bEqyohas
bEqyohaw
bEqyohaA
programy
kategorie
bEqyohat

Tajemnica II Wojny Światowej. Prawda odkryta w ujawnionych dokumentach

Jedna z największych zagadek II Wojny Światowej wreszcie została rozwiązana. Mowa o miejscu spoczynku szczątków Hideki Tojo - generale Cesarskiej Armii Japońskiej i 40. premierze Japonii. Aż do dzisiaj wiedzieliśmy, że dyktator został uznany za zbrodniarza wojennego, skazany na śmierć i stracony. Przez 73 lata było jednak tajemnicą, gdzie rozrzucono prochy Tojo. Profesor Hiroaki Takazawa z Uniwersytetu Nihon ujawnił nowe odtajnione dokumenty wojskowe USA, które rozwiązują sprawę. Skremowane prochy dyktatora, jednego z organizatorów ataku na Pearl Harbor, zostały rozrzucone z samolotu armii amerykańskiej nad Oceanem Spokojnym ok. 50 km na wschód od Jokohamy. W piśmie z 23 grudnia 1948 r., opatrzonym pieczęcią "tajne" - amerykański major - Luther Frierson - napisał: "Oświadczam, że otrzymałem szczątki, nadzorowałem kremację i osobiście rozrzuciłem na morzu prochy kolejnego straconego zbrodniarza wojennego. Misja była tajna. USA podjęły ekstremalne kroki, gdyż...

rozwiń
112 reakcji
46
21
45
Podziel się
Komentarze (45)
14-06-2021
CalderKiedy Brytole odtajnią dokumenty w/s gen. Sikorskiego ? Co mają do ukrycia ? Czego się boją, że utajnili na następne dziesięciolecia ?
zobacz więcej komentarzy (45)

Programy Wirtualnej Polski

bEqyohaF
KOMENTARZE
(45)
Calder
miesiąc temu
Kiedy Brytole odtajnią dokumenty w/s gen. Sikorskiego ? Co mają do ukrycia ? Czego się boją, że utajnili na następne dziesięciolecia ?
Gośćxxxx
miesiąc temu
A moźe o kulisach śmierci gen. Sikorskiego odtajnią dokumenty.
West
miesiąc temu
Kiedy Jankesi staną przed sądem za ludobójstwo rdzennych mieszkańców Ameryki i wywoływane konflikty zbrojne na świecie w których zginęły miliony ludzi i za znęcanie się nad więźniami w różnych obozach i więzieniach takich jak Guantanamo
bEqyohaX
warszawianka
miesiąc temu
Ciekawi mnie co w Teheranie obiecał Stalinowi Roosevelt i kto nakazał wstrzymać pomoc powstańcom warszawskim
he he he
miesiąc temu
PIS także przeminie.......
Najnowsze komentarze (45)
Nierozumiem
miesiąc temu
Zamiast spuścić go w klozecie albo wsypać do wojskowej latryny to ci USdurnie jeszcze masę benzyny lotniczej na rozsianie po oceanie garści kurzu zmarnowali...
historyk
miesiąc temu
Można znaleźć dane , że samych Chińczyków zabito 10 milionów miedzy 1937 a 1945 rokiem.
Odwetowiec
miesiąc temu
Historia odnajdzie spokój dopiero wtedy kiedy Japończycy przyznają się oficjalnie do zbrodni tego i innych ganerałów i ich cesarza, uznają ich za zbroniarzy i wypłacą ofiarom i ich spadkobiercom odszkodowania!
Zabiegowiec
miesiąc temu
A kiedy i kto powiesi i rozrzuci prochy zbrodniarzy prowadzących badania analogiczne jak w japońskiej "Jednostce 731"z tym że prawie NA CAŁYM ŚWIECIE?
j kj
miesiąc temu
.....KTO ZATOPIŁ orp Orzeł? Odtajnić dokumenty
JW 3868
miesiąc temu
jeśli chodzi o zamach w Giblartarze to na pewno nie odtajnią aż do 2045 taka jest najnowsza data klauzuli tajności ....ciekawe dlaczego ciągle ją przedłużają .....śmierć wrogom ojczyzny ...
Korfanty
miesiąc temu
Kiedy ujawnią dokumenty, kto finansował Hitlera gdy doszedł do władzy?.. Niemcy w kryzysie gospodarczym, po czym Adolf buduje NSDAP, wygrywa wybory....., ok. Ale Państwo dalej w kryzysie i związane traktatami po I wojnie Światowej. Skąd wzięli 46mld USD (wartości dolara przedwojennego) na rozwój zbrojeń i postawienie gospodarki?... Czemu nikt o tym nie pisze, nie uczą w historii?... Kryształowa Noc, wszyscy wiemy. Holokaust, wszyscy znamy. Ktoś w końcu powinien napisać prawdziwą historię w szczegółach. Kto finansował Niemcy za obiecane partycypacje w zyskach finansowych i połaciach ziemskich, w zdobytych ziemiach Eurazji.
pracownik
miesiąc temu
Cała historia jest zakłamywana przez nację Chazarską aby ludzie nie wiedzieli czy to już prawda czy może jeszcze coś jest w archiwum i będzie sensacja a może by tak więcej "prawdy" o bitwie o Midway.
bEqyohaP
poszukiwacz
miesiąc temu
Hurrra !!!! Teraz już wiem gdzie szukać
Gall
miesiąc temu
Ja Gall, sługa naszego Boga , rzucam klątwę na wszystkich morderców , będziecie cierpieć i wasze rodziny , aż odkupicie swoje zbrodnie...
Napoleon
miesiąc temu
Faktycznie - zdarzenie , które zaważyło na losach wojny. I takie pierdoły były owiane tajemnicą.
MARO
miesiąc temu
Dokumenty dotyczące śmierci generała Sikorskiego Angole utajnili na 150 lat, inne utajniali na 70 lat i większość z nich światło dzienne już ujrzało. Co mają w tej sprawie do ukrycia? Doskonale również wiedzą gdzie spoczywa nasz ''Orzeł'' którego sami pomyłkowo zatopili.
grh657u
miesiąc temu
Może wy jesteście zbrodniarzami wojennymi !!!!!!!!!!! a w dzisiejszych czasach bardzo często jesteście najeźdźcami .
xenva
miesiąc temu
70 lat to okres kiedy można odtajniać takie rzeczy aby nie zrobić szkody potomnym danego. Osama bin laden został wyrzucony do morza by nie mieli jego wyznawcy miejsca kultu.
bEqyohbr
bEqyohay
bEqyohby
bEqyohbz