bGMpefas
bGMpefaw
bGMpefaA
programy
kategorie
bGMpefat

Talibowie przejęli Afganistan. "To wstyd dla nas wszystkich"

- Sajgon [ewakuacja dyplomatów USA w 1975 r.] będzie wyglądał przy tym jak Disney World - ocenił wprost Adam Kinzinger, republikański kongresmen z Illinois, komentując ostatnie wydarzenia w Kabulu. Z końcem sierpnia miała się zakończyć, trwająca od ponad dwóch dekad, kampania USA mająca na celu przekształcenie Afganistanu w demokratyczne państwo. Jednak ponad dwa tygodnie wcześniej nad krajem znów zapanowali talibowie. W niedzielę (15 sierpnia) wkroczyli do stolicy. W mieście wybuchła panika. Tysiące ludzi zbiegło się na lotnisko licząc na ewakuację. Zdesperowani Afgańczycy próbowali nawet uczepić się kołującego amerykańskiego samolotu wojskowego. Zginęło co najmniej siedem osób. Kinzinger, który służył w siłach powietrznych w Afganistanie, powiedział w wywiadzie z Associated Press, że winę za sytuację ponosi zarówno administracja Joe Bidena, jak i Donalda Trumpa. - Zaobserwujemy jak Al-Kaida powróci w wielkim stylu. To będzie teraz bezpieczna przystań dla...

rozwiń
80 reakcji
18
17
45
Podziel się
bGMpefav
Komentarze (45)
17-08-2021
nasz pomysłLempart,KOD,UBywatele,PO,SLD,PSL i Hołownia niech tam jadą i marsz kobiet,zorganizują
zobacz więcej komentarzy (45)

Programy Wirtualnej Polski

bGMpefaF
KOMENTARZE
(45)
nasz pomysł
rok temu
Lempart,KOD,UBywatele,PO,SLD,PSL i Hołownia niech tam jadą i marsz kobiet,zorganizują
naszpomysł II
rok temu
Rosja tę wojne w 1979 r rozpoczęła, to niech kończy
Konstytucyja
rok temu
Może by tak pojechali Państwo: Scerba, Tusk, Sikorski, J. Lewandowski, R. Thun, Pomaska, Wielgus i ta cala reszta PO-mocników do utrzymania, przestrzegania i zaprowadzenia demokracji i jeszcze kilkoro innych to Talibowie by klękli na kolana z wrażenia.
bGMpefaX
plin
rok temu
Brednie, wojna mu na mózg padła. Jeśli Afgan nie walczy dla siebie, to nikt już za niego nie będzie ginął. 20 lat wystarczy.
jagna
rok temu
A mnie zastanawia dlaczego to Europa ma mieć plan na przyjęcie uchodźców z Afganistanu? A dlaczego nie USA i inne kraje?
Najnowsze komentarze (45)
oooooooooooo
rok temu
RZĄDZONA
oooooooooooo
rok temu
RZĄDZONA
oooooooooooo
rok temu
A mnie zastanawia dlaczego to Europa ma mieć plan na przyjęcie uchodźców z Afganistanu? A dlaczego nie USA i inne kraje?Rosja tę wojne w 1979 r rozpoczęła, to niech kończy
oooooooooooo
rok temu
Konflikt z Izraelem. Aleksander Kwaśniewski komentuje A mnie zastanawia dlaczego to Europa ma mieć plan na przyjęcie uchodźców z Afganistanu? A dlaczego nie USA i inne kraje?
oooooooooooo
rok temu
Konflikt z Izraelem. Aleksander Kwaśniewski komentuje A mnie zastanawia dlaczego to Europa ma mieć plan na przyjęcie uchodźców z Afganistanu? A dlaczego nie USA i inne kraje?
oooooooooooo
rok temu
kto skorumpował afganów? zobaczymy po interesach.
oooooooooooo
rok temu
kto skorumpował afganów? zobaczymy po interesach.
Funio
rok temu
busza za ten afganistan i wtc powinni zastrzelic
bGMpefaP
mak
rok temu
A kto zaczął to w 2001 roku ???? 9 października 2001 na urząd marszałka wybrano posła SLD Marka Borowskiego, który w związku z odejściem z partii rządzącej złożył dymisję 20 kwietnia 2004 21 kwietnia 2004 sejm wybrał na stanowisko marszałka posła SLD Józefa Oleksego, który złożył rezygnację 5 stycznia 2005 5 stycznia 2005 marszałkiem sejmu został poseł SLD Włodzimierz Cimoszewicz. A Prezydentem (2001) Aleksander Kwaśniewski .Więc CI PANOWIE PRZYJMĄ ICH W SWOICH DOMACH .
Taki tam
rok temu
Mi to się wydaje że to jest jakiś Szwindel zmiana rządu. Wysyłanie cywilnego samolotu lot w teren działań wojennych. Informacje o gigantycznych pieniądzach wpompowanych i nie wiadomo gdzie . Konferencja prasowa i deklaracje talibów, coś tu nie pasuje
mak
rok temu
A Izrael nie zostawił tam jakiś Nieruchomości ? Niech się zwrócą do Talibów o zwrot . Amerykanie I Żydzi mają problem ,najmniejszy Niemcy i Rosjanie ci nawet mają ochronę Talibów. Następnym razem jak wyślemy tam Naszych Żołnierzy, to zpytajmy Co Izrael i Amerykanie zrobią dla nas ( oprócz roszczeń) w zamian jak wysyłamy na Misję Polaków .
piekło_kobiet
rok temu
Nasze kobiety w Polsce przechodzą większe piekło niż gwałcone 12-latki w Afganistanie.
aw15
rok temu
USA uległy właśnie sile, którą przed laty same mimowolnie wykreowały. "Tworzysz Frankensteina!" – ostrzegała w przeszłości Amerykanów premier Pakistanu, Benazir Bhutto. Po upływie czasu okazało się, że miała rację. Mają moralny obowiązek przyjąć WSZYSTKICH uchodźców nie tylko z Afganistanu ale i z Syrii i Iraku. Niestety, morany fundament Amerykanów oparty jest na religii - ta buduje moralność na strachu przed karą. Marny to budulec tym bardziej że można dostać rozgrzeszenie nawet z winy za najgorsze zbrodnie.
pokolenie JP2
rok temu
Walczył w Afganistanie, a to ci goguś, co nawet w LWP nie był, gdyby ten mudżahedin walczył, to do dziś leżałby gdzieś w Pamirze i głupot oszczędził ten PiSowiec w niełasce.
bGMpefbr
bGMpefay
bGMpefby
bGMpefbz