programy
kategorie

USG rodem z horroru. Lekarze nie mogli uwierzyć, co znajdowało się w brzuchu 20-latka z Indii

Oto jak ważne jest mycie warzyw i owoców przed zjedzeniem oraz dbanie o higienę rąk. Lekarze z Indii nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli na wyniku USG. Brzuch 20-letniego mężczyzny pełen był wijących się pasożytów. 20-latek z New Delhi zgłosił się do szpitala z bólem brzucha, wymiotami i biegunką. Testy wykazały, że miał on duży poziom białych krwinek, co wskazywało na infekcję. Okazało się, że żołądek pełen jest pasożytów Ascaris lumbricoides, czyli glisty ludzkiej.Na świecie choruje na nią prawie 1,2 mld ludzi, głównie w biednych rejonach tropikalnych, które mają utrudniony dostęp do systemów sanitarnych i środków higienicznych. Przypadki zakażenia zdarzają się jednak również w Polsce.

23-11-2020
110 reakcji
34
53
23
Podziel się
Komentarze (23)
23-11-2020
bunIndie to ostatni kraj, do którego bym pojechał. Nawet jak się w telewizji ogląda, to człowiek ma wrażenie, że czuje ten syf wszystkimi zmysłami. Brrrrry.
zobacz więcej komentarzy (23)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(23)
bun
3 lata temu
Indie to ostatni kraj, do którego bym pojechał. Nawet jak się w telewizji ogląda, to człowiek ma wrażenie, że czuje ten syf wszystkimi zmysłami. Brrrrry.
Farida2020
3 lata temu
Ja pamiętam za czasu komuny często badano wydalany kał . Obowiązkiem było co rok badać posiew . Nie tylko przy wymaganych zawodach jak kucharz ,pielęgniarka itp. Ale każdy musiał się zbadać. Obowiązkowo. Tak samo prześwietlenie płuc . A teraz .......... sami wiecie jak jest.
kleks
3 lata temu
Większość Polaków też ma . Jaja to są takie że ludzie dwa razy w roku odrobaczają psy i koty ale nie odrobaczają siebie . Jak pies czy kot ma pasożyty - to jego opiekunowie też !
Tolek
3 lata temu
Lekarze nie mogli uwierzyć? Co za bzdury! Większość ludzi ma jakieś pasożyty. Glistę i owsiki to już pewnie połowa ludzi na świecie. Tylko, że nikt już tego nie bada. Lub zleca badanie niezwykle rzadko. Tradycyjna diagnostyka akademicka, pozostawia się bardzo wiele wiele do życzenia. Szacuje się, że najlepsze labroratoria mają poprawną wykrywalność rzędu 40%. Częstko potrzeba wielu podejść, żeby zdiagonozowć np. "popularnego tasiemca", a co dopiero jakieś rzadziej spotykane pasożyty. To dlatego np. w Indiach ludzie jedzą tak dużo przypraw, poprostu cały muszą się oczyszczać, inaczej sami by zostali zjedzeni. Proponuje ksiażkę "Pasożyty. Prawdziwa przyczyna chorób", lub ksiażki Dr Huldy Clark.
cee
3 lata temu
straszna przerażająca choroba! pacjent dostał tabletke przeciwpasożytniczą i poszedl do domu
Najnowsze komentarze (23)
jaa
3 lata temu
Przykre. Też wiem, co to pasożyty. Coś strasznego. O tym się nie mówi ! a szkoda, u nas w Polsce, ba na całym świecie ludzie je mają, no nie każdy, ale większość. Trzeba myć owoce i warzywa w occie, bo ocet rozpuszcza jaja pasożyta. Dbać o higienę ogólnie.
jaa
3 lata temu
Przykre. Też wiem, co to pasożyty. Coś strasznego. O tym się nie mówi ! a szkoda, u nas w Polsce, ba na całym świecie ludzie je mają, no nie każdy, ale większość. Trzeba myć owoce i warzywa w occie, bo ocet rozpuszcza jaja pasożyta. Dbać o higienę ogólnie.
Stefan
3 lata temu
Kto pije i pali ten nie ma robali!!!! Czosnek was oczyści .....
Jag99
3 lata temu
Zgadza się : większość z Nas ma glisty- do wyboru: ludzkie ,psie, kocie. Tyle ,że s..syny z medycyny lekceważą to mimo ,że w ichnich podręcznikach zwracana jest na PASOŻYTY szczególna uwaga. Cykl rozwojowy glisty 2,5 miesiąca -musi przejść przez płuca jako larwa i wykrztuszona może byc połknięta i wrócić do układu pokarmowego.....O znowu kaszelek, może syropek ...a k..wa o srodkach na robaki ani słowem. Dobrze ,że w końcu na owsiki można coś dostać. Za granicą na wschodzie i zachodzie dostaniesz podstawowe leki w spożywczaku obok aspiryny. Dla siebie sprowadzałem przez znajomych z Holandii. Rozpacz ,że ludzie w białych kitlach są tak odmóżdżeni i dobrzy są tak naprawde w pomaganiu w wypadkach : krojenie ,wycinanie,zszywanie, składanie , wymiana częsci zamiennych... Mechaników samochodowych mamy ale potrzebujemy tez MYŚlących LEKARZY
a ok
3 lata temu
JAK Z HORRORU dostał tabletkę i poszedł do domu
Mamrot
3 lata temu
Nie trzeba jechać do Indii by zobaczyć podobny syf. Wystarczy głęboka prowincja we Włoszech czy Hiszpanii. Gdy Mel Gibson kręcił Pasję to parę lat wcześniej w tych lepiankach ludzie mieszkali razem z kozami. Piszę to bo co niektórzy wstydzą się, że są Polakami i że podobno żyją w ciemnogrodzie i zadupiu Europy.
POLACY
3 lata temu
POLACY BĘDĄ OSZCZĘDZAĆ WODĘ, ABY NIE PŁACIĆ BAJOŃSKICH SUM ZA ŚMIECI I W TEN PROSTY SPOSÓB UMRĄ KOLEJNE TYSIĄCE PRZEZ GLISTY, JAK ŚMIECI BĘDĄ WYRZUCANI NA WYSYPISKA, BO W SZPITALACH NIE MA DLA NICH MIEJSCA, LEKÓW W APTEKACH, PRACY I SZANSY NA GODNE ŻYCIE
Ania
3 lata temu
A od kiedy USG pokazuje zawartość żołądka? Raczej chodzi o gastroskopię ...
BREDNIE
3 lata temu
bo na pierwszy rzut oka widać covid,nawet 19naście
Nie do wiary
3 lata temu
Serio, 1,2 mld ludzi na świecie???:/
jop
3 lata temu
bun, ALE TE ZMYSŁY TRZEBA POSIADAĆ!!
pinek
3 lata temu
i pamiętajcie myjcie ręce po gotowaniu
walwntyna
3 lata temu
Jestem terapeutą medycyny naturalnej i ze wszelkiego rodzaju patogenami mam do czynienia na co dzień. Wirusy, bakterie, wszelkiego rodzaju pasożyty z glistą ludzką na czele oraz zagrzybienie ogólnoustrojowe Zjadają nas od środka powodując bóle, stany zapalne bo trzeba wiedzieć że załatwiają się do naszego organizmu. POtrafi być ich kilkadziesiąt tysięcy pisze tak obrazowo bo nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeni, 98% infekcji to patogeny w naszym organizmie. Medycyna sie tym nie zajmuje bo diagnostyka im dostępna wykrywa je na poziomie 20% więc udają że nie ma problemu. Pracuje na biorezonansie, który je diagnozuje na poziomie 100% gdyż sczytuje częstotliwości drgań które one wysyłają. Odkryła to Hulda Clark amerykańska lekarka ale nawet nie była nominowana do Nagrody Nobla. Na chwilę obecną jest to najdokładniejsza diagnoza polecam również moje wykłady na you tube
guuruu
3 lata temu
Nie chce krakać, ale to mi wygląda na obcego ...