programy
kategorie

Strzały na lotnisku w Kabulu. Afgańczycy desperacko chcą wydostać się z kraju

Dramatyczną scenę uchwycił świadek na lotnisku im. Hamida Karzaja w Kabulu. Widać dziesiątki osób, które zaczynają biec w kierunku płyty, gdy za ich plecami słychać serie strzałów z karabinów. Rozegrało się to w poniedziałek (16 sierpnia) nad ranem. W niedzielę talibowie przejęli kontrolę nad stolicą Afganistanu. Już w nocy setki osób szturmowały lotnisko, chcąc dostać się do samolotów i uciec z Kabulu. Wybuchł chaos. Ambasada USA zaapelowała do swoich pracowników, by nie jechali na lotnisko, ponieważ sytuacja jest "niebezpieczna". Rzecznik talibów oznajmił w poniedziałek na antenie telewizji Al Jazeera, że wojna w Afganistanie "skończyła się". Rebelianci przejęli kontrolę nad pałacem prezydenckim w Kabulu. Według doniesień mediów, prezydent Ashraf Ghani jeszcze w niedzielę uciekł ze stolicy.

287 reakcji
39
90
158
Podziel się
Komentarze (158)
16-08-2021
ManiekCiekawe co ten miętki Bajden zrobi oprócz głupiego usmiechu...
zobacz więcej komentarzy (158)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(158)
Maniek
3 lata temu
Ciekawe co ten miętki Bajden zrobi oprócz głupiego usmiechu...
PatriotaII
3 lata temu
Wystarczyło, że lewacy w USA sfałszowali wybory i wybrali niemotę na prezydenta, a ten piorunem narobił takiego burdelu na świecie, że długo się po tym wszyscy nie pozbieramy!!!
Gecon
3 lata temu
Dobry scenariusz na film . Amerykanie nakręca jak bohatersko uciekali po nie udanej okupacji
Marian
3 lata temu
Amerykanie murem stoją za swoimi sojusznikami-to tekst z kabaretu.
Kot Jarka
3 lata temu
Tylko Łukaszenka dał wizy Afgańczykom, sojusznicy postali przed Afgańczykami mury i płoty na granicach.
Najnowsze komentarze (158)
Darek
3 lata temu
Broń wyprodukowało się to trzeba to komuś opchnąć!.. Jakby był realny pokój na świecie, biliony dolarów szły by na co inne, na opiekę zdrowotną, szkolnictwo i resztę!.. Trzeba skłócić tych i tamtych, my wam sprzedamy broń a wy bijcie się w imię Boga, tylko którego?!.. Gdzie jest wywieszone hasło "Przekujmy broń na lemiesze"?!.. To tak jak przywódcy kościelni narzucili swoim wiernym posty, wstrzemięźliwość a sami hulaj dusza!.. Pogonić wszystkie religie, wyznania, zostawić jednego Boga i będzie spokój!..
mruczek
3 lata temu
pęd po socjal w niemczech nie ma dotacji to wyciągają ręce po nasze podatki.
Demm
3 lata temu
Naród który nie chce wolności i nie chce o nią walczyć nie zasługuje na żadne wsparcie, więc niby dlaczego USA miałyby to robić??? To było takie cwaniackie postawienie sprawy; zróbcie nam demokrację za wasze pieniądze i waszymi siłami, a my zobaczymy czy nam się to spodoba. Nie spodobało się więc nawet splunąć na nich nie warto, do wolności trzeba dojrzeć. Światowa opinia publiczna powinna przestać zajmować się Afganistanem, im będą mieli gorzej z talibami tym szybciej otrzeźwieją.
Kot Jarka
3 lata temu
Dlaczego Biden nie skieruje do Afganistanu Rambo.
****
3 lata temu
kto im dał broń tylko amerykanie spoko
zorro
3 lata temu
Boże strzeż nas przed takim sojusznikiem jak USA łeprzy uczciwy wróg jak fałszywy przyjaciel
lkjhgf
3 lata temu
Trump to populista i dzis konsekwencje jego w wycofki i sposobu jej wykonania
Były żołnierz...
3 lata temu
Oto amerykańska demokracja, gdzie nie wejdą takie badziewie zostawiają, a teraz Polacy powinni rozliczyć ministrów obrony narodowej którzy wysłali żołnierzy do Afganistanu na wieczną służbę 40 nie wróciło a może i trzeba prezydentów też rozliczyć za tych chłopaków kasę wzięli.
Polak
3 lata temu
Podobno Islam to religia pokoju. Czego oni zatem się tak boją? :P
Jomen
3 lata temu
Jakbym się nie wtrącał ale też nie przyjąłbym ludzi. Za wojny też na polakow wszyscy się wypieli. I musieliśmy sami sobie radzic
Hist
3 lata temu
W końcu dla wielu Afgańczyków obecność Amerykanów kojarzyła się z okupacją, nawet dla tych z Kabulu. Inna kultura, inna wiara, inny ustrój, no i kobiety mają swój głos...chociaż od niedawna. Teraz wprowadzą dżihad u siebie i będą zadowoleni, a jak okrzepną ponownie będą "promować" Koran na świecie. Zaczną od Europy, bo ta już pozbyła się swojej godności i swojej wiary, promują wielokulturowość, więc będzie najłatwiej. Co ciekawe...i Koran i Stary Testament początek mają łudząco podobny, ale od początku były źródłem wojen religijnych. Tylko nasz święty JPII próbował poprzez msze ekumeniczne nawiązać współpracę...tylko że nikt o tym już nie pamięta, włącznie z naszymi hierarchami....nikt nawet nie próbuje pójść tym szlakiem. Ewangelizacja nie jest już modna. Wymaga pracy.
człowiek
3 lata temu
Co religia robi z ludźmi??
Proste
3 lata temu
Amerykanie uciekają jak z Wietnamu to takie same sceny tyle że teraz po ewakucji rozpoczną masowe bombardowania Afganistanu przy użyciu bombowców B52 tz naloty dywanowe są dla nich bardziej opłacalne niż pchanie wojsk lądowych w gurzysty teren Afganistanu
Proste
3 lata temu
Jeśli talibowie przejmą kontrolę nad rejonem. Pansiera to zyskają dostęp do kopalni szmaragdów a tym samym do złóz kamieni szlachetnych wartych więcej niż złoża Saudyjskiej ropy naftowej. W tedy będą mieli finanse na przeprowadzenie działań w celu wprowadzenia kalifatu na świecie. Jeśli talibowie przejmą kontrolę nad tymi kopalniami usa nie chcąc angażować się ponownie w wysylanie tam wojsk lądowy h będzie musiało użyć bombowców B52 i zaorać cały Afganistan. Cywile to rozumieją więc muszą uciekać bo usa będzie musiało robić naloty dywanowe
...
Następna strona