bGNSEUyc
bGNSEUyg
bGNSEUyk
programy
kategorie
bGNSEUyd

Tornada w Polsce. Zmiany klimatu widać gołym okiem

Trąby powietrzne w niektórych miejscach Polski. To są skutki zmian klimatu? - To zderzenie wielu czynników. Jeżeli chodzi o Europę to regulacje klimatu są zależne od cyrkulacji północnoatlantyckiej, która niesie ciepłą wodę z Zatoki Meksykańskiej w kierunku Europy i północnego Atlantyku. Ten naturalny termostat został zachwiany przez topnienie lodowców w Arktyce i dopływu słodkiej wody do oceanów - mówił w programie "Newsroom" prof. Mariusz Figurski z IMGW-PIB.

61 reakcji
24
12
25
Podziel się
bGNSEUyf
Komentarze (25)
15-07-2021
ZielonyBetonujcie miasta i produkujcie więcej samochodów a natura wam jeszcze pokaże !
zobacz więcej komentarzy (25)

Programy Wirtualnej Polski

bGNSEUyp
KOMENTARZE
(25)
Zielony
2 lata temu
Betonujcie miasta i produkujcie więcej samochodów a natura wam jeszcze pokaże !
mark
2 lata temu
Niestety jeśli nie szanujemy natury do mamy.
Mario
2 lata temu
Tyłe deszczu a woda nadał drożeje, twarda do kąpieli, nie nadaję się do picia, i jescze za kanalizacje płacić.
bGNSEUyH
abc
2 lata temu
Niech leśnicy wycinają jeszcze więcej lasów, gleba ogrzewa się i powstają lokalne tornada
5858
2 lata temu
Tornada w Polsce .No to juz mamy hameryke jak sie patrzy
Najnowsze komentarze (25)
Edward
rok temu
A to, że równik się przemieścił o 8-10° na północ i efekt 1,5m śniegu w Australii, śnieg spadł również w Argentynie i Brazyli
BOGGGGGGGG
rok temu
EKSPERCI MÓWIĄ ŻE W 2060 BĘDZIE EKSTREMALNA POGODA . NO TO JAK TAK MÓWIĄ TO JA MYŚLĘ ŻE TO BĘDZIE JUŻ W 2030,BO COŚ TE PRZEWIDYWANIA OSTATNIO IM NIE WYCHODZĄ .
JKP
rok temu
To PALEC BOŻY!!! , ale ludzie dalej twierdzą, że to zmiany klimatyczne.
oo7
rok temu
Takie zjawiska występowały wcześniej w Polsce tylko nie było internetu i mało kto wiedział o nich. Źródła meteo podają, że Hel to mekka trąb powietrznych, które potrafią sponiewierać plażowiczów. Memu pradziadkowi "burza" porwała skrzynkę z gwoździami zostawioną w szczerym polu w Wielkopolsce. A pseudoekolodzy robią z tego pożywkę.
Emski
2 lata temu
Ciśnie mi się na usta pytanie .....czy pan prof. Figurski "rżnie głupa" ?. No bo chyba czytał o zapiskach poczynionych przez papieskie poselstwo zdążające z Rzymu na Wawel w XVI wieku , w których to opisują , że w czasie podróży w Polsce konie popasali w trawie sięgającej im po pas !!. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to , że podróżowali w lutym!. Te "sensacje" są nadal dostępne w bibliotece Uniwerstytetu Jagielońskiego , a także i te , że w średniowieczu bywały zimy w czasie których na środku zamarzniętego Bałtyku budowano gospody gdzie liczni przemytnicy jadący po lodzie do Szwecji mogli odpocząć i nakarmić konie.. A takie ulewy , powodzie pamiętam także ja , chociaż do 50- tki trochę mi brakuje. Po co więc epatować młodzież pseudo sensacjami , jakoby spotyka ludzkość coś niezwykłego. Kilkadziesiąt lat temu starówka w Kolonii także była zalana , bo Ren podniósł swój poziom o 7 m. Trochę rozwagi i szacunku dla młodszych , bo starsi nabrać się na takie "sensacje" nie pozwolą panie "profesorze".
Kopidol
2 lata temu
To nie ocieplenie a kara Boska. COVID było mało.
abc
2 lata temu
Niech leśnicy wycinają jeszcze więcej lasów, gleba ogrzewa się i powstają lokalne tornada
wrrrrrrr
2 lata temu
Ale, jak w Polsce zostanie zamknięta produkcja, hodowla, nowoczesne elektrownie węglowe, huty produkujące stal, zmniejszy się populacja Polaków i Polek oczywiście też itd, to na całym świecie zniknie smog, lodowce zaczną zamarzać i słońce świeciło świeciło wg grafiku brukselskiego. Będzie siedziało (sic!)
bGNSEUyz
anarchist
2 lata temu
Podziękujcie tym co handlują śmieciami zamiast je utylizować, tym co handlują prawami do emisji CO2 więc jest go coraz więcej, podziękujcie samolotom latającym na wysokości 10km i spalającym tysiące ton paliwa niszcząc górne warstwy atmosfery. I podziękujcie sobie zanim umrzecie że nic z tym nie zrobiliście.
Lech
2 lata temu
Trąby powietrzne były i będą. Poczytajcie sobie prasę XIX-wieczną to się przekonacie. Tylko wówczas każde takie zdarzenie nie obiegało medialnie świata, a nawet kraju. Natomiast napędzanie strachu przez mass media i szamanów nie zmienia się od czasów Adama i Ewy. W końcu jak mówi stare powiedzenie sorry Winnetou, biznes is biznes
Adrian
2 lata temu
Jak to co, pis rządzi i od razu widać rezultaty.
mark
2 lata temu
Niestety jeśli nie szanujemy natury do mamy.
FAKTY
2 lata temu
To nie zmiana klimatu ani produkcja
Jjfff
2 lata temu
Oj biada coraz gorzej. Będziemy tego żałować
bGNSEUzb
bGNSEUyi
bGNSEUzi
bGNSEUzj