bGkMWEdM
bGkMWEdQ
bGkMWEdU
programy
kategorie
bGkMWEdN

Tornada w Polsce. Zmiany klimatu widać gołym okiem

Trąby powietrzne w niektórych miejscach Polski. To są skutki zmian klimatu? - To zderzenie wielu czynników. Jeżeli chodzi o Europę to regulacje klimatu są zależne od cyrkulacji północnoatlantyckiej, która niesie ciepłą wodę z Zatoki Meksykańskiej w kierunku Europy i północnego Atlantyku. Ten naturalny termostat został zachwiany przez topnienie lodowców w Arktyce i dopływu słodkiej wody do oceanów - mówił w programie "Newsroom" prof. Mariusz Figurski z IMGW-PIB.

61 reakcji
24
12
25
Podziel się
Komentarze (25)
15-07-2021
ZielonyBetonujcie miasta i produkujcie więcej samochodów a natura wam jeszcze pokaże !
zobacz więcej komentarzy (25)

Programy Wirtualnej Polski

bGkMWEdZ
KOMENTARZE
(25)
Zielony
rok temu
Betonujcie miasta i produkujcie więcej samochodów a natura wam jeszcze pokaże !
mark
rok temu
Niestety jeśli nie szanujemy natury do mamy.
Mario
rok temu
Tyłe deszczu a woda nadał drożeje, twarda do kąpieli, nie nadaję się do picia, i jescze za kanalizacje płacić.
bGkMWEer
abc
rok temu
Niech leśnicy wycinają jeszcze więcej lasów, gleba ogrzewa się i powstają lokalne tornada
5858
rok temu
Tornada w Polsce .No to juz mamy hameryke jak sie patrzy
Najnowsze komentarze (25)
Edward
rok temu
A to, że równik się przemieścił o 8-10° na północ i efekt 1,5m śniegu w Australii, śnieg spadł również w Argentynie i Brazyli
BOGGGGGGGG
rok temu
EKSPERCI MÓWIĄ ŻE W 2060 BĘDZIE EKSTREMALNA POGODA . NO TO JAK TAK MÓWIĄ TO JA MYŚLĘ ŻE TO BĘDZIE JUŻ W 2030,BO COŚ TE PRZEWIDYWANIA OSTATNIO IM NIE WYCHODZĄ .
JKP
rok temu
To PALEC BOŻY!!! , ale ludzie dalej twierdzą, że to zmiany klimatyczne.
oo7
rok temu
Takie zjawiska występowały wcześniej w Polsce tylko nie było internetu i mało kto wiedział o nich. Źródła meteo podają, że Hel to mekka trąb powietrznych, które potrafią sponiewierać plażowiczów. Memu pradziadkowi "burza" porwała skrzynkę z gwoździami zostawioną w szczerym polu w Wielkopolsce. A pseudoekolodzy robią z tego pożywkę.
Emski
rok temu
Ciśnie mi się na usta pytanie .....czy pan prof. Figurski "rżnie głupa" ?. No bo chyba czytał o zapiskach poczynionych przez papieskie poselstwo zdążające z Rzymu na Wawel w XVI wieku , w których to opisują , że w czasie podróży w Polsce konie popasali w trawie sięgającej im po pas !!. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to , że podróżowali w lutym!. Te "sensacje" są nadal dostępne w bibliotece Uniwerstytetu Jagielońskiego , a także i te , że w średniowieczu bywały zimy w czasie których na środku zamarzniętego Bałtyku budowano gospody gdzie liczni przemytnicy jadący po lodzie do Szwecji mogli odpocząć i nakarmić konie.. A takie ulewy , powodzie pamiętam także ja , chociaż do 50- tki trochę mi brakuje. Po co więc epatować młodzież pseudo sensacjami , jakoby spotyka ludzkość coś niezwykłego. Kilkadziesiąt lat temu starówka w Kolonii także była zalana , bo Ren podniósł swój poziom o 7 m. Trochę rozwagi i szacunku dla młodszych , bo starsi nabrać się na takie "sensacje" nie pozwolą panie "profesorze".
Kopidol
rok temu
To nie ocieplenie a kara Boska. COVID było mało.
abc
rok temu
Niech leśnicy wycinają jeszcze więcej lasów, gleba ogrzewa się i powstają lokalne tornada
wrrrrrrr
rok temu
Ale, jak w Polsce zostanie zamknięta produkcja, hodowla, nowoczesne elektrownie węglowe, huty produkujące stal, zmniejszy się populacja Polaków i Polek oczywiście też itd, to na całym świecie zniknie smog, lodowce zaczną zamarzać i słońce świeciło świeciło wg grafiku brukselskiego. Będzie siedziało (sic!)
bGkMWEej
anarchist
rok temu
Podziękujcie tym co handlują śmieciami zamiast je utylizować, tym co handlują prawami do emisji CO2 więc jest go coraz więcej, podziękujcie samolotom latającym na wysokości 10km i spalającym tysiące ton paliwa niszcząc górne warstwy atmosfery. I podziękujcie sobie zanim umrzecie że nic z tym nie zrobiliście.
Lech
rok temu
Trąby powietrzne były i będą. Poczytajcie sobie prasę XIX-wieczną to się przekonacie. Tylko wówczas każde takie zdarzenie nie obiegało medialnie świata, a nawet kraju. Natomiast napędzanie strachu przez mass media i szamanów nie zmienia się od czasów Adama i Ewy. W końcu jak mówi stare powiedzenie sorry Winnetou, biznes is biznes
Adrian
rok temu
Jak to co, pis rządzi i od razu widać rezultaty.
mark
rok temu
Niestety jeśli nie szanujemy natury do mamy.
FAKTY
rok temu
To nie zmiana klimatu ani produkcja
Jjfff
rok temu
Oj biada coraz gorzej. Będziemy tego żałować
bGkMWEeL
bGkMWEdS
bGkMWEeS
bGkMWEeT