bGNlmefE
bGNlmefI
bGNlmefM
programy
kategorie
bGNlmefF

Tajny plan Jaruzelskiego. Tak chciał pozbyć się opozycji

Początek lat 80. był niezwykle trudny dla komunistycznych władz PRL. Do rosnącej w siłę Solidarności w całym kraju zapisywały się miliony Polaków. Generał Wojciech Jaruzelski chciał pozbyć się opozycji, idąc w ślady Fidela Castro. Dyktator Kuby wiosną 1980 roku ogłosił, że usuwa straże sprzed ambasady Peru w Hawanie. W ciągu zaledwie kilku dni na teren placówki przybyło 10 tys. Kubańczyków, prosząc o azyl. W ten sposób komuniści pozbyli się z kraju 125 tys. Kubańczyków. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Tak Wojciech Jaruzelski chciał się pozbyć opozycjonistów z kraju. Przykład...

rozwiń
55 reakcji
10
11
34
Podziel się
bGNlmefH
Komentarze (34)
18-06-2020
wiatrakJarek też by chciał, ale jeszcze jest zbyt słaby a Unia Europejska zbyt silna. Do czasu.
zobacz więcej komentarzy (34)

Programy Wirtualnej Polski

bGNlmefR
KOMENTARZE
(34)
wiatrak
3 lata temu
Jarek też by chciał, ale jeszcze jest zbyt słaby a Unia Europejska zbyt silna. Do czasu.
jl
3 lata temu
Pomieszane fakty z urojeniami,fotografie tez .
jarek
3 lata temu
najlepiej jakby wysłał ich na San Escobar
bGNlmegj
Baju baju będ...
3 lata temu
Mogli ich wsadzić do wagonów i wysłać na Syberię!
kolik
3 lata temu
Przecież w stanie wojennym 1 mln uciekło, też mi tajny plan...
Najnowsze komentarze (34)
nzoz.kudlicki...
3 lata temu
Tak jak we Francji . Historia Francji jest piękna i nie mowy aby w szkołach inaczej by było - Francja jest Wielka i koniec / fini / . Polska jest Wielka i Nasza historia jest piękna , tak jak Nasza Flaga .
MP
3 lata temu
BZDURA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tatar
3 lata temu
Podać go do sądu jak Ukraina Mongolię za najazdy tatarskie.
kuba
3 lata temu
Czy ktoś to może potwierdzić a może są jacyś świadkowie czy to tylko pomówienia.
histeryk
3 lata temu
IPNp przesłuchał świadków. Ze złożonych zeznań wynika, że w czasie kiedy dokonywano gwałtów król był w Alpach na nartach z całym dworem.🤣🤣🤣🤣
sigi2
3 lata temu
ilona , to musiałabyś rozstrzelać 60% tych co od 31 lat sa na ,,świeczniku "
Emeryt
3 lata temu
Jak chciał się pozbyć opozycji jak granice PRL-u były zamknięte dla normalnych jak i dla Solidarnościuchów !! Bzdury piszecie kolego !
K J
3 lata temu
szkoda że Wojciechowi to się nie udało nie byłoby sprzedajnych solidaruchów
bGNlmegb
karol
3 lata temu
Przecież to się dzieje i dzisiaj.Jak komuś łatkę przykleją.To trudno ją potem oderwać. Coraz częściej .To nie historycy,tworzą historię ale pseudo historycy. I jest ona kształtowana, bardzo często wg. upodobań,czy wręcz poglądów politycznych. Na nic się zda prawda. "historycy" napiszą ją po swojemu.
Api
3 lata temu
Zakładam że znaleziono ofiary tych gwałtów, które złożyły obszerne zeznania obciążające domniemanego sprawcę.Jak by się ktoś pytał po co są takie artykuły to już mówię: ano po to,że jak uczy historia, jeżeli podetnie się narodowi korzenie to taki naród nie ma racji bytu.
wiktor52
3 lata temu
jeszcze za życia jaruzelskiego i natychmiast po upadku komuny pisałem że powinien być zdegradowany do szeregowca i pozbawiony praw obywatelskich do konca życia za to że jako naczelnik sił zbrojnych polski podniósł bron na obywateli !
zdziwiony
3 lata temu
Portal posiada dowody, zeznania i świadków? Skoro nie to powinien milczeć a nie pluć na historie. Plucie, pomówienia i kłamstwa to takie liberalne.
Haur
3 lata temu
Nie róbcie wyjątku, wszyscy z Piastów to potomkowie chrobatów nie polan .Byli gwałcicielami ,rabusiami , mordercami i zdrajcami.Od Piasta legendarnego począwszy,ktory współpracował niemcami przy obaleniu króla celtyckiego Poupila.Kościól tych szpiegów nazwał aniołami
krakus
3 lata temu
był królem - nalezało mu się ! dobrze że aktulany "król" nie umie tego robić. też by poużywał na swych niewolnicach. :) pani Basia to chyba jedyna sekretarka w tym kraju, która nie musiała w tym temacie zderzyć się z szefem:)
bGNlmegD
bGNlmefK
bGNlmegK
bGNlmegL