bFfBJGKs
bFfBJGKw
bFfBJGKA
programy
kategorie
bFfBJGKt

Wielka parada wojskowa w Korei Północnej. Pokazali nową, potężną broń

W czwartek 14 stycznia, w stolicy Korei Północnej Pjongjang, odbyła się wielka parada wojskowa z okazji VIII zjazdu członków Partii Pracy Korei. Ostatni takie spotkanie miało miejsce pięć lat temu. Paradę obserwował z bliska przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un. Zaprezentowano na niej nową, potężną broń – pociski balistyczne, które wystrzeliwane są z okrętu podwodnego. Podczas obrad Partii Pracy Korei, Kim Dzong Un został mianowany sekretarzem partii. Ma to dodatkowo wzmacniać autorytet i jego władzę w kraju. W swoim przemówieniu, Kim Dzong Un przekazał, że armia dalej będzie rozwijała swój potencjał nuklearny. Dodatkowo podkreślił także, że Stany Zjednoczone nadal są największym wrogiem Korei, bez względu na to, kto będzie prezydentem w USA. Nawiązał w ten sposób do objęcia lada dzień tego urzędu przez Joe Bidena.

15-01-2021
144 reakcje
32
46
66
Podziel się
Komentarze (66)
15-01-2021
Marek
kraj głodnych ludzi, odizolowany od świata, karany sankcjami, bez dostępu do nowoczesnych światowych technologii itd jest militarną potęgą, której boja sie najwięksi...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (66)

Programy Wirtualnej Polski

bFfBJGKF
KOMENTARZE
(66)
Marek
rok temu
kraj głodnych ludzi, odizolowany od świata, karany sankcjami, bez dostępu do nowoczesnych światowych technologii itd jest militarną potęgą, której boja sie najwięksi tego świata ?? Coś tu nie gra...
Obywatel .
rok temu
Proszę tylko pomyśleć jak na samochodach zamiast rakiet pojawił by się chleb lub kukurydza lub ryż jak by się ucieszyło społeczeństwo ,bo z rakiet tylko może się cieszyć Dyktator i jego świta.
POD ROZWAGĘ
rok temu
Niewielki kraj o powierzchni 3 razy mniejszej od Polski , 25 milionów mieszkańców jest potęgą wojskową , także nuklearną , trzymającą w szachu takie supermocarstwo jak USA. W razie wojny 4000 północnokoreańskich czołgów rusza na Koreę Południową , a wraz z nimi 1 200 000 żołnierzy. Groźba ataku rakietowego , w tym także nuklearnego na amerykańskie bazy ostudziła zapędy Trumpa , który początkowo zapowiadał atak na Koreę Północną. Warto także podkreślić , że Korea Północna nie potrzebuje nikogo prosić o pomoc militarną , bo mimo nałożonych restrykcji sama zbudowała taki potencjał wojskowy , że jest się w stanie obronić przed ewentualnym agresorem.
bFfBJGKX
salo
rok temu
Były przywódca Libii Kadafi ugiął się przed USA zrzekł sie broni nuklearnej,spełnił wszystkie żądania USA,wypłacił kolosalne odszkodowania Izraelowi i USA,dał Sarkozemu 55 milionów dolarów na jego kampanie wyborczą. No i tak go zamordowali. Dzisiaj Libia to kraj upadły zrujnowany gospodarczo,niestabilny społecznie i politycznie gdzie nikt nie jest pewny że dożyje następnego miesiąca bo terroryści i bandyci robią co chcą. Dlatego Kim wie co go czeka i nie wypuści swego trufa z rąk bo to gwarancja na życie.
emil
rok temu
Tylko pułkownik, jeszcze nie generał?.
Najnowsze komentarze (66)
Jom
rok temu
Biedny zniewolony naród:(
111
rok temu
Brawo Korea Polnocna
Olo
rok temu
Te rakiety są z tektury.
suwerenność
rok temu
Dzięki temu kraj bezpieczny w odróżnieniu od Iraku , Syrii , Libii i Afganistanu ! Lepszy na wolności (od cudzego buta ) kęsek lada jaki ..........- i to jest prawda !
takie atrapy
rok temu
budowalismy za czasow komuny na pracach recznych.Mielismy na to 2 godziny,przekroczenie czasu obnizalo ocene.Super mocarstwo.Propaganda robi swoje!!
kierowca
rok temu
moim zdaniem to atrapy bo kto wozi rakiety bez wyrzutni? Przecież powszechnie wiadomo, że po odpaleniu jednej nie będzie czasu na załadowanie drugiej
Cmarx
rok temu
Oficjalnie to kazdy sie ich boi, bo za nimi stoja sowieci i kitajce. Ktoregos dnia narod sie zbuntuje, dozyjemy, zobaczymy.
dymek
rok temu
Dobrze że UN nie daje sobie mieszać.
bFfBJGKP
karp
rok temu
teraz wiadomo, gdzie mozna robic zakupy na podreperowanie usprzetowienia polskiego wojska - a antek tylko usa i usa.
no tak
rok temu
My sobie rzeźbimy czołgi ze styropianu, oni rakiety, Chińczycy samoloty, Rosjanie armatę w kształcie czołgu... I tak sobie przemysł zbrojeniowy rzeźbi prototypy.
pix
rok temu
Wyglądają jak wibratory dla godzilli. Zaprawdę Koreańczycy posiedli sztukę rzeźbienia w styropianie na prawie Polskim poziomie.
Los
rok temu
Problem w tym, że nie ma silników aby napędzić te rakiety. Narazie te bomby może sobie odpalić w swoim kraju.
hynio
rok temu
Podwodne okręty? Korea ma takie?
tadek
rok temu
ten medalista za kimem to następne medale będzie sobie na jajach wieszał
...
Następna strona
bFfBJGLr
bFfBJGKy
bFfBJGLy
bFfBJGLz