bEChnBxM
bEChnBxQ
bEChnBxU
programy
kategorie
bEChnBxN

W przyszłości czekają nas kolejne epidemie? Ekspert mówi o tym, jak zmiany klimatyczny mogą wpłynąć na rozwój nowych wirusów

Według danych WHO (z 8 lipca 2021) na świecie odnotowano już 3,9 miliona zgonów na koronawirusa. Naukowcy z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa (stan na 8 lipca) poinformowali, z kolei, że liczba ofiar śmiertelnych wirusa SARS-CoV-2 przekroczyła już 4 mln. Prognozy naukowców nie są jednak najlepsze. Do 2080 roku ludzie mogą być zagrożeni nowymi wirusami i chorobami. Gość programu „Newsroom” prof. Miłosz Parczewski, specjalista chorób zakaźnych oraz członek Rady Medycznej ds. COVID-19 opowiedział, co nas może czekać w kolejnych latach. „Świat się zmienia, klimat się zmienia, zmienia się zaludnienie. Będą nowe wirusy” podkreślił ekspert.

122 reakcje
11
71
40
Podziel się
Komentarze (40)
09-07-2021
Witaminka KASA KASA KASA ! Koncerny farmaceutyczne nie mają skrupułów
zobacz więcej komentarzy (40)

Programy Wirtualnej Polski

bEChnBxZ
KOMENTARZE
(40)
Witaminka
2 miesiące temu
KASA KASA KASA ! Koncerny farmaceutyczne nie mają skrupułów
bla bla
2 miesiące temu
Zmiany klimatyczne? Ja sądzę, to raczej były zmiany w... laboratoriach!
Marian
2 miesiące temu
O Boże i znowu tzw. eksperci!
bEChnByr
emeryt
2 miesiące temu
TYLKO EKSTERMINACJA POŁOWY HOMO SAPIENS MOGLABY ZATRZYMAC TENDENCJE ZMIANY KLIMATU. A PONIEWAZ JEST TO NIEMOZLIWE TEN WIEK JEST OSTATNIM WIEKIEM LUDZI
Teraz my
2 miesiące temu
A podobno w cieple wszystkie wirusy miał zdychać?
Najnowsze komentarze (40)
PAWEŁ
2 miesiące temu
UMRZEĆ KAŻDY Z NAS MUSI A CO Z PRZEPOWIEDNIAMI O KOŃCU ŚWIATA ? ŻE DZIAĆ SIĘ BĘDĄ RÓŻNE ZDARZENIA NIETYPOWE .
ad vocem
2 miesiące temu
Tego nie da się już czytać bez odruchu wymiotnego.
Xyz
2 miesiące temu
Skoro już wiadomo że ten wirus został wyprodukowany przez człowieka, rozumiem że to oznacza że są plany na produkcję kolejnych? Prace nad wirusami powinny być wstrzymane przez WHO.
Komentator
2 miesiące temu
tylu jest idiotów na tym swiecie. oby wirus dopadl wlasnie ich. mniejludzi i w miare ogarnieci, to juz by dalo oddech ziemii
papa_s
2 miesiące temu
Po prostu wirusy nas lubią. Przemieszczamy się dobrze się karmimy więc i one się mogą rozmnażać. To że wytrują część żywicieli to trudno. Jakieś straty trzeba ponieść.
Pandemie
2 miesiące temu
skończą się dopiero po zlikwidowaniu sprawców i ich zaplecza technologiczno badawczego. To głównie laboratoria należące do pentagonu. Są też w 25 krajach poza USA w liczbie ponad 70. Na Ukrainie 11.
Jack Daniels
2 miesiące temu
Powiesić ekspertów epidemie się skończą
SPRAWA JASNA
2 miesiące temu
Co łączy The New York Times i większość innych mediów tradycyjnych z Big Pharma? – Odpowiedź: Są one w dużej mierze własnością BlackRock i Vanguard Group, dwóch największych firm zarządzających aktywami na świecie. Dr. Luis Marcelo Martínez: «Białko Spike to nic innego jak grafen w twoim ciele, który oddziałuje na twój organizm» SENZA CATEGORIA Wnioski «Uczty Baltazara»: Nie ma się co wysilać dla polskojęzycznego stada baranów . Po upływie mniej więcej 12 godzin od opublikowania po polsku rewelacyjnej wręcz wiadomości o laboratoryjnym zidentyfikowaniu obecności grafenu w tzw. «szczepionkach», na nasz blog weszło zaledwie 200 osób. Wydaje się więc, że zamiast informowania pesudo-społeczeństwa polskiego, należy pozostawić je, aby wypasało się spokojnie w oczekiwaniu na przewiezienie do rzeźni.
bEChnByj
cykory a nie ...
2 miesiące temu
ojejku, wszyscy umrzemy, tak jak umarły miliony ludzi przed nami
bert
2 miesiące temu
Na stronie czołowej portalu zdjęcie owada i tytuł: Dotarł do Polski. Pio kliknięciu natomiast o wirusach. Z poprzednim artykułem to samo. Inny tytuł, inna treść. Ocknijcie się albo zlikwidujcie.
Głos
2 miesiące temu
Nie trzeba być ekspertem żeby to wiedzieć
obywatel P.
2 miesiące temu
przecież tym cyrkiem ktoś kreci i dobrze wie jak beda wygladały kolejne etapy. scenariusz jest realizowany w 100%. zadnej prowizorki. zadnej lipy
Gość
2 miesiące temu
Niemcy oczywiście ominął szerokim łukiem , by dotrzeć do Polski.
obywatel P.
2 miesiące temu
przecież ludzi jest za dużo. dużo za dużo !
bEChnByL
bEChnBxS
bEChnByS
bEChnByT