bFZJnujU
bFZJnujY
bFZJnukc
programy
kategorie
bFZJnujV

Święta Kinga - ascetka oskarżana o cudzołóstwo

Św. Kinga to ważna postać w naszej historii. Była królewną z węgierskiej dynastii Arpadów, a po przybyciu do Rzeczpospolitej, została księżną sandomierską i krakowską i żoną króla Bolesława Wstydliwego. Zakończyła jednak swoje życie jako zakonnica. Jej historia była bardzo ciekawa i jednak kontrowersyjna. Skąd wzięły się oskarżenia o jej fałszywej pobożności? Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Świętą Kingę oskarżano o romans ze spowiednikiem. W sprawie wypowiedział się nawet władca Polski .

24-12-2020
62 reakcje
8
23
31
Podziel się
Komentarze (31)
24-12-2020
marrrBolesław wstydliwy nie był królem, królewna przybyła do Rzeczypospolitej....kiedy powstała Rzeczpospolita? za kilkaset lat od tych wydarzeń ... kto to pisał?
zobacz więcej komentarzy (31)

Programy Wirtualnej Polski

bFZJnukh
KOMENTARZE
(31)
marrr
2 lata temu
Bolesław wstydliwy nie był królem, królewna przybyła do Rzeczypospolitej....kiedy powstała Rzeczpospolita? za kilkaset lat od tych wydarzeń ... kto to pisał?
hobbystoryk
2 lata temu
ale że Bolesław Wstydliwy był królem to jest koncepcja nowa. Jeszcze w nauce nie upowszechniona.
Elita
2 lata temu
Media "pismakami-nieukami" kwitną. Zapewne przez cały okres swojej edukacji, na lekcjach i wykładach grali w gry na komórkach. Żenujące! I to ma być współczesna elita?!
bFZJnukz
Ankapone
2 lata temu
...JEJ nienawidzili, albo ją znienawidzili....podstawówka się kłania
Pit
2 lata temu
A kto wie co powiedział król??? To mity!!!!
Najnowsze komentarze (31)
Emeryt
2 lata temu
MATURA TO BZDURA !!! Byle kasa za wierszowke byla.
darnina
2 lata temu
Komu zależy, aby obrzydzić Polakom wszystko co święte i piękne w naszej historii? Poczytajcie Stary Testament!? Poczytajcie kroniki Franków i Sasów!? A Mongołów z Dzyngis Chanem!? A najlepiej historię Wielkiej Rewolucji Francuskiej, na której opiera się państwo pouczające nas obecnie o "praworządności"? O hitlerze, spadkobiercy i spadkodawcy wszystkich pruskich i niemieckich kanclerzy nie wspominając, bo niewiele większy niż z południowego kraju "zając"?
lokinmjju
2 lata temu
i już ponad tydzień w tej sypialni jest, tak wynika z wiadomości w tym portalu. to jest news !!
kmac
2 lata temu
W dawnych czasach też wiedzieli, że krew nie woda, a majtki to nie pokrzywa. Kościół ma wielu świętych, którzy ze świętością nie mieli nic wspólnego. Przykładem niejaki Wojciech.
Paweł
2 lata temu
Święta... idealny czas aby dowalić katolikom. Na pewno to przypadek, że ten artykuł pojawił się właśnie dziś. Wirtualna Prawda - najbardziej antypolski portal w tym kraju. Tyle w temacie.
atom
2 lata temu
WIdać klasę dziennikarzy. Na historii pewnie patrzyli na cycki nauczycielki od historii ....i dzis piszą o RZECZPOSPOLITEJ na długo zanim sie pojawiła....
Szukaj Jezusa
2 lata temu
Apostoł Paweł jak pisał do Efezjan, Galacjan czy Koryntian to nazywał ich świętymi, choć wcale się tak nie zachowywali. Skoro Paweł pisał do żywych świętych to zastanówcie się dzięki komu, (a tylko jedna osoba w całej historii świata była bez grzechu i umarła za grzeszników) i dzięki czyjej sprawiedliwości mógł tak Paweł do nich pisać ?
Historyczka
2 lata temu
Tyle błędów rzeczowych w kilku zdaniach , co skończył redaktor? Podstawówkę?
bFZJnukr
Agawek
2 lata temu
Co za głupoty w tym tekście!!!??? Kto to pisał???
marcelek
2 lata temu
ona była , jak większość tzw. świętych, zła!
hmmm
2 lata temu
Bolesław był wstydliwy. No ale to nie powód, żeby go piętnować. Może po prostu nie miał się czym pochwalić. Nie każdy jest od razu Rocco Łokietek.
pytania
2 lata temu
Co Łokietek robił w jej sypialni? Skąd poznał, że była dziewicą?
zezwol
2 lata temu
Ja tu zachować spokój gdy takie bzdury czytam na pierwszej stronie wpis.Ignorant który to pisał wychował się na kreskówkach na których ludzie walczą z dinozaurami w zbrojach huzarskich.Mówić i pisać prawdę ignoranci
iwantrusz
2 lata temu
Nawet w swieta Bozego Narodzenia nie przestajecie pluc na na wszystko co swiete dla katolikow.Trzeba byc naprawde wyjatkowym mikrocefalusem aby tego nie dostrzec.Pomijam wiedze historyczna ..bo nie ona jest najwazniejsza.Celem jest kosciol, celem jest prawda i dobro, celem jest promocja ideologii zabojczych dla czlowieka . Rodacy ,otworzcie oczy
bFZJnukT
bFZJnuka
bFZJnula
bFZJnulb