bEgvCfbE
bEgvCfbI
bEgvCfbM
programy
kategorie
bEgvCfbF

Wielkie ćwiczenia wojskowe. Pokaz sił NATO z polskimi i amerykańskimi żołnierzami

Ruszyły ćwiczenia Defender-Europe 21. Blisko tysiąc spadochroniarzy z Polski, USA, Rumunii, Niemiec i Holandii wzięło udział w poniedziałek (10 maja) w manewrach wojskowych w bazie lotniczej Boboc w południowo-wschodniej Rumunii. To element programu Defender-Europe 21, corocznych i wielonarodowych ćwiczeń dowódczo-sztabowych, które organizuje Dowództwo Sił Lądowych USA w Europie i Afryce (USAREUR-AF). Dotyczą one budowania gotowości i interoperacyjności między wojskami USA, siłami NATO i partnerami w Europie. Generał dyw. Joe Jarrard, zastępca dowódcy sił lądowych USA w Europie, podkreślił, że ćwiczenia nie mają nic wspólnego z napiętą sytuacją we wschodniej części Ukrainy. Dodał, że mimo charakteru obronnego manewrów, nie są one skierowane przeciwko żadnemu konkretnego przeciwnikowi. Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych RP, generał broni Tomasz Piotrowski zwrócił jednak uwagę, że obecnie obserwujemy bardzo dynamicznie zmieniające się otoczenie. - Z wielu...

rozwiń
111 reakcji
45
17
49
Podziel się
Komentarze (49)
11-05-2021
No nie ! ...mimo charakteru obronnego manewrów, nie są one skierowane przeciwko żadnemu konkretnego przeciwnikowi...
zobacz więcej komentarzy (49)

Programy Wirtualnej Polski

bEgvCfbR
KOMENTARZE
(49)
No nie !
miesiąc temu
...mimo charakteru obronnego manewrów, nie są one skierowane przeciwko żadnemu konkretnego przeciwnikowi...
monkey99
miesiąc temu
A nasze wojsko było tam w jakiej roli? Obserwatorów czy giermków?
Obrona przez ...
miesiąc temu
A niekonkretny przeciwnik konkretnie reaguje - swoimi manewrami. To bardzo się nie podoba "obronnym" manewransom.
bEgvCfcj
Zbyszek
miesiąc temu
Wojska desantowe to typowo obronna formacja.
antyreligijny
miesiąc temu
Pokaz, bo Polska armia jest tylko silna modlitwą,a to żadna siła.Potęga polskiej armii już była na przełomie lat 60 i 70 tych.
Najnowsze komentarze (49)
nmk
miesiąc temu
Tylu młodych, zdolnych Polaków, jest w PO, PSL, Konfederacji. Szkoda , że nie przydadzą się Polsce, a mogliby. Niech podziękują czaskowskim, budkom i im podobnym, że całkowicie ich wypaczyli, i są nie do uratowania.
nnm
miesiąc temu
Dzięki Peoowcom coraz więcej Polaków przejrzało na oczy, i już naród nie da tak łatwo się oszukać. Dziękujemy bardzo agenturze peeowskiej.
bnm
miesiąc temu
Jaki rząd na świecie wytrzymałby 6 lat ataków rodzimych agentów, Brukseli, zdradzieckiej opozycji. A PIS wytrzymał, czyli z Polskim narodem nie jest tak źle. Pokonamy drani, widać to już wyraźnie.
kll
miesiąc temu
to przykre, że konfederacja popiera kolumnę peowska. Tacy młodzi, a już porządnie powyginani.
bnm
miesiąc temu
Takich drani jak peoowxcy, to chyba nie ma w żadnym kraju. Nie chyba, ale na pewno
bhn
miesiąc temu
Powiedzcie kto peeowców zrobił i tu nam podrzucił. To jakaś masakra w tej chwili.
hum
miesiąc temu
Naród który nie szanuje Prezydenta, premiera, rządu i własnej armii, nie zasługuje na swoje państwo. Taki naród zasługuje na Budki, Nowaki i jeszcze innych złodziei, zasługuje na okupację rosyjska, lub niemiecką. Do tego dojdziecie, wasz los będzie przessrany.
mkl
miesiąc temu
Peeowcy - to gorsze niż COVID - 19, wypalić żelazem
bEgvCfcb
ddf
miesiąc temu
wszystkie dowody świadczą że peowcy są zagraniczną partią, służą od lat zachodowi. Polskę i Polaków mają gdzieś, interesują ich tylko polskie pieniądze. Jak to dobrze że Polacy już o tym wiedzą
ssd
miesiąc temu
tusk zbudował i zainstalował mafie polityczną w Polsce. Polacy czy chcecie znowu peowców przy korycie? Przypomnijcie sobie jak przez 8 lat rabowali ten biedny kraj. Tego chcecie? Nie wierzę
hnm
miesiąc temu
Peoowców trzeba całkowicie odizolować od wszystkich urzędów, stanowisk - natychmiast. Odsunąć od wszystkiego i odesłać do swoich zagranicznych mocodawców. Wtedy Polska będzie normalnym , suwerennym państwem. Trzeba się spieszyć, bo te dranie siedzą we wszystkich dziurach.
fbn
miesiąc temu
najlepsza Polaka armia była za PO - siemoniaka, czyli armii nie było, a wojsko mieściło się na stadionie w Rypinie. Lepsi dla Polski byli nawet okupanci. I co wy się dziady tu podniecacie.
fhj
miesiąc temu
tylko peowccy czepiają się Polskiego wojska, bo to dla nich obce wojska. Cieszę się że to dziadostwo już niebawem zniknie na wieki stąd.
ffg
miesiąc temu
Polska dla PO to obcy kraj, dlatego nie są w stanie nic dobrego napisać, o Niemcach to owszem
bEgvCfcD
bEgvCfbK
bEgvCfcK
bEgvCfcL