programy
kategorie

Wakacje w Chorwacji. O tym muszą pamiętać polscy turyści

Chorwacja zniosła obostrzenia związane z pandemią koronawirusa dla Polski. Polacy mogą wjeżdżać do Chorwacji na warunkach obowiązujących przed pandemią tj. bez kwarantanny i testów. - Warto mieć ubezpieczenie, szczególnie tzw. covidowe. Maseczki na zewnątrz nigdy tu nie obowiązywały, obowiązują wewnątrz. Pamiętajmy też, by nie gromadzić się w skupiskach ludzi – tłumaczy Monika Waligórska, Polka mieszkająca w Splicie. W poprzednich latach wśród turystów dominowali tu Niemcy, Czesi. To dopiero początek sezonu, ale kolejny rok zaczynają przeważać Polacy. - W samym Splicie wśród turystów od jakiegoś czasu słyszę, że dominuje język polski. Podobnie jest w Dubrowniku. Myślę, że Chorwaci po wakacjach będą mogli mówić: Polacy dziękujemy, uratowaliście nam sezon. Podobne głosy pojawiały się już rok w temu w trakcie pandemii – podkreśliła Monika Waligórska. Oprócz Polski swobodnie do Chorwacji mogą obecnie podróżować m.in. obywatele Czech, Słowacji, Austrii i Węgier.

296 reakcji
237
35
24
Podziel się
Komentarze (24)
22-06-2021
Ania
Bałtyk - lodowaty, pogoda kapryśna, parawaning i awantury kto więcej plaży zagarnie, pety, kapsle i puszki po piwie w piasku, wszędzie disco polo, drożyzna. Chorwacja -...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (24)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(24)
Ania
3 lata temu
Bałtyk - lodowaty, pogoda kapryśna, parawaning i awantury kto więcej plaży zagarnie, pety, kapsle i puszki po piwie w piasku, wszędzie disco polo, drożyzna. Chorwacja - ciepła i czysta woda, pogoda przewidywalna, palmy, brak prymitywnego disco polo i parawaningu, czysto. Dla mnie wybór oczywisty :)
Meander
3 lata temu
W Chorwacji widać Polaków po walających się na plażach butelkach po polskim piwie i opakowaniach po polskich produktach. Czasem wstyd się przyznać
Sergio12
3 lata temu
Niestety jeśli chodzi o śmieci pozostawiane przez naszych rodoków na plażach i nie tylko na plażach , to wstyd się przyznać ale to prawda . Oczywiście nie tylko my śmiecimy , bo inne narodowości też . Zawsze znajdzie się czarna owca w stadzie co psuje opinie pozostałym .
Gjsk
3 lata temu
No właśnie nie wiem co to za straszenie na stronach gov itp. Napisane że przez Słowację wegry tylko tranzyt bla bla bla.. żywego ducha na granicach nikt nic nie sprawdza.. ściema jak zwykle..
polak
3 lata temu
Jakoś w menu nie widać polskiego języka,,,,, a tak ich ratujemy.. ale i tak pojadę jak co rok
Najnowsze komentarze (24)
drwiszon
3 lata temu
I było cyrkować z testami czy innymi wygłupami? Widać jadący do Albanii i Czarnogóry tranzytem przywrócili zdrowy rozsądek chorwackim politykierom.
Gozur
3 lata temu
Na granicy nikt nie pytał o testy, szczepienia itp. tylko paszport i tyle. Na miejscu bardzo dużo wolnych pokoi, ogólnie w tej chwili mało turystów.
Małosolny
3 lata temu
Jedziemy rano w sobotę minibusem w 6 osób. Do tego bagażnik dachowy. Koleżanka pracuje Biedronce, a w piątki w nocy mają zawsze przeceny. Także zamówiliśmy u niej już kilkadziesiąt różnych paczek i puszek… Ja już wcześniej kupiłem po dwie flaszki na twarz, aby na granicy problemów nie było. Pozdrowienia dla wieśniaków nad Bałtykiem.
Nata
3 lata temu
Polacy, uratowaliście nam sezon. Wirus gratis. Ja w obecnej sytuacji nie skorzystam, choć uwielbiam Chorwację i doceniam jej walory. Wybieram Bałtyk.
Jaro
3 lata temu
Osobiście targanie pełnego bagażnika jedzenia uważam za słabe... Jednak raz na kilka wypadów do Cro po utracie pracy też byłem częściowo do tego zmuszony, bo wyjazd nagrany, a budżet niedopięty... Straszne to, ale najważniejszy jest cel, czyli poznanie nowego miejsca...jednak polecam jedzonko w dobrej konobie, a i chorwackie piwko dobrze w chorwackim słońcu smakuje, nie trzeba wozić Tyskiego 😉
TonyMontana
3 lata temu
Podpowiedzcie proszę gdzie samochodem pierwszy raz na Chorwację z dwuletnim dzieckiem? Chcę żeby było ładnie :)
Jaro
3 lata temu
A mnie bawi, że każdy taki wspaniały, jednocześnie obrażając innych rodaków... Obyście byli tacy kulturalni itp. Nie wstydźcie swoich, jestem przekonany, że kiepskie zachowania to rzadkość 😉
Janek
3 lata temu
I te granatowe Passaty w kombi wyładowane żubrem. Czy Omiś i Baśka są już gotowe na przyjazd polskiego szlachcica?
ggg
3 lata temu
Ale co z tego że kolejne kraje znoszą restrykcje wjazdowe dla Polaków skoro Polska nadal ich nie zniosła.
Do zaszczepio...
3 lata temu
Ale mam bekę z tych co zaszczepili się żeby jechac na wakacje. hahaha
Maja
3 lata temu
A ja od kilku lat urlop to zawsze Chorwacja.Ceny podobne do polskich lub trochę droższe. Piwo drogie, mięso. Ryby też, a tu smażalni nie ma, tylko restauracje. Gofrów też nie ma. Ale za to jest pewna pogoda, ciepłe morze i nie ma parawaniarzy, chamskiego disco polo i drących japy bachorów. Za to warto zapłacić więcej i mieć spokój.
Onnna
3 lata temu
Bo Polacy jadą do Chorwacji na najtańsze kampingi. Jedzenie , piwo, nawet wodę w butlach ciągną z Polski. A potem stękają, że polskich śmieci po polskich produktach wszędzie się wala pełno. Jedźcie do hotelu na prywatną plażę to tam polskich i innych śmieci nie będzie, bo w hotelu jedzenie jest miejscowe i jest obsługa plaży, która codziennie sprząta. I za parking nie trzeba będzie płacić 80 kun, bo hotele mają darmowy parking dla swoich gości. A piwo wliczone w cenę poda wam kelner do leżaka na plaży..I nie będziecie go musieli targać ze sobą z kraju.
Aga
3 lata temu
Te wszystkie obostrzenia nie służą turystyce, a już na pewno nie tam gdzie żyją głównie z turystów!!!! Dlatego je znoszą. Przeszłam covid jak przeziębienie, nie szczepie się bo odsetek śmiertelności nie jest współmierny do afery i lockdawnów oraz samego wirusa. Podróżuję robiąc testy, a teraz już jako ozdrowieniec i całe szczęście, że znowu na wakacje państwa się ogarniają.
za ile gofry
3 lata temu
Nie stać mnie na wczasy w Polsce. Jestem zmuszona wybierać tańszą hiszpanię .grecję, chorwacje-choć już nie taka tania. Gwarancja pogody ,ciepłej wody , pięknych widoków