bDYfQUxw
bDYfQUxA
bDYfQUxE
programy
kategorie
bDYfQUxx

Wnuki nazistów o dziadkach. "Moja babcia była zagorzałą nazistką"

Nazistowska przeszłość dziadków wielu młodych ludzi z Niemiec to wciąż temat tabu. Zwłaszcza, gdy chodzi o zbrodniarzy wojennych. - Moja babcia była zagorzałą nazistką. Mój dziadek był porucznikiem, czyli oficerem Wermachtu, walczył na wojnie - mówi Moritz Pfeiffer, który napisał książkę o wojennej przeszłości swojego dziadka. To jednak nie koniec takich historii. - Oczywiście dziadek miał przeszłość nazistowską, ale tak naprawdę nigdy nie było to tematem w naszej rodzinie - dodaje Alexander, który urodził się w 1981 roku. Materiał Deutsche Welle. Chcesz się dowiedzieć więcej, zajrzyj na stronę Deutsche Welle.

20-04-2021
189 reakcji
59
31
99
Podziel się
Komentarze (99)
20-04-2021
TOmWolne media piszą o nazistach zamiast Niemcach.
zobacz więcej komentarzy (99)

Programy Wirtualnej Polski

bDYfQUxJ
KOMENTARZE
(99)
TOm
3 tyg. temu
Wolne media piszą o nazistach zamiast Niemcach.
taka prawda
3 tyg. temu
I co w tym dziwnego ? Większość Niemców przed wojną, to byli zagorzali fanatycy Hitlera.
Mix11
3 tyg. temu
Do dziś rodziny posiadają pamiątki ,złoto po rodzicach lub dziadkach i zyja dostatnie taka prawda . A nazizm jest zwłaszcza w dawnych wschodnich Niemczech jest pełno zamkniętych imprez których nie znajdziesz na fb. Sam byłem świadkiem imprezy na ok 200 osób 11lat temu. Pracowaliśmy przy obsłudze sprzętu i sceny na prywatnej posesji Dziwnie się czułem widząc swastyki i ludzi w mundurach już nigdy tam nie wróciłem. Ale zapłacili nam sporo.
bDYfQUyb
Kris
3 tyg. temu
Tu nie chodzi o wywołanie wojny! Wojny były, są i będą! I prawie każdy naród ma w tym względzie za co się wstydzić. Tu chodzi o niewyobrażalne zbrodnie! O zaprzeczenie naszemu człowieczeństwu! To jest przykład, jak ideologia potrafi zniekształcić wszystko, co dobre i szlachetne! Wszyscy jesteśmy dolni do ogromnego zła, ale tu chodzi o stworzenie nieludzkiej, potwornej cywilizacji! Dlatego trzeba ciągle mówić o niej prawdę! Mając takie doświadczenia otwarliśmy niestety drzwi do zaakceptowania piekła na ziemi!
HGW
3 tyg. temu
Cały przemysł nazistowski przetrwał i ma się doskonale. IG Farben, Opel i tysiącom firm włos nie spadł z głowy! Kto je finansował po wojnie?
Najnowsze komentarze (99)
Set
2 tyg. temu
a gdzie miał służyć dziadek tego Moritza (?) skoro był obywatelem niemiec (ze względu na imię nie piszę niemcem)? w armii czerwonej? a że był oficerem, to świadczy tylko o tym, że nie był "kołkiem". Naprawdę strasznie głupie to młode pokolenie niemców
Bambi
2 tyg. temu
Nazizm to jak choroba psychiczna ktorej nie da sie wyleczyc i to jest nie tylko w Niemczech to jest na calym swiecie! A sprawiedliwosci nigdy sie nie niedoczeka-polityka, polityka, polityka.......
Ksiezniczka R...
2 tyg. temu
Francuz kocha wino, Anglik kocha golfa, a my w enerefie kochamy Adolfa.
JMjr
2 tyg. temu
Ilustracje częściowo z I Wojny Światowej.
BYLY WYBORCA ...
2 tyg. temu
Wprawdzie sprawa o której chcę przypomnieć nie dotyczy Niemiec ale Polski a dokładnie Sejmu RP. W minionej kadencji Sejm RP głosował rezolucję z okazji 70 rocznicy mordów na Wołyniu w której tą zbrodnię uznawano jako ludobujstwo. Rezolucja ta nie przeszła jednogłośnie był głos przeciwny (były Poseł obecnej oPOzycji) tak zagłosował Poseł którego ojciec został skazany za działalność w UPA na karę śmierci zamienioną na wyrok na 15 lat więzienia. Karę więzienia odbywał w Goleniowie. Zwolniony w listopadzie 1953r. Czy takich ludzi musimy wybierać do Sejmu RP?
Ukrainiec1 ur...
3 tyg. temu
Jeżeli naprawdę ktoś chce weedier co młodzi Niemcy myślą o nazizmie i Hitlerze, powinien podać się za Ukraińca.
west
3 tyg. temu
wtedy byli nazisci a teraz sa kaczysci ktorzy gdyby przyszlo do starcia zachowaliby sie tak samo,wnioskuje to po zachowaniu pisswyborcow podczas cyrkow smolenskich i spedow dla nich a wszystko to z poparciem rydzyka i kk
doooooopa
3 tyg. temu
wszystkim kierowało korpo usa
bDYfQUxT
nonie
3 tyg. temu
Może to jest propaganda bo dzisiaj urodziny Hitlera.
Jestemzagorza...
3 tyg. temu
"Wysoki Sądzie - zaznaje za barierką lekko chwiejnie stojąca pani świadek - "mój dziadek był zagorzałym katolikiem, moja babka, matka też...była zagorzałą katoliczką..hep! - i ja wysoki Sądzie też...jestem za gorzałą"!
Hopkins
3 tyg. temu
Wolne i niezależne POlskojęzyczne media piszą nie o Niemcach ale o nazistach jakby to były jakieś nieznane narodowości . To nie zmienia faktu, że dzisiejsi Niemcy dobrze sobie żyją na zbrodniach i krzywdzie jaką wyrządzili narodom Europy Wschodniej a szczególnie Polsce !!Obrabowali Polskę i Polaków ze wszystkiego >robili z nas mydło i materace z włosów zagazowanych i spalonych obywateli polskich -dorobili się na złotych zębach wyrwanych ofiarom Oświęcimia a teraz dyktują nam jak mamy się rządzić !!
111 xxx 2222 ...
3 tyg. temu
Niemki lubiły bieliznę z polskich szaf. Polskie krowy i inne zwierzęta domowe wzbogaciły nie jedno niemieckie gospodarstwo rolne "Baora". Tak samo jak niemieccy przesiedleńcy lubili mieszkać w domach wysiedlonych polaków przejmując dobytek z całego gospodarstwa. Również rajcowało niemcow mieć niewolnika w domu który pracował całymi dniami. Polskie meble i dzieła sztuki wiszą w niejednym niemieckim domu.
Hopkins
3 tyg. temu
Wolne media piszą o nazistach zamiast o Niemcach. To nie zmienia faktu, że dobrze sobie żyją na krzywdzie narodów Europy Wschodniej obrabowali Polskę i Polaków ze wszystkiego >robili z nas mydło i materace z włosów zagazowanych i spalonych obywateli polskich -dorobili się na złotych zębach wyrwanych ofiarom Oświęcimia a tera z dyktują nam jak mamy się rządzić !!
wszyscy
3 tyg. temu
oni mają imię i nazwisko, 50 milionów Niemców uczestniczyło w uwielbieniu nazizmu i gestapowskiej ss i sfastyki, żyjący do dziś biorą dodatkową emeryturę, jako kombatanci wojenni, a na komodach i ścianach wiszą pamiątkowe zdjęcia w mundurach wermachtu rzadziej gestapo, bo te potomkowie ukrywają i nie chcą się jawnie przodkami chwalić.
...
Następna strona
bDYfQUyv
bDYfQUxC
bDYfQUyC
bDYfQUyD