bFOsdeyI
bFOsdeyM
bFOsdeyQ
programy
kategorie
bFOsdeyJ

Syberyjskie mrozy w Jakucji. Rosyjskie dzieci bawią się na zewnątrz przy -48 st. C

Blisko 700 dzieci nie poszło do szkół w okręgu Ust-Aldansky w Jakucji, republice wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej. Powodem jest niezwykle niska temperatura, z którą zmagają się mieszkańcy tej części Syberii. W regionie zarejestrowano temperatury sięgające do -50 st. C. Dzieci uczęszczają do szkoły, dopóki na termometrach temperatura nie spadnie do -45 st. C. Dopiero wtedy placówki podejmują decyzję o przejściu w tryb nauki zdalnej. Od kilku dni w wielu wsiach w części Jakucji odnotowuje się tak wysoki mróz. Sytuacja zmusiła dyrektorów do zamknięcia szkół i przedszkoli. Serwis "The Siberian Times" opublikował nagranie, na którym widać dzieci, które bawią się na zewnątrz przy -48 st. C. Ze względu na niską temperaturę nie mogły one pójść do szkoły. To jednak nie przeszkadzało im w zabawie na karuzeli przy takim mrozie.

204 reakcje
101
16
87
Podziel się
bFOsdeyL
Komentarze (87)
22-11-2021
NOtgJak jest -48^C bawią się w najlepsze, dopiero w styczniu przy mrozie -60 założą czapki i szaliki.
zobacz więcej komentarzy (87)

Programy Wirtualnej Polski

bFOsdeyV
KOMENTARZE
(87)
NOtg
7 miesięcy temu
Jak jest -48^C bawią się w najlepsze, dopiero w styczniu przy mrozie -60 założą czapki i szaliki.
koko
7 miesięcy temu
U nas juz przy -5 nie wychodza z domow
MIREK
7 miesięcy temu
PAMIĘTAM LATA 60-TE ZACHODNIA NIBY CIEPLEJSZA STRONA ,- 20 STANDART ŚNIEGU METR I SŁŃCE CZŁOWIEK INACZEJ ŻYŁ A TERAZ TYPOWO ANGIELSKA POGODA SŁOŃCA CZŁOWIEK NIE WIDZI OD PAŻDZIERNIKA DO MAJA , TEMPERATURA 3 STOPNIE NA PLUSIE I WYSOKA WILGOTNOŚĆ POWIETRZA POGODA WSAM RAZ NA WSZELKIEGO TYPU ZARAZKI I TAK TEŻ MAMY
bFOsdezn
Sasza
7 miesięcy temu
Wsjo normalno, Rasija
jerzyk
7 miesięcy temu
A miało być globalne świrowanie z ociepleniem !!
Najnowsze komentarze (87)
Ruslan
7 miesięcy temu
Dzieci są wszędzie takie same, niezależnie od narodu. A takie mrozy nie przeszkadzają w zabawie z przyjaciółmi. Dorastałem na Syberii w czasach sowieckich. W szkole mieliśmy klasę międzynarodową. Były dzieci z republik południowoazjatyckich, z Kaukazu, z Ukrainy... Miałem nawet przyjaciela, Polaka o nazwisku V. Goroshko. Jeśli temperatura na zewnątrz była poniżej -36C, zajęcia w szkołach były odwołane. W takie dni wszyscy chodziliśmy po ulicy i byliśmy szczęśliwi. Przepraszam za mój translate.google :-)
Ziomal
7 miesięcy temu
Temperatura to nie wszystko. Sporo zalezy od wilgotnosci powietrza. Slyszalem o takim przypadku jak w ubieglym wieku przyjechala wycieczka z Syberii do Polski, konkretnie do Olsztyna i za kilka dni ponad polowa ekipy byla chora przy temperaturze -15 stopni. Co bylo w tym czasie normalna temperatura. Sybiracy twierdzili ze dla nich ten wilgotny klimat jet gorszy jak ich niskie temperatury okolo -50 stopni.
nicku
7 miesięcy temu
Koronawirus na ten widok pobladł i uciekł do Ameryki.
piter
7 miesięcy temu
Nie rozumiem co w tym dziwnego i po co o tym pisać.
Mumin5
7 miesięcy temu
Rozumiem zabawę na mrozie nawet kiedy jest -20 ale -48st to trochę niebezpieczne na dłuższy okres czasudla dziecka.Może się mylę.
siwek 123
7 miesięcy temu
U nas chociaż przez tydzień mogło by tak być może by tak trochę elektoratu lepszej zmiany ubyło
.Xx
7 miesięcy temu
Tam powinni być wysłani nachodźcy z Białorusi, następni amatorzy socjalu sto razy by się zastanowili przed wyjazdem na Białoruś.
Gość
7 miesięcy temu
Tam jest zupełnie inny klimat, minus 35-40 nie czuć, jak jesteś ciepło ubrany, powietrze jest suche. Tylko bez alkoholu, alkohol jest śmierć przy takiej temperaturze.
bFOsdezf
qwerty
7 miesięcy temu
a maseczki mają ? to najważniejsze
Proste
7 miesięcy temu
U nas kiedyś jak był mróz do -35 to też nikt z tego nie robił wielkiego halo. Wychodziło się na sanki, łyżwy albo narty.
ciort
7 miesięcy temu
Putin szykuje przyszłych żołnierzy do zdobycia biegunów ziemi?
dfjh
7 miesięcy temu
I jak my mamy z nimi konkurować lub wojować ...... To są nadludzie.
bbb
7 miesięcy temu
w Jakucji mieszkają Jakuci. Rosjan jest tam dużo mniej
pus wsiegda b...
7 miesięcy temu
Stary radziecki dowcip: Zaniepokojony Polak dzwoni do swojego przyjaciela na Syberii. Sasza jak się czujecie, mówili że u was straszne mrozy. A gdzie tam, ledwie -20. A w telewizji mówili że -40. A chyba że na dworze.
...
Następna strona
bFOsdezH
bFOsdeyO
bFOsdezO
bFOsdezP