bGaljmrU
bGaljmrY
bGaljmsc
programy
kategorie
bGaljmrV

Tajemnicza choroba króla Sobieskiego. Przez miesiące cierpiał niewiarygodne męki

Pod koniec swojego życia Jan III Sobieski zapadł na tajemniczą chorobę, która powodowała wielkie męki. Współcześni badacze sądzą, że rozwiązaniem może być choroba weneryczna. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Choroba i śmierć Jana III Sobieskiego. Przeraził się gdy stracił węch, ale to nie był najgorszy objaw.

67 reakcji
9
18
40
Podziel się
bGaljmrX
Komentarze (40)
09-04-2021
Tu i terazczyżby autor starał nam się zasugerować że Sobieski podłapał od Marysieńki covida zamiast syfilisa ?
zobacz więcej komentarzy (40)

Programy Wirtualnej Polski

bGaljmsh
KOMENTARZE
(40)
Tu i teraz
rok temu
czyżby autor starał nam się zasugerować że Sobieski podłapał od Marysieńki covida zamiast syfilisa ?
lk51
rok temu
przecież "Marysieńka" była zarażona syfylisem,plus jej choroby","„ Już prawie trzy tygodnie leżę tknięta niemocą, miałam febrę i wciąż mam wysoką gorączkę"," objawiły się poważne dolegliwości układu pokarmowego, tak bolesne i długotrwałe, iż Maria Kazimiera była przekonana, że jej dni są policzone"
Miki
rok temu
Był francuskim agentem, to miał adekwatną chorobę.
bGaljmsz
777
rok temu
A Marysieńka zaraziła się tą chorobą od swojego pierwszego mężą. Wszystkie dzieci Sobieskiego urodziły sie z kiłą wrodzoną, były cherlawe i szybko poumierały. Wtedy nie znano antybiotyków.
1/2
rok temu
cała nasza historia jest zakłamana . Wyolbrzymiono wąskie posmo świetności Polskiego Państwa a o brudach jak już nie ma wyjścia bąkną coś od niechcenia ,resztę pod dywan. Jesteśmy świę.......wym narodem, prawym , wyrozumiałym , pięknym i kochanym . Numer 1 na świecie. Brawo.
Najnowsze komentarze (40)
Tomek
rok temu
Szkoda, nie wiedziałem tego o królu. A to był z lekcji historii mój ulubiony KRÓL.
Olek
rok temu
Gdyby sprzątał pajęczyny osobiście, to może by się wyleczył?
SYF
rok temu
OKAZUJE SIE ZE 80 % WLADCOW PROWADZAC INTENSYWNE ZYCIE EROTYCZNE BYLI ZARAZENI KILA A ONA WYNISZCZALA CALE CIALO BY PO 15 LATACH DOPROWADZIC W MEKACH DO SMIERCI NISZCZY KILA SERCE. PLUCA, MOZG NA KILE BYL CHORY CHOPIN I ZMARL MAJAC 36 L PENICILINY NIE ZNALI I DLATEGO UMIERALI A DZISIAJ KILA JAK SIE SZERZY BO KTO IDZIE NA LECZENIE OD PRZYGODNYCH TOWARZYSKICH WYSKOKOW I SAM NIE WIE NAWET WSTEPNYCH OBJAWOW NIE ZNA
igdtho
rok temu
mądrale nie śmiejcie się bo teraz sa kondony,,,a tak to cała,,powtarzam całą polski to byłby jeden wielki syfilis..........
Behemot
rok temu
"Materiał powstał w oparciu..." W rodzinie Prof. J. Miodka mawiało się, że w oparciu to siedzą pluskwy.
hehehe
rok temu
O, nie byłby to pierwszy władca polski z syfilisem. :))) Historia to zestaw uzgodnionych kłamstw - jak słusznie zauważał Napoleon.
bogu
rok temu
Dlaczego Niemcy tak sie interesuja historią Polski ?
e tam
rok temu
stawiam na covid
bGaljmsr
prośba
rok temu
nie opluwaj Polski i narodu. Nie tylko nie znasz swojej Historii a na pewno obcych państw żeby porównywać i zachwycać się innym.
proste
rok temu
pewnie był COVID -1683
Ziutek
rok temu
Nie jest tajemnicą że Marysieńka która przeszła przez wiele łóżek miała syfa którego podobno złapała od Zamoyskiego nota bene swojego męża (tego znanego z Potopu). Znając zamiłowania Sobieskiego który uwielbiał jej niemyte, śmierdzące wdzięki można sądzić że inne choroby także podłapał u tej francuskiej ladacznicy.
abc
rok temu
Jan III Sobieski cierpiał na na artretyzm, czyli chiragrę. Artretyzm jest przewlekłą chorobą metaboliczną, zaliczaną do najczęstszych postaci stanów zapalnych stawów. W przeszłości artretyzm określany był jako „choroba królów”, ponieważ występował głównie w wyższych klasach, gdzie codziennością był niski poziom aktywności fizycznej oraz nadmierne spożywanie posiłków i alkoholu. Współcześnie, ze względu na powszechny rozwój ekonomiczny na świecie, choroba ta dotyka coraz większą część populacji. Szacuje się, że występuje u około 1-2% osób zamieszkujących w krajach uprzemysłowionych.
ANIOŁ ŚWIATŁA
rok temu
COVID.
Anna
rok temu
"Współcześni badacze sądzą, że rozwiązaniem może być choroba weneryczna." nie choroba weneryczna nie była rozwiązaniem, autor tego tekstu jest po prostu idiotą i należy z nim rozwiązać umowę.
bGaljmsT
bGaljmsa
bGaljmta
bGaljmtb