bEgrmMms
bEgrmMmw
bEgrmMmA
programy
kategorie
bEgrmMmt

Wrak z dna Karaibów. Znaleźli go po 200 latach

Archeolodzy z Narodowego Instytutu Antropologii i Historii (INAH) odkryli wrak u wybrzeży Meksyku. Szczątki starego okrętu znajdują się w wodach rafy atolowej Banco Chinchorro na Morzu Karaibskim. Pokryty koralowcami wrak był ukryty pod powierzchnią ponad 200 lat. Mógł należeć do Brytyjczyków. Pozostałości statku są datowane na XVIII lub XIX w. Zachowały się tylko metalowe części - m.in. kotwica. O wraku pierwszy raz informował w latach 90. jeden z lokalnych rybaków. Dopiero teraz nurkowie go obejrzeli. Naukowcy twierdzą, że okręt zatonął po uderzeniu w brzeg i tamtejszą rafę, uważaną za niebezpieczną dla żeglarzy. W karaibskich wodach wciąż zalega masa zatopionych okrętów. Archeolodzy twierdzą, że w samej okolicy jest ich ok. 70.

59 reakcji
32
8
19
Podziel się
Komentarze (19)
30-05-2020
aaa
ciekawy zwrot - rafa atolowa (zwykle mówimy koralowa) a tak w ogóle Meksyk s jest nad zatoką meksykańską - częścią oceanu atlantyckiego morze karaibskie znajduje się...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (19)

Programy Wirtualnej Polski

bEgrmMmF
KOMENTARZE
(19)
aaa
rok temu
ciekawy zwrot - rafa atolowa (zwykle mówimy koralowa) a tak w ogóle Meksyk s jest nad zatoką meksykańską - częścią oceanu atlantyckiego morze karaibskie znajduje się poniżej kuby
gustaw
rok temu
A ja oniemiałem z wrażenia, po prostu straciłem przytomność !!!!!
mirol
rok temu
A mnie też szczęka opadła aż do stanu pierwotnego nie chce wrócić. Normalnie sensacja na miarę buraków wp.
bEgrmMmX
Mariola
rok temu
Dostałam trzęsionki w kroku z POrażenia wrakiem.
MORGAN.
rok temu
MOJA ZONA SPEDZA NOCE U SASIADA BO JA NIEMOGE ZASPOKOJIC.
Najnowsze komentarze (19)
mhm
10 miesięcy temu
no to może warto by wydobyć, a nie pleść trzy po trzy pod publiczkę na jakichś imprezach???
trix
11 miesięcy temu
12 takich dronów i okręt bez prądu. Też mi coś. Broń laserowa konsumuje olbrzymią ilość mocy. Potrzeba również czasu na naładowanie
Magda
12 miesięcy temu
Karaiby to jest raj na Ziemi. A ja ostatnio nawet odkryłam karaibskie cuda w warszawie. Polecam serdecznie knajpę Buena Vista Social Food, bardzo dobre jedzenie.
Wyższe Semina...
rok temu
Świat będzie nas zadziwiał, Odkrycie wraku Wojciecha Manna pod koralowcem szokuje ale nie za bardzo. Bóg tak to wszystko urzadził.
Darek
rok temu
cicho sza bo spadnie przyłbica lub maska z czapol
dziennikarz w...
rok temu
Opadła mi szczęka i wypadły oczy.
dziennikarz w...
rok temu
opadła mi szczęka i wypały oczy.
kosiar
rok temu
Dzieuo nie tylko pirackich imprez ale i wojen. A możę to zatopiony przez polskich piratów z kararibuf ungielski jakijś ukręt ? Czort wie, a może i sam Edward Teach zwany Czarnobrodym ? Warto spytać kumpla kpt Morgana - pewnego Polaka z Elbląga który nawet napisał o tym książke. W tejże książce jego duvh odpowie sam. Zresztą, w polskiej knajpie na Jamajce w owych czasach były o tym wieści...pozostaje legenda tamtych czasów odeległych. Prawdę skrywają potomkowie polskich legionistów na Haiti !
bEgrmMmP
mirol
rok temu
A mnie też szczęka opadła aż do stanu pierwotnego nie chce wrócić. Normalnie sensacja na miarę buraków wp.
zkt
rok temu
Co znalezli ? Okret, czy statek?
tampolew
rok temu
Może tam jest też wrak tupolewa?
Oczy
rok temu
Jak ja "kocham" te brukowcowe tytuly! "Nurkowali sobie i nagle zauwazyli", jakby nie chodzilo o ekspedycje poszukiwawcza, tylko jakich turystow! "zarzucil dla zabawy wedke i mu szczeka opadla" - to o gosciu wedkujacym profesjonalnie. Co nastepne? "Tak sobie polecial w kosmos i niechcacy kopnal ksiezyc Saturna"?
Mariola
rok temu
Dostałam trzęsionki w kroku z POrażenia wrakiem.
czemu
rok temu
te hamerykańskie szpece nurkują na zepsutych automatach strasznie duzo powietrza im uciekało na tych filmach
bEgrmMnr
bEgrmMmy
bEgrmMny
bEgrmMnz