programy
kategorie

Udane grzybobranie. Oto co musisz wiedzieć udając się do lasu

Udane grzybobranie dla wielu to kwestia szczęścia. Okazuje się, że odrobina wiedzy znacznie ułatw nam zbiory. Świadomość tego, gdzie i jakie grzyby możemy znaleźć, sprawi, że nasze koszyki będą pełne. Podczas wyprawy do lasu bardzo przyda się nam znajomość gatunków drzew. To pod nimi najczęściej rosną grzyby, ukrywając się pod mchem lub liśćmi. Borowika szlachetnego, kurkę, czy podgrzybka brunatnego najczęściej znajdziemy w lasach iglastych, pod świerkami i sosnami. Pod tym drugim rodzajem drzew ukryją się też maślaki. Koźlarz babka najchętniej wyrośnie pod brzozą, natomiast podgrzybek zajączek wybierze sobie lasy liściaste, iglaste, jak i ogródki domowe. Większość grzybów preferuje miejsca zacienione, jednak część z nich, jak pieczarka łąkowa woli otwarte, podleśne przestrzenie. Podczas grzybobrania bardzo ważnym jest czas. Podczas sezonu najlepiej wybierać się na poszukiwania o świcie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że grzyby są w najlepszym stanie,...

rozwiń
26-07-2021
122 reakcje
56
40
26
Podziel się
Komentarze (26)
27-07-2021
letArtykuł że ręce opadają.
zobacz więcej komentarzy (26)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(26)
let
3 lata temu
Artykuł że ręce opadają.
Mirek
3 lata temu
Nie wiedziałem, że w zbieraniu grzybów chodzi o największe okazy. Ja ich nawet nie zrywam. Rozpacz dowiedzieć się na starość co mnie ominęło.
s11
3 lata temu
Grzyby rosną w lasach liściastych i w lasach iglastych - oto wielka tajemnica grzybobrania. A pieczarka lubi podłoże zacienione i słoneczne, wszystko jasne.
Dr Prozak.
3 lata temu
Symbioza grzyba z drzewem to jedno. Jednak ważniejsza dla grzyba jest gleba na której rośnie, przeważnie piaszczysta z mchem czy trawą. Ponadto wilgotność gleby.
Kazik
3 lata temu
To zmienilo moje zycie.Mam 57 lat i cale zycie zbieralem grzyby.
Najnowsze komentarze (26)
Mmonral
3 lata temu
Bardzo przydatny artykuł tym ktorzy rozpoczynaja przygode z grzybami,takie wskazowki dawala mi sw.pamieci mama i stosujac sie do jej wskazowek szlam do lasu w porze wystepowania grzybow i zawsze cos przynioslam,ten jest wygrany kto zna swoj las i wystepowanie grzybow w danych miejscach. Czesto szlam pod wieczor o 17 np. sasiedzi mowili po co o tej porze idziesz,zawsze coś nazbieralam ,borowiczki,maslaczki kozlaczki ,kurki-trzeba znać gdzie dany grzyb wystepuje to madry artykuł-po co sie podnosł ten larum ,kto jest doswiadczony to spoko.
olo
3 lata temu
WYPOCINY ..............PONIŻEJ KRYTYKI !!!!!!!!!!!!!!!!!! KONIEC W TYM TEMACIE !!!!!!!!!!!!!!!!
Grzybiarz
3 lata temu
Autor artykułu chyba nigdy grzybów nie zbierał :)
xcv
3 lata temu
grzyby są w lesie :)
Yebaka
3 lata temu
A ja jak ide do lasu na grzyby to zabieram recznik i mydło bo vczasami zamiast grzyba wsadzamy reke w kupe a wtedy mydełko i ręczniczek słuzą pomoca aby dalej zbierac grzybki.
Winicjusz
3 lata temu
mój grzyb jest zawsze do dyspozycji dla pań i panów...
kiaw
3 lata temu
co to za uczony napisał a może ktoś mu dyktował?
Bożena
3 lata temu
Ktoś wziął pieniądze za ten "artykuł"?
Polak
3 lata temu
A jak nie umyjemy nóg to też będą tam grzyby, i to okazy jak z tego wspaniałego artykułu.
krzysiek
3 lata temu
no to w końcu się dowiedziałem o miejscach grzybów. Super porada.Pisał to prawdziwy ekspert
Visła
3 lata temu
Szook!!! Normalnie kopalnia wiedzy. To grzyby rosną w lesie? A nie na ścianach siedziby redakcji tego portalu?
Visła
3 lata temu
Szook!!! Normalnie kopalnia wiedzy. To grzyby rosną w lesie? A nie na ścianach siedziby redakcji tego portalu?
Dziadek
3 lata temu
A ja używam lampy UV, zbieram nocą. A w dzień używam detektora samobieżnego marki "Płochacz Pomorski", suka, lat 4,5. Idę do lasu jak do sklepu.
Jaznajduję
3 lata temu
Prawdziwki rosną w pobliżu dębów. Praktycznie nigdy pod samym dębem, ale na granicy grzybni, kilka-kilkanaście metrów od drzewa.