bDoSDYqc
bDoSDYqg
bDoSDYqk
programy
kategorie
bDoSDYqd

Trybunał Konstytucyjny przeciwko aborcji. Reakcja Kai Godek

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja z powodu wad płodu jest niezgodna z konstytucją. Kaja Godek, członkini inicjatywy "Zatrzymaj aborcję", pochwaliła decyzję sądu. - Dzisiaj mamy potwierdzenie tego, że selekcja i zabijanie dzieci podejrzanych o wady genetyczne lub chorobę jest niezgodne z polską konstytucją - podsumowała działaczka Pro-life. Inne środowiska zareagowały wściekłością. Ogólnopolski Strajk Kobiet, grupa stojąca za protestami przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego w 2016 roku, nazwała wyrok "zwycięstwem katolickich fundamentalistów". Komisarz Rady Europy ds. Praw Człowieka Dunja Mijatovic nazwała ten dzień "smutnym dniem dla praw kobiet". Po wejściu w życie orzeczenia aborcja będzie dopuszczalna w Polsce tylko w przypadku gwałtu, kazirodztwa czy zagrożenia zdrowia i życia matki. Stanowi to zaledwie 2 proc. legalnych aborcji przeprowadzonych w ostatnich latach.

783 reakcje
73
457
253
Podziel się
Komentarze (253)
23-10-2020
SANEPIDA gdzie MASECZKA?
zobacz więcej komentarzy (253)

Programy Wirtualnej Polski

bDoSDYqp
KOMENTARZE
(253)
SANEPID
miesiąc temu
A gdzie MASECZKA?
Sadeczanin
miesiąc temu
Wystarczy na nią popatrzec
czy
miesiąc temu
państwo wyznaniowe?
bDoSDYqH
Vortex
miesiąc temu
Nie droga pani. Polska stała się wczoraj zaściankiem Europy. Nikt już się z nami nie liczy i nie mamy nic do powiedzenia dzięki tak odmóżdżonym ludziom jak pani. Czas rozstać się z wszelkimi religijnymi instytucjami które pani reprezentuje a które kierują naszym życiem.
Ela
miesiąc temu
Myślę że każdy z tych "obrońców życia" powinien wziąć z domu dziecka na wychowanie takie niepełnosprawne dziecko. O jak szybko nastąpiła by zmiana zdań. Oni wszyscy z tą Panią na czele "bronią" czegoś o czym nie mają pojecia
Najnowsze komentarze (253)
500++
miesiąc temu
czy ta Pani ma jakieś kompleksy? To że kocha swoje dziecko, chwała jej za to, ale niech każdy ma wybór. Jak ktoś usuwa to pewnie dlatego że "bóg tak chciał"!
500++
miesiąc temu
przecież wiadomo że chodzi o kasę!, trzeba urodzić i potem pochować! Czyli urządzić pogrzeb no i lepiej jeszcze ochrzcić = 5000zł +trumienka + grabarze....
kiks
miesiąc temu
Aborcji ze wzgledu na wady płodu dokonano w ub roku 1070 - dzieci urodziło si e 370 tys . Sorry ale nie wierzę że co 300 dzieci jedno ma wadę uniemozliwiajaca żeycie samodzielne . Coś tu nie halo .
bobbb
miesiąc temu
Niejaka Kaja znalazła sposób na wygodne życie , gawiedź może przy niej zaistnieć i się cieszy.
ojciec
miesiąc temu
Ja ojciec niepełnosprawnej córki życzę Kaji p .Sankowskiej -Grabczuk( ostatni wywiad w obronie uszkodzonego płodu ) urodzenia dwóch kalekich blizniaków męża który po miesiącu zwiewa ( reguła )Opieki psychologów pare lat temu matka samotna kalekiego dziecka wyskoczyła z 4 pietra w bloku -dwóch psychiatrów .serdeczne życzenia i modlitwy by te obończynie dołączyły sie do naszego grona
Karol
miesiąc temu
Zawsze zostaje "okno życia", tam chętnie zajmą się niepełnosprawnymi dziećmi i wszyscy będą szczęśliwi(?)
Gggggg
miesiąc temu
Jako mam nadzieję że urodzisz takie dziecko , myśl o tym codziennie.
drd
miesiąc temu
Tu też cenzurują wypowiedzi!
bDoSDYqz
Sylwia
miesiąc temu
Lepiej byłoby zainwestować w lepszą opiekę medyczną (dla kobiet z ciążą zagrażającą ich życiu/zdrowiu i dzieci potencjalnie niepełnosprawnych) i psychologiczną (dla kobiet po gwałcie). Jednak wiadomo, że czasem są sytuacje podbramkowe i wtedy lepsza aborcja legalnie w warunkach szpitalnych, niż pokątnie w nie wiadomo jakich warunkach. Byle oczywiście nie miało miejsca nic takiego, jak prawie miało miejsce w przypadku pewnej niepełnosprawnej intelektualnie dziewczyny w ciąży z Wielkiej Brytanii, o czym pisał m.in. portal Wprost.
Jordanka
miesiąc temu
Poprawcie mnie jeśli się mylę. Na razie nic się nie zmieniło w prawie. Przerwanie ciąży ze względu na uszkodzenie płodu nadal jest dozwolone. Wyrok TK nie zmienia prawa. TK jedynie stwierdza, że jakiś przepis jest niezgodny z Konstytucją i nakazuje w określonym czasie wadliwy przepis zmienić. Teraz od rządu i Parlamentu zależy kiedy nowe prawo zostanie ustanowione. Niech myślą długo a za przekroczenie wyznaczonego terminu nic nie grozi. Teraz problemem jest tylko strach lekarzy uważających, że zakaz przeprowadzania terminacji już obowiązuje. Oni będą odmawiać badań prenatalnych, decyzje będą odwlekać i ogólnie przeszkadzać aby przekroczyć dopuszczalne 12 tygodni.
4567
miesiąc temu
dlaczego ta Pani nie dostała mandatu za brak maski?
Doro
miesiąc temu
Boze! Co sie w tej Polsce dzieje! To Hanba! Blizej Sredniowiecza niz 21 Wieku. Mieszkam w Niemczech i wstydze sie za polski Rzad
Jordanka
miesiąc temu
Jest biblijne - "w bólu będziesz rodziła dzieci" - Stary Testament, Księga Rodzaju, Upadek pierwszych ludzi. Tak Bóg potraktował Ewę i wszystkie następne kobiety za grzech pierworodny. I uratował jej życie, bo mógł od razu zabić. "Miłościwy" ten Pan.
Biskup
miesiąc temu
nie chce się żyć w tym kraju...
...
Następna strona
bDoSDYrb
bDoSDYqi
bDoSDYri
bDoSDYrj