programy
kategorie

Szybki i brutalny atak lwa. Młody likaon nie miał żadnych szans

W Parku Narodowym Krugera w RPA turyści nagrali niezwykłą scenę: w szybkim i brutalnym ataku lew porwał młodego, dzikiego psa. Do zdarzenia doszło na początku marca. Turyści śledzili stado dzikich likaonów, w którym znajdowało się około 16 szczeniąt. Na chwilę od stada odłączyła się matka, prawdopodobnie w poszukiwaniu czegoś do jedzenia i wtedy wydarzył się atak. Z buszu wypadł lew i w szybkim ataku porwał jedno ze szczeniąt. Stado psów uciekło w panice, zostawiając młode na pastwę drapieżnika. Dumny z polowania lew ogłosił rykiem swoje zwycięstwo, zanim zaczął jeść swoją zdobycz.

17-03-2021
127 reakcji
49
37
41
Podziel się
Komentarze (41)
18-03-2021
HaerA są "niedzikie" likaony? Trzeba dopisać, że to był dziki lew.
zobacz więcej komentarzy (41)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(41)
Haer
3 lata temu
A są "niedzikie" likaony? Trzeba dopisać, że to był dziki lew.
antydemokrata
3 lata temu
"Chciał upolować sobie obiad" Autor tych bzdur sugeruje że nie upolował. I myślę sobie oglądając, że to pewnie likaon upolował lwa.
lwiczka
3 lata temu
Co za swiat. Tak w bialy dzien i przy ludziach.Pozwolil sobie na miesko?Przeciez lew to weganin.Czyz nie?
XYZ
3 lata temu
gratuluję dziennikarzowi odkrycia że lwy polują
należy
3 lata temu
pouczyć i zabronić tem lwu takich zachowań... .
Najnowsze komentarze (41)
baca
3 lata temu
Nasz kochany pan bucek tak wszystko zaprojektowal ze co chwile cos lub ktos musi kogos zjadac na surowo .
K11
3 lata temu
Przecież to natura więc o co chodzi ?
małe ale groź...
3 lata temu
Mało tych likaonów było i tylko dlatego lwu się udało. Jeśli stado likaonów liczy ponad 150 osobników, to nawet lew się do nich boi zbliżyć, gdyż te wściekłe pieski go osaczą całą zgrają ze wszystkich stron i rozszarpią. Widziałem kiedyś taki filmik, jak stado około 220 likaonów zabiło atakującego je lwa przy startach własnych około 30 osobników zabitych lub ciężko rannych. W pierwszej fazie likaony chwyciły lwa jednocześnie za 4 nogi i rozciągnęły go na ziemi, potem inne likaony rzuciły sie lwu do gardła i przeryzły tętnicę szyjną powodując wykrwawienie się lwa w kilka minut.
Heliotrup
3 lata temu
Bycie likaonem to niełatwa sprawa...
Heniek
3 lata temu
Skąd wiadomo że to miał być obiad ?
classic
3 lata temu
Wątpię żeby lew rzucił się na likaony z głodu. Lwy raczej nie polują tylko lwice. Likaony i lwy są w tym samej części łańcucha pokarmowego. Są polującymi drapieżnikami. Czyli są dla siebie wrogami. Podobnie jak hieny czy inne kotowate. Dlatego wzajemnie się zabijają aby samemu mieć więcej do jedzenia (polowania). Dlatego lew się rzuciła i chciał zabić jak najwięcej likaonów. A nie pożerać. Tam nie ma nic do jedzenia.
Ja
3 lata temu
zjadłem dziś (pieczonego) kurczaka , też nie miał szans.
jajco
3 lata temu
Alez to niekatolickie !!! To byl piatek !!!! grzesznik
Miła Mielonka
3 lata temu
Gdzie jest Pani Tokarczuk??? Powinna tam być i wytłumaczyć lwowi, że likaony mają prawo do życia i zamiast nich powinien on spróbować burgera vege! Gdzie jest Pan Hołownia??? Powinien przeprowadzić poważną rozmowę z lwem i wytłumaczyć mu, że na sądzie ostatecznym llikaony będą jego oskarżycielami!
leśna histor...
3 lata temu
U nas wilki rzucają się na ludzi, to jest natura łowna, takie życie prztrwania
Janusz
3 lata temu
Straszne , całkiem jak babcia w mięsnym pakująca do torby 20 dkg wątróbki.
Romeoal
3 lata temu
o tak bez maseczek ? to im obostrzenia w barze nie obowiązują ?
idi
3 lata temu
Lew nie zabił likaonika po to, żeby zjeść obiad. Eliminował konkurencję w polowaniu. Lwy często tak robią również z małymi gepardami, lampartami, hienami.
Jacek
3 lata temu
To jest lew takiego go Bóg stworzył. Przed chwilą zapewne likaony też jakieś zwierze zabiły. Lew robi to szybko i skutecznie, likaony dużą ofiarę zabijają powoli.