programy
kategorie

Tajemnica Przełęczy Diatłowa. Nowe fakty w sprawie tej tragedii

Najnowsze odkrycia naukowców ze Szwajcarskiego Instytutu Technologii sugerują, że za tragedię na Przełęczy Diatłowa w 1959 roku odpowiadał nietypowy rodzaj lawiny. W 1959 r. kilkoro studentów wybrało się na zimową wycieczkę w góry Ural. Wkrótce odkryto ich półnagie i okaleczone ciała: każdy z uczestników zmarł z wyziębienia. Rząd ZSRR długo ukrywał tragedię, co spowodowało, że wokół niej narosło mnóstwo teorii spiskowych. O śmierć studentów oskarżano: yeti, kosmitów, syberyjskich kanibali oraz wojsko, które miało testować na Uralu nową broń. W 2019 roku tajemnicą postanowił zająć się Johan Gaume, szef Laboratorium Symulacji Śniegu i Lawin w Zurychu. O pomoc poprosił profesora Alexandra Puzrina, pochodzącego z Rosji kierownika Katedry Inżynierii Geotechnicznej w Instytucie Technologii. Razem przeprowadzili serię symulacji komputerowych. Jak podają, wyniki były jednoznaczne: przyczyną tragedii mogła być nietypowa lawina. Studenci rozbijając obóz, spłaszczyli...

rozwiń
194 reakcje
20
117
57
Podziel się
Komentarze (57)
29-01-2021
DiatłovTiaaa. A języki i gałki oczne to im śnieg wyrwał. Zanim powielacie głupie teorie to doinformujcie sie
zobacz więcej komentarzy (57)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(57)
Diatłov
3 lata temu
Tiaaa. A języki i gałki oczne to im śnieg wyrwał. Zanim powielacie głupie teorie to doinformujcie sie
adam
3 lata temu
Szwajcarzy nie rozumiejący Rosji mogą wypisywać takie bzdury. Jeśli władza milczy tzn, że ma coś niewygodnego, czego nie można ujawnić.
kas
3 lata temu
Tylko ze w tamtej okolicy w ogole nie ma lawin. W jezyku tamtejszych mieszkancow nawet nie ma slowa 'lawina'.
Diatłow Igor
3 lata temu
Taaak na pewno lawina..a napromieniowanie ciał..a brak języka i oczu u jednej z ofiar..Nie piszcie bzdur..Ciało jednego z uczestników wyprawy nie było jego ciałem..( odkryte tatuaże na ciele '' ofiary '' ) to ciało Zołotariowa było zamienione na ciało najprawdopodobnie '' Zeeka '' ( więznia Łagru )
bromba
3 lata temu
super, że zajęli się tym szwajcarscy eksperci. Brakuje jeszcze tylko chińskich uczonych...Sprawa była wyjaśniona tuż po zdarzeniu. Namioty przygniótł śnieg, w którym wcześniej uczestnicy wycieczki wycięli niszę. Na Youtubie jest bardzo dokładna analiza zdarzenia z przedstawieniem wszystkich wersji i na koniec rzeczywistą. Swoja drogą mógłby powstać niezły serial - kazdy odcinek inna wersja - kosmici, psiogłowcy, kgb, yeti, zazdrość i na koncu prawdziwa.
Najnowsze komentarze (57)
tala
2 lata temu
nie uciekli w popłochu. Długość kroków i głębokość śladów nie wskazywała na ucieczkę a normalny chód choć wyszli niekompletnie ubrani np Rystem miał 1 but.
Proca
2 lata temu
zatuszowna tragedia i wszystko zwalili na MISIA YETI
Pat_Gra
3 lata temu
Mam (teorii) która nie mówi być prawdziwa. Chile jak czytałem o tym to stwierdzam że na serio to jest bardzo dziwne. Obstawiam że mogła przelatywać jakaś rakieta która miała awarie i szczeliła.( Według świadków były na niebie jakieś pomarańczowe światła, więc mógł być płomienie z silnika czy coś. Odrazy chce zaznaczyć że się nie znam i by tego nie brać w 100% na serio) Ludzie mogli spanikować, np dlatego że to było blisko a oni spali i wybuch sprawił że instynktownie zaczęli uciekać bez myślenia, co mogło by tłumaczy że z tego powodu mieli problem otworzyć namiot i dlatego go rozpruli. A co do trupów , to może te co były napromieniowane , przebywały przez jakiś czas koło oderwanych elementów rakiety. Możliwe że nie wrócili do namiotu z tego powodu że tak daleko uciekli , i w momęcie gdy wracali byli tak wycięczeni że ich organizmy nie wyrobiły. Być może gdzieś w okolicy spadła jakaś zaspa bądź mini lawina która im pomogła. Proszę pamiętać że to tylko teoria , i że nie znam się na tych rzeczach, mam nadzieję że kiedyś uda poznać prawdę.
the Bill
3 lata temu
ostatnio afro-afrykańskie media społecznościowe podały, że jedna z ofiar miała krzywe nogi, w tym jedną bardziej
Historia lipa
3 lata temu
takie zdarzenie nigdy nie zostaną wyjaśnione rzetelnie bo nie mogą być. Zawsze będą wciskać nam motłochowi kit. Tylko nieliczni mają wiedzę i ich zdaniem nam nie jest do niczego potrzebna. Ludzi takich jak "Edward Snowden" jest niewielu na tym świecie wiadomo z jakich powodów
end
3 lata temu
Kolejna "teoria" spłodzona przez domorosłych badaczy. Bzdura goni bzdurę, nic się nie trzyma kupy no chyba "tfurcy" tej 497 teorii....
duduś
3 lata temu
Hihihi... ten "specjalista" nadaje się do komisji Macierewicza. Oj, dopiero by powstała teoria!
Cyrk
3 lata temu
Zanim zaczniecie wypisywać takie bzdury najpierw zainteresujcie się tym w jakim stanie były zwłoki i czy lawina mogłaby spowodować takie obrażenia. Najpierw fakty, potem teorie.
r43e
3 lata temu
przeczytali raport szwajcarów...i z wrażenia wyłupali sobie oczy....
aga
3 lata temu
a poparzenia skąd?
ja to ja
3 lata temu
dziwne ze ta lawina nie zabrala ze soba namiotu a ludziom takie obrazenia zadala
sstx
3 lata temu
co za brednie. kwestie lawiny opisywali już dawno rosjanie. Płytowa, normalna czy piaskowa z pustyni gobi nie wyjaśnia 90% wątpliwości w tej sprawie. Uciekli rozcinając namiot od środka w skarpetkach, bez butów etc. tyle że nie uciekali bo ślady wskazują, że oddalili się marszem w stronę lasu a nie biegnąc - fajnie? niektórzy w skarpetkach a niektórzy boso... Każde ciało ma idiotyczne obrażania (różnią się) ale są ta m.in. ciężkie obrażenia wewnętrzne BEZ obrażeń skórnych jakich należałoby się spodziewać, napromieniowanie odzieży i terenu. Ci co przeżyli dłużej obrabowali towarzyszy (być może po ich śmierci) znajdujących się 200m od namiotu ALE z jakiegoś powodu nie wrócili do namiotu po swoje ubrania. Jedno ze drzew jest obdarte z gałęzi jakby ktoś tam chciał się wdrapać a leader (Diatłow) miał bezpośrednie obrażenia skazujące na walkę wręcz- podobnie jedna z niesamowicie zmasakrowanych kobiet. Umarli również ci którzy mieli kilka warstw ubrań na sobie- wyniku obrażeń głowy i narządów wewnętrznych o skali jakiej wg raportu nie mógł wyrządzić człowiek. itd... brawo szwajcarscy naukowcy.....
noma
3 lata temu
Ja wiem co się tam stało ale nie powiem bo nie mogę. Znam prawdę o wielu wydarzeniach które są nie wyjaśnione albo przedstawione zupełnie inaczej. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jak wiele wydarzeń zostało ukryte i jak wiele zostało zmienione tak żeby wyjaśnienie było akceptowalne dla ludzi. W niektóre sami nie wierzycie choć świadkowie je potwierdzają, choć są dowody w postaci nagrań filmowych. Może to i dobrze że jest to ukrywane albo wyjaśnienie podawane jest tak że jest akceptowalne dla ludzi. Gdyby nie to to system wartości i sens życia mógłby się zmienić dla wielu na ziemi.
olo
3 lata temu
ech ci szwajcarzy ...dobrze im idzie ukradzenie złota ofiarom holokaustu nic wiecej
...
Następna strona