bFGfCDcQ
bFGfCDcU
bFGfCDcY
programy
kategorie
bFGfCDcR

Wabik na kleszcze. Przed wyjściem do lasu lepiej zostawić go w domu

Wybierając się do lasu, lepiej nie zabieraj ze sobą swojego telefonu komórkowego. Najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wykazały, że kleszcze przyciąga promieniowanie o częstotliwości 900 MHz. Promieniowanie o tej częstotliwości emitują praktycznie wszystkie smartfony dostępne na rynku.

22-04-2020
437 reakcji
104
192
141
Podziel się
Komentarze (141)
22-04-2020
rycho100Mój pies nie rozstaje się z komórką, dlatego tak łatwo łapie kleszcze. To ci teoria.
zobacz więcej komentarzy (141)

Programy Wirtualnej Polski

bFGfCDdd
KOMENTARZE
(141)
rycho100
2 lata temu
Mój pies nie rozstaje się z komórką, dlatego tak łatwo łapie kleszcze. To ci teoria.
majowy
2 lata temu
Nigdy nie idź do lasu bez naładowanego telefonu telefonu!!! Artykuł - DNO!!!
jadwiga
2 lata temu
5g bedzie wabilo lemingi i losie.
bFGfCDdv
dziadek marek
2 lata temu
Ja nie noszę ze sobą komórki,trzymam w niej węgiel,no to by było za ciężko!
Tańczący z Kl...
2 lata temu
Zmieniłem na 842,5 mhz i kleszcze uciekają w popłochu moja suczka próbowała je dogonić ale nie ma szans .
Najnowsze komentarze (141)
takisobieja
2 lata temu
"spryskać się czymkolwiek" rok temu na kajakach koleżanki wypryskały się repelentem z 20% stężeniem DEET wbrew zapewnieniom sprzedawców DEET jest skuteczny na komary ale nie kleszcze. na te małe skubańce skuteczna jest permetryna, którą należy minimum dzień wcześniej zaimpregnować odzież. ten środek nie odstrasza kleszcza, a go paraliżuje a w mocniejszym stężeniu (nadal niegroźnym dla człowieka) zabija skubańce jak domestos bakterie w reklamie. stosuję dla siebie i rodziny od paru lat i 0 nieproszonych gości nocą w śpiworze ani na sobie
sas
2 lata temu
Ale bzdet.
ja
2 lata temu
zostaw w domu , a jak się zgubisz w lesie to nikt Ci e nie poszuka ... co za mądry to pisał ..
Czesław
2 lata temu
Śpiewać każdy może trochę lepiej lub gorzej - pisać też.
P0rażka 8 lat
2 lata temu
To może jeśli te badania są wiarygodne ustawić pułapki na kleszcze bazujące na tym "odkryciu" Tam gdzie są spacerujący ludzie ustawić i zbierać to paskudztwo. Mamy, a raczej nie mamy prawdziwej zimy od kilku lat to kleszczy jest dużo więcej. ps. Przed chwilą czytałem, że klimatyzacji "zabija" już P0 godzinie mieli chorych. To pewnie kolejny P0st na wp.de który sieje głuP0tą od lat karmiąc naszych rodaków papką!
~~~~
2 lata temu
PODAJE AUTORA ARTYKUŁU do PROKURATORA. Podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego na świadomym wprowadzaniu w błąd mogącym skutkować utratą zdrowia lub życia ludzi.
Lech
2 lata temu
Bolerrie stworzyli w labo
Zbyś
2 lata temu
----------- Można odłączyć baterię w tedy mamy zwykła deskę zamiast tela -------------
bFGfCDdn
nikita
2 lata temu
trza wyjąć baterię
Eryk
2 lata temu
Rada, żeby nie brać telefonu do lasu jest conajmniej absurdalna. Nawet w lesie, który się zna, można się zgubić, może także dojść do wszelkiego rodzaju wypadków i niefortunnych spotkań trzeciego stopnia z leśną fauną czy florą, a w takich przypadkach poinformowanie odpowiednich służb, nawet 112, jeśli to zagrożenie życia, jest koniecznością. Od kiedy ciężko nadać bat sygnał z lasu, ludzie powinni mieć telefon naładowany, a jeśli o kleszcze chodzi, to zawsze można uruchomić tryb samolotowy. Jeśli idzie o ścisłość, to już samo nie założenie kaloszy i nie oklejenie ich z nogawką dookoła nogi jest kuszeniem losu (przynajmniej takie są zalecenia tam gdzie mieszkam), bo coś może się schować w butach i kąsać. Ponad to, korelacja nie oznacza przyczyny, a powietrze przecinają fale radiowe o najroznieszych częstotliwościach, w ogóle fale elektromagnetyczne, zakładam że zwierzęta reagując na to cały czas, dostałyby kociego rozumu. Telefony rozwiązują obecnie więcej problemów niż stwarzają. Noście naładowane i najlepiej, w miarę możliwości, z zapasem danych mobilnych oraz nawigacją.
Darkstorm
2 lata temu
Ja myślałem że promieniowanie emitują przekaźniki, a telefon łapie zasięg. Teraz już wiem że jest na odwrót!
Sysz
2 lata temu
Komòrkowego telefonu nie bede brał wezmę ten czerwony ze sluchawka na kablu