bDRNFnpM
bDRNFnpQ
bDRNFnpU
programy
kategorie
bDRNFnpN

Susza w Polsce. Eksperci o zagrożeniu

Wody Polskie alarmują o ryzyku suszy w Polsce. Istnieje kilka rodzajów susz: rolnicza, atmosferyczna, hydrologiczna (wody powierzchniowe) oraz hydrogeologiczna (wody podziemne). Eksperci podkreślają, że najbardziej dotkliwa w 2019 r. była susza rolnicza. W tym roku może być podobnie. Wskazuje na to początek 2020 r. Tylko w styczniu tzw. wskaźnik wilgotności gleby wyniósł zaledwie 40 proc. Ciepła i sucha zima nie pozwala na odbudowę wilgotności gleby.

03-02-2020
655 reakcji
94
354
207
Podziel się
Komentarze (207)
02-03-2020
szczecin
Wody Polskie-twór z epoki socjalizmu a mądrość powala na kolana. Ale posadki są????Są- kawkę się wypije wymyśl głupoty i 8 godzin zaliczone. Tony papieru z przepisami i...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (207)

Programy Wirtualnej Polski

bDRNFnpZ
KOMENTARZE
(207)
szczecin
rok temu
Wody Polskie-twór z epoki socjalizmu a mądrość powala na kolana. Ale posadki są????Są- kawkę się wypije wymyśl głupoty i 8 godzin zaliczone. Tony papieru z przepisami i rozporządzeniami się wyprodukuje- ale kto to czyta???jak głupota goni głupotę.
Ania
rok temu
Wody Polskie - twór podobny do komisji smoleńskiej. Piepszą głupoty, aby wyciągać kasę.
debest
rok temu
A Niemkę co czeka ?
bDRNFnqr
tak uważam
rok temu
A dlaczego tylko straszą ?. Zamiast budować zlewnie wód opadowych to cała słodka woda spływa do morza .A gdzie są stawy ? Dlaczego na wsiach gdzie są stodoły , chlewnie ba nawet bloki mieszkalne nie ma rynien i rur spustowych do zbiorników ? Potraficie diagnozę stawiać ale nie potraficie zapobiegać suszy !?
Mądrala
rok temu
Było nie drenować pól, nie regulować linii brzegowej rzek, nie osuszać bagien. Człowiek jest głupszy niż mu się zdaje. A potem biadolenie
Najnowsze komentarze (207)
mikel
rok temu
W tym roku nie będzie suszy gdyż zbiorniki wodne dotyczy to tez mórz i oceanów nie oziębiły się jak co roku i będa intensywnie parowaly a tym samym będzie więcej opadów
Sara
rok temu
Nie ma suszy. W Kujawsko-Pomorskiem wciąż pada od tygodnia !
Stanley
rok temu
Czyżby rządzącym wody odeszły?
kaka
rok temu
Już łapciuchy szykują nowy podatek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Baca z północ...
rok temu
Przyjdzie zmienić nazwę z Wody Polskie na Susza Polska...
EDMUND
rok temu
To rolnicy sie ucieszą,bedzie można wydębić odszkodowanie za kleske nieurodzaju,zresztą im zawsze albo za mokro,albo za sucho...
Stoleczpolski
rok temu
Nic dziwnego Izrael przejoł Polskie wodociągi
lolke2223
rok temu
Natura sama reguluje pogodę i niech nie gadają o tym że człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych. Świat się zmienia non stop i za x lat będzie u nas Afryka a w Afryce mróz i śnieg. I tego nikt nie powstrzyma. Po prostu tak działa natura. FILOZOFY.
bDRNFnqj
dziwne bo
rok temu
to raczej mapa wpływów PO i PIS
Jan
rok temu
To nie są żarty . Polska pod względem zasobów wody jest porównywalna do afrykańskich krajów pustynnych. Dodatkowo kopalnie węgla brunatnego i inne znacząco pozbawiły wiele rejonów wód podziemnych.
jasko
rok temu
Za PRLu to byla susza jak sklepy otwierali o godz 13 a pic sie chcialo
Ussa
rok temu
Nawet nie czytam, bo jak widzę w artykule "kataklizm" to znaczy, że specjaliści przewidują, że będzie deszcz albo go nie będzie.
Sam
rok temu
Dokładnie myjcie ręce , ale w czym , jak latem braknie wody nawet w studniach głębinowych ?
opos
rok temu
czyli kończy się temat koronawirusa i trzeba szybko znaleźć nową sensjację?
...
Następna strona
bDRNFnqL
bDRNFnpS
bDRNFnqS
bDRNFnqT