Jaki to cudny widok !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tomi
4 lata temu
Szkoda, że podkładem muzycznym nie była natura. Właśnie po to chodzę do lasu żeby powąchać i posłuchać Go.
Najnowsze komentarze (31)
Tomasz
4 lata temu
"Kilkanaście metrów"? Chyba autor nie wie co to jest kilkanaście metrów...
Śmirus
4 lata temu
też mi spotkanie :) jakiś czas temu podczas spaceru ( z aparatem !) udało mi się zrobić sesję sowie włochatce , odległość 2-3 m, ale co ważne w ok. Szczecina , gdzie sowa ta prawie nie występuje. Osobnik polował przy mnie a ja "polowałem" na niego. W sumie zrobiłem ok. 250 zdjęć! Warto chodzić z aparatem na spacery :)
...
4 lata temu
okaz
ROCO
4 lata temu
U nas w szkole jest piękna kolonia ok 100szt. i to różne małe sowy ,duże, i takie ze stojącymi uszami ,na każdym drzewie po kilka sztuk, wygląda to pięknie.
Polka
4 lata temu
Kochani ja mam to szczęscie co dzień gdyż sówki pół metrea nad moim oknem zrobiły sobie gnizdo w moim wywietrzniku.Pierwszy raz kolezanka do mnie zadzwoniła bym wyjzała przez okno w bloku i zobaczyła jakiego mam gościa.Był to dla nie Najcudownieszy widok którego nigdy nie zapomnę .Otóz gdy spojzałam na sówkę ona spojrzała na mnie miała tak piękne okrągłe i swiecące wieczorem oczy że cód .Urzekła mnie Coś wspaniałego i do tego była biała jak śnieg.Wczoraj jak chciałam zrobic zdjęcie tej sówce .chyba na przeciw w bloku musiała zauważyc jej siostra gdyz przyfrunęła i odfrunęła zaraz ,Jakby dała znak że jest w niebezpieczeństwie .Co dzieńnie wieczorem tak huczą ze mamy ubaw .WSPANILE
Człowiek
4 lata temu
Bezmyślni rodzice, bezmyślnych dzieci obdarowują małolaty kładami, a później te dzieciaki dewastują lasy m.innymi płosząc zwierzynę. Później płacz wszystkich "dziecko miało wypadek". Od wieków ludzie szanowali las, my dziś tu i teraz zagrabiamy wszystko bezmyślnie i dla zysku. Nie bęðzie alsów? Nie będzie nas!
Obserwator
4 lata temu
Napisałem, że ta sowa miała trochę skośne oczy (co widać na filmiku), ale ktoś gorliwy; mój wpis usunął.
observer
4 lata temu
Ten gatunek od lat jest dość często obserwowany w południowo- wschodniej Polsce.
emerytka
4 lata temu
Cudna,
H34
4 lata temu
... eeeeeeeeeee no to mi strażnik sokolim wzrokiem zaimponował. SZACUN!
babciaB
4 lata temu
piękna sowa i szczęśliwy ten, co zrobił zdjęcie. :-)
este
4 lata temu
Uhuuuuuu... ;-)
marek
4 lata temu
Przepiękna Sowa, a gdzie Przyjaciele ?
plebanek
4 lata temu
- Sowa - pomyślał Stirlitz. - Sam jesteś sowa - pomyślał Bormann.