programy
kategorie

Wojna na Ukrainie. Żołnierze apelują do USA prosto z okopów

Konflikt na linii Moskwa-Kijów zaostrza się. We wschodniej Ukrainie walki nie ustają. Trwa wzajemny ostrzał ukraińskich żołnierzy z separatystami w Donbasie. Ukraińcy w okopach apelują o pomoc do Stanów Zjednoczonych. To wszystko przy okazji wizyty sekretarza stanu USA Antony'ego Blinkena na Ukrainie. Daje ona szanse na zwiększenie pomocy wojskowej dla tego kraju i poparcia dla członkowska w NATO - oceniają eksperci z Centrum Analiz Politycznych "Penta". Antony Blinken przybył do Kijowa w środę 5 maja. Jego wizyta potrwa dwa dni. Przyjazd na Ukrainę na tak wczesnym etapie kadencji i przed podrożą do Rosji jest sygnałem, że Ukraina znajduje się w czołówce priorytetów polityki zagranicznej administracji prezydenta USA Joe Bidena. Ukraińcy liczą na pomoc Stanów Zjednoczonych w obliczu rosnącego zagrożenia militarnego ze strony Rosji. Z kolei Amerykanie oczekują od władz w Kijowie reform politycznych, w tym walki z korupcją wśród czołowych polityków. - Potrzebujemy...

rozwiń
980 reakcji
112
387
481
Podziel się
Komentarze (481)
06-05-2021
weles
Żadnej tzw pomocy z Polski na Ukrainę. Już zdradzili nas tyle razy,że zero szacunku i zaufania. Przypominam,że tzw Ukraińcy zwąchali się przeciwko Polsce z: Moskalami,...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (481)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(481)
weles
3 lata temu
Żadnej tzw pomocy z Polski na Ukrainę. Już zdradzili nas tyle razy,że zero szacunku i zaufania. Przypominam,że tzw Ukraińcy zwąchali się przeciwko Polsce z: Moskalami, Ruskimi, Niemcami, Hitlerowcami, Turcją, Tatarami, wszystkimi Ordami i Chanatami, Cesarstwem Austro-Węgierskim, Komunistami z ZSRR a teraz z Wielką Brytanią, USA, Kanadą i innymi.
vidi12
3 lata temu
Przyjąć do NATO państwo upadłe i to jeszcze takie które jest w stanie wojny z Rosją ??? To recepta na tysiące chłopaków w czarnych workach wracających do domu :(
Pamietamy
3 lata temu
Wołyń.
ytr
3 lata temu
Jak rozmawiam z zwykłymi Ukraincami to wcale nie proszą o pomoc USA czy Polske tylko chcą by ta wojna sie zakończyła bo nie widza w niej żadnego sensu
łatunku
3 lata temu
Łatunku niemce mnie biją! łatunku powstańcy z Donbasu nas biją, a reszta ukrów zamias iść do upa siedzi na socjalu w Polsce u kaczyńskiego, dudy-rezuna, błaszczaka i czrneckiego!
Najnowsze komentarze (481)
BeneEne
3 lata temu
W interesie Polski jest przede wszystkim usunięcie wojsk USA z Europy Środkowej z Ukrainy, Polski, Łotwy, Litwy, Estonii. Antykonstytucyjny, nacjonalistyczno-faszystowski przewrót na Ukrainie jest nieszczęściem całej Europy i szansą USA na rozpętanie III wojny światowej z jej epicentrum w Europie i kosztem Europy. Całe szczęście, że Rosja ze swoją polityką odstraszania i automatycznym "czerwonym guzikiem" odpowiedzi jądrowej oraz kosmiczna broń hipersoniczna stanowi dla terrorystycznej USA obawę i niepewność co do ostatecznego wyniku wojny i własnych strat. Nawet przy amerykańskiej strategii jednoczesnego ataku z ponad 1100 amerykańskich baz wojskowych zgromadzonych wokół terytorium Rosji i Chin. Może kiedyś Ukraińcy i Rosjanie znów będą żyć razem, bo tak naprawdę, historycznie, jest to jeden słowiański naród. Może naprędce budowany faszystowsko-nacjonalistyczny ustrój Ukrainy bez dokarmiania przez USA zniknie tak szybko jak był w ostatnich latach tworzony.
Lepiej
3 lata temu
trzymać z Amerykanami i być w NATO/Unii, niż podbitym przez Moskwę.
pamiętam
3 lata temu
Rosja to regionalne mocarstwo, które grozi sąsiadom raczej w wyniku słabości, a nie siły - stwierdził Barack Obama w czasie szczytu nuklearnego w Hadze w 2014 r. Joe Biden zapowiedział "koniec tyranii putina" w Centralnej i Wschodniej Europie i nazwał samozwańczego cara "zabójcą".
spoko
3 lata temu
USA pomogło Europie (wygrana z hitlerem, plan Marshalla), Polsce po narzuconej epoce PRL, Izraelowi, Japonii, Korei Południowej... Wesprze i Ukrainę.
))&
3 lata temu
Normalny Ukrainiec nie chce zadnej wojny z Rosja! Chyba ze chca wyparowac? Trzeba byc zakutym lbem, zeby doprowadzac do ruiny Ukraine! Mieli Euro z Polska, handlowali z Rosja, zylo im sie lepiej ! Komu przeszkadzala taka silna Europa z Rosja w przyjazni??No teraz Rosja nie moze pozwolic jednak, zeby bezmyslne nacjonalistyczne kibole robily rozruby?
pamięć
3 lata temu
Pamiętajcie kto mordował Polaków po upadku Powstania Warszawskiego - Ukraińcy.
hmm
3 lata temu
wiecie co? zadziwia mnie fakt że jak i niemcy tak i rosja dali Polsce czadu w 2 wojnie swiatowej że hoho ale niemcom potrafimy dupska obcierać z gówna (opiekunki starych niemców) a ruskom to byśmy oczy wydrapali ktos tu niezłą propagande sieje
To ja!
3 lata temu
Wojska USA koniecznie chcą się wsunąć na Ukrainę, a zwł na Krym. Bo tam są olbrzymie bazy wojskowe- rosyjskie skąd Rosja może kontrolować cały obszar Morza Śródziemnego, a gdy był ukraiński- wsunęłyby się tam wojska USA i mogły kontrolować obszar Rosji. Rosjanie nigdy na to nie pozwolą. I słusznie. Jankee go home!!
777
3 lata temu
Krym nie był okraiński. To dawne ziemie helleńskie, słynna Tauryda znana z mitów Greckich, np o Ifigenii w Taurydzie. Potem podbiła je orda tatarska. A potem przez kilka wieków Rosja w wojnach Krymskich biła się o Krym. Za Krym razem z Rosjanami walczyli i Polacy i oddawali za niego Krew. Dopiero Katarzyna II podbiła ostatecznie Krym i przez wieki należał do Rosji. A Chruszczow- sam okrainiec podarował go( prawem kaduka) okrainie. Za friko! A to nigdy nie były ziemie okraińskie! Nic dziwnego, że im Rosjanie odebrali Krym, bo to nie ich!
Polaks
3 lata temu
W interesie Polski jest to aby wojna domowa na ukrainie trwała bardzo długo :)
Etnograf
3 lata temu
Jakby nie było ukraina to część Rosji.
bogdan1
3 lata temu
USA mogą co najwyżej wysłać koce i aspirynę.Konflikt między Rosją a Ukrainą zawsze będą traktować jako wewnętrzną sprawą Rosji.
poprawka
3 lata temu
To nie separatyści, tylko wojsko putina.
rada
3 lata temu
Dywersyfikować dostawy surowców. Nie kupować nic od agresywnej Rosji. Gaz z Ameryki jest tańszy od rosyjskiego.
...
Następna strona