bGyyQIpw
bGyyQIpA
bGyyQIpE
programy
kategorie
bGyyQIpx

U-Boot u wybrzeży Anglii. Niezwykłe nagrania niemieckiego wraku z II wojny światowej

Brytyjscy nurkowie z Dive Newquay pokazali pozostałości U-Boota U-102I zatopionego w 1945 r. Niemiecki okręt podwodny był wodowany w 1944 r. Został prawdopodobnie zatopiony przez minę. Wrak odkryto w 2006 r. ok. 1,2 km od wybrzeża miasta Newquay w Kornwalii. Pozostałości U-Boota znajdują się na głębokości ponad 50 m. To wymagało od nurków odpowiedniego przygotowania. W trakcie 85 minut nurkowania, z 30 minutami spędzonymi na dnie, nagrano niesamowite ujęcia wraku. Niedaleko znajdują się dwa inne okręty podwodne, U-325 i U-400, które także mogły trafić na pole minowe. Niemieckie U-Booty odnosiły duże sukcesy w trakcie wojny do 1943 r. Zatopiły ok. 2,5 tys. alianckich statków handlowych i ok. 50 okrętów wojennych - łącznie z 25 tys. osób.

117 reakcji
75
20
22
Podziel się
bGyyQIpz
Komentarze (22)
22-07-2020
leeNurkowie oniemieli ,nie wiedziałem że pod wodą można rozmawiać
zobacz więcej komentarzy (22)

Programy Wirtualnej Polski

bGyyQIpJ
KOMENTARZE
(22)
lee
2 lata temu
Nurkowie oniemieli ,nie wiedziałem że pod wodą można rozmawiać
666
2 lata temu
Z jakiego powodu ONIEMIELI? I kto im teraz pomoże odzyskać mowe?
tomaszek
2 lata temu
Kolego tłumaczu po pierwsze mówimy "okręt podwodny" a nie "łódź...." zdjęcia oczywiście ładne, ale co tam takiego niesamowitego odkryli i oniemieli, bo nie rozumiem?!
bGyyQIqb
phiii
2 lata temu
nie ma łódek podwodnych są okręty podwodne
ciekawy
2 lata temu
PO CZYM POZNAĆ, ŻE POLACY BYLI BIEDNI ZA PO A TERAZ ZA PISU SĄ BOGACI ?. ZA PO NIE STAĆ ICH BYŁO NA KONIA ZE STADNINY W JANOWIE PODLASKIM, A TERAZ MOGĄ SOBIE KUPIĆ NAWET POCHODZACE STAMTĄD 4 CHABETY, KTÓRYCH NIKT NIE CHCE KUPIĆ.
Najnowsze komentarze (22)
GRU
2 lata temu
jest zlecenie na Tuska za obrazę Mahometa w jakimś jego wywiadzie ! jest zlecenie na Tuska za obrazę Mahometa w jakimś jego wywiadzie ! jest zlecenie na Tuska za obrazę Mahometa w jakimś jego wywiadzie ! jest zlecenie na Tuska za obrazę Mahometa w jakimś jego wywiadzie ! jest zlecenie na Tuska za obrazę Mahometa w jakimś jego wywiadzie !
GRU
2 lata temu
Podobno jest zlecenie na Tuska za obrazę Mahometa w jakimś jego wywiadzie !
adam gb
2 lata temu
to na co k...a czekamy...gdzie są ekolodzy...róbmy coś...jakiś ruch...skłatkę....
wójt od maryn...
2 lata temu
PALIWO JĄDROWE????!!!!
PerfectStrang...
2 lata temu
skoro nurkowie pod wodą oniemieli,to z pewnością wcześniej,też pod wodą,ostro dyskutowali-z pewnością o mózgowych niedoborach piszącego artykuł.
phiii
2 lata temu
nie ma łódek podwodnych są okręty podwodne
lech
2 lata temu
wielkie sukcesy...25 tyś. osób
Vars
2 lata temu
Taaaa..... oniemieli, bo pod wodą się nie mówi ...
bGyyQIpT
TIREX
2 lata temu
A gdzie spoczywa nasz okręt podwodny ORP ORZEŁ Niemieckie wraki wiedza gdzie są
ytk
2 lata temu
oniemieli...aha....to teraz się porozumiewają językiem migowym....
historian
2 lata temu
aliantow to ja bym skopal po torbach.po zakonczeniu wojny admiral Karl Doenitz powinien byc skazany na smierc za zatopienie setek statkow i smierc tysiecy ludzi.za to otrzymal smieszny wyrok .10 lat wiezienia
Kamerimidż
2 lata temu
Jednym z nowoczesnych rozwiązań technicznych we współczesnych samochodach jest automatyczne uruchamianie wycieraczek w momencie uderzenia w przeszkodę. Chodzi o to, aby z szyby przedniej czym prędzej zetrzeć krew, umożliwiając kamerkowym stulejarzom nieprzerwane nagrywanie sytuacji po wypadku.
muflon
2 lata temu
A na wysokości Góry Szwedów półwysep Helski od strony Bałtyku leży sobie Niemiecki ubocik bardzo piękny otulony sieciami i śmieciami i nikt z tego nie robi sensacji .Każdy zatopiony wrak z załogą to grób ludzi morza i należy im się pełen szacunek
Visto
2 lata temu
Zatopiony przez minę?::>
bGyyQIqv
bGyyQIpC
bGyyQIqC
bGyyQIqD