programy
kategorie

Wielkie ćwiczenia wojskowe. Pokaz sił NATO z polskimi i amerykańskimi żołnierzami

Ruszyły ćwiczenia Defender-Europe 21. Blisko tysiąc spadochroniarzy z Polski, USA, Rumunii, Niemiec i Holandii wzięło udział w poniedziałek (10 maja) w manewrach wojskowych w bazie lotniczej Boboc w południowo-wschodniej Rumunii. To element programu Defender-Europe 21, corocznych i wielonarodowych ćwiczeń dowódczo-sztabowych, które organizuje Dowództwo Sił Lądowych USA w Europie i Afryce (USAREUR-AF). Dotyczą one budowania gotowości i interoperacyjności między wojskami USA, siłami NATO i partnerami w Europie. Generał dyw. Joe Jarrard, zastępca dowódcy sił lądowych USA w Europie, podkreślił, że ćwiczenia nie mają nic wspólnego z napiętą sytuacją we wschodniej części Ukrainy. Dodał, że mimo charakteru obronnego manewrów, nie są one skierowane przeciwko żadnemu konkretnego przeciwnikowi. Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych RP, generał broni Tomasz Piotrowski zwrócił jednak uwagę, że obecnie obserwujemy bardzo dynamicznie zmieniające się otoczenie. - Z wielu...

rozwiń
112 reakcji
46
17
49
Podziel się
Komentarze (49)
11-05-2021
No nie ! ...mimo charakteru obronnego manewrów, nie są one skierowane przeciwko żadnemu konkretnego przeciwnikowi...
zobacz więcej komentarzy (49)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(49)
No nie !
3 lata temu
...mimo charakteru obronnego manewrów, nie są one skierowane przeciwko żadnemu konkretnego przeciwnikowi...
monkey99
3 lata temu
A nasze wojsko było tam w jakiej roli? Obserwatorów czy giermków?
Zbyszek
3 lata temu
Wojska desantowe to typowo obronna formacja.
Obrona przez ...
3 lata temu
A niekonkretny przeciwnik konkretnie reaguje - swoimi manewrami. To bardzo się nie podoba "obronnym" manewransom.
antyreligijny
3 lata temu
Pokaz, bo Polska armia jest tylko silna modlitwą,a to żadna siła.Potęga polskiej armii już była na przełomie lat 60 i 70 tych.
Najnowsze komentarze (49)
nmk
3 lata temu
Tylu młodych, zdolnych Polaków, jest w PO, PSL, Konfederacji. Szkoda , że nie przydadzą się Polsce, a mogliby. Niech podziękują czaskowskim, budkom i im podobnym, że całkowicie ich wypaczyli, i są nie do uratowania.
nnm
3 lata temu
Dzięki Peoowcom coraz więcej Polaków przejrzało na oczy, i już naród nie da tak łatwo się oszukać. Dziękujemy bardzo agenturze peeowskiej.
bnm
3 lata temu
Jaki rząd na świecie wytrzymałby 6 lat ataków rodzimych agentów, Brukseli, zdradzieckiej opozycji. A PIS wytrzymał, czyli z Polskim narodem nie jest tak źle. Pokonamy drani, widać to już wyraźnie.
kll
3 lata temu
to przykre, że konfederacja popiera kolumnę peowska. Tacy młodzi, a już porządnie powyginani.
bnm
3 lata temu
Takich drani jak peoowxcy, to chyba nie ma w żadnym kraju. Nie chyba, ale na pewno
bhn
3 lata temu
Powiedzcie kto peeowców zrobił i tu nam podrzucił. To jakaś masakra w tej chwili.
hum
3 lata temu
Naród który nie szanuje Prezydenta, premiera, rządu i własnej armii, nie zasługuje na swoje państwo. Taki naród zasługuje na Budki, Nowaki i jeszcze innych złodziei, zasługuje na okupację rosyjska, lub niemiecką. Do tego dojdziecie, wasz los będzie przessrany.
mkl
3 lata temu
Peeowcy - to gorsze niż COVID - 19, wypalić żelazem
ddf
3 lata temu
wszystkie dowody świadczą że peowcy są zagraniczną partią, służą od lat zachodowi. Polskę i Polaków mają gdzieś, interesują ich tylko polskie pieniądze. Jak to dobrze że Polacy już o tym wiedzą
ssd
3 lata temu
tusk zbudował i zainstalował mafie polityczną w Polsce. Polacy czy chcecie znowu peowców przy korycie? Przypomnijcie sobie jak przez 8 lat rabowali ten biedny kraj. Tego chcecie? Nie wierzę
hnm
3 lata temu
Peoowców trzeba całkowicie odizolować od wszystkich urzędów, stanowisk - natychmiast. Odsunąć od wszystkiego i odesłać do swoich zagranicznych mocodawców. Wtedy Polska będzie normalnym , suwerennym państwem. Trzeba się spieszyć, bo te dranie siedzą we wszystkich dziurach.
fbn
3 lata temu
najlepsza Polaka armia była za PO - siemoniaka, czyli armii nie było, a wojsko mieściło się na stadionie w Rypinie. Lepsi dla Polski byli nawet okupanci. I co wy się dziady tu podniecacie.
fhj
3 lata temu
tylko peowccy czepiają się Polskiego wojska, bo to dla nich obce wojska. Cieszę się że to dziadostwo już niebawem zniknie na wieki stąd.
ffg
3 lata temu
Polska dla PO to obcy kraj, dlatego nie są w stanie nic dobrego napisać, o Niemcach to owszem