bDZtDJec
bDZtDJeg
bDZtDJek
programy
kategorie
bDZtDJed

Tajemnica kamieni ze Stonehenge. Wreszcie wiadomo, skąd pochodziły

Sekret kamieni ze Stonehenge rozwiązany. Angielscy naukowcy opublikowali wyniki badań, które wykazują, że gigantyczne kamienie ze Stonehenge pochodziły z obszaru oddalonego o ponad 25 km od miejsca budowy tajemniczego pomnika. Badacze z Universytetu Brighton poddali analizie gigantyczne kamienie, zwane sarsenami. Zbadano je promieniami Rentgena, a potem zanalizowano probki rdzenia jednego z kamieni. Wszystkie te badania doprowadziły do jednego wniosku: sarseny pochodziły z jednego kamieniołomu i zostały przetransportowane do tego miejsca około 2,5 tys. lat temu.

92 reakcje
20
41
31
Podziel się
Komentarze (31)
30-07-2020
wieja
Faktycznie, przełom nastąpił ogromny. Całą noc zapewne nie usnę z wrażenia. Po wielu badaniach stwierdzono coś o czym wiadomo od dziesięcioleci. Cześć i chwała sztabowi...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (31)

Programy Wirtualnej Polski

bDZtDJep
KOMENTARZE
(31)
wieja
10 miesięcy temu
Faktycznie, przełom nastąpił ogromny. Całą noc zapewne nie usnę z wrażenia. Po wielu badaniach stwierdzono coś o czym wiadomo od dziesięcioleci. Cześć i chwała sztabowi naukowców pracujących nad tym zadaniem.
as
10 miesięcy temu
zapewne przetransprtowali je pierwsi polscy imigranci zarobkowi
Marcin
10 miesięcy temu
Jak transportowano kamienie i umieszczano je jeden na drugim? Zwyczajnie. Wystarczyła ziemia, glina, błoto, woda, siła ludzkich rąk lub jakichś zwierząt, determinacja i dużo czasu. Dziś naukowcy snują jakieś wyszukane teorie a okazuje się, że rozwiązania są prozaiczne. Robili coś w rodzaju błotnej ulicy i pchali lub ciągnęli te bloki. A jak je dźwigali? Nie dźwigali. Usypywali kopiec wokół ustawionych filarów i wpychali je na wierzch a potem usuwali zbędną ziemię.
bDZtDJeH
xd
10 miesięcy temu
Powielanie artykułów z 2 lat wstecz, brawo :)
zawsze wiedzi...
10 miesięcy temu
W środku plastik. I metka Made in PRC
Najnowsze komentarze (31)
marsjanka
10 miesięcy temu
Tak będzie wyglądał Mars po likwidacji amerykańskiej bazy, którą tam założą nie wiadomo po co?
Konrad
10 miesięcy temu
dlaczego wszyscy mówią,piszą,że my produkujemy odpady?? przecież to jest domena producenta opakowań produkującego plastikowe opakowania!! które my jesteśmy zmuszeni wyrzucać!Najwyższy czas powrócić do szklanych opakowań na wszystkie napoje! iii do skupu tych opakowań!!! AAA nie zrzucać winę na nas za produkcję plastiku
bonek
10 miesięcy temu
Lublin to ściana wschodnia i wszystko jasne
moj
10 miesięcy temu
co za bzdura, anglicy w latach pięćdziesiątych te kamienie ustawiali wielkimi dźwigami...mam pona d 200 zdjęć ze wszystkich etapów tej budowy...są mistrzami świata w takich zmyłkach.
Ja.
10 miesięcy temu
Może faktycznie trzeba by jakieś książki napisać od nowa, ponownie wysłać do szkół autorów takich sensacyjnych doniesień, a nuż tym razem czegoś się z nich nauczą...
emeryt
10 miesięcy temu
moja babcia już sto lat temu znała pochodzenie kamieni Stonehenge,a ja od babci dowiedziałem się już 77 lat temu!!
FUFU
10 miesięcy temu
Dokarmiali go to potem lecial za nimi bo chcial wiencej
Gucio
10 miesięcy temu
no ku źwa odkrycie . ale czy zmieni Historię ? wątpię
bDZtDJez
BL
10 miesięcy temu
No tak, mięso ekologiczne jest fajne, ale kilka razy droższe a z małych hodowli nie wyżywi się całego narodu bo zużycie paszy jest znacznie większe..
Zenon
10 miesięcy temu
łał! 25 km! szok!
LEW
10 miesięcy temu
Pewnikiem osobnicy co niedawno zeszli z drzewa- znali --MATEMATYKĘ-ASTRONOMIĘ - a na stopy odmierzali odległości---NAIWNIACY---jak jeszcze długo KOLORATKOWI nie będą POZWALALI MÓWIĆ I PISAĆ PRAWDY-- wiadomo--ŁATWE ŻYCIE I DUŻA KASA--- jest życie w kosmosie - było i zawsze będzie --- a ADASIA I EWCI tam nie było !!!!
realista
10 miesięcy temu
Pewnie oswojony i biegł za smakołykiem, który zawsze dostawał.
luk
10 miesięcy temu
O mało nie dostałem zawału. Pół roku tzreba było czekać na ten horor , lepszy niż najlepszy film
nil
10 miesięcy temu
dlaczego kłamiecie !!!!!! to są kamulce ze Strzegomia a ustawiał je osobiście Mateuszek w przerwach jak zakładał UE no może drobna pomoc sołtysowej bo to silna kobieta jest
bDZtDJfb
bDZtDJei
bDZtDJfi
bDZtDJfj