programy
kategorie

Wszystkich Świętych w czasie pandemii koronawirusa. Ekspert o tym, czego należy się obawiać

Uroczystość Wszystkich Świętych w 2020 roku nie będzie przypominała tych z lat poprzednich. Pandemia koronawirusa spowodowała, że nasze kontakty społeczne i swoboda poruszania się zostały ograniczone w znaczny sposób. Rząd może wprowadzić swoje obostrzenia również pod kątem nadchodzących Wszystkich Świętych. Profesor Maria Gańczak, wirusolog i ekspert ds. chorób zakaźnych, powiedziała, czego w czasie najbliższych 2-3 dni powinniśmy się obawiać. Zdaniem profesor, wcale nie chodzi o same wizyty na cmentarzu. - Będą podróże przez cały kraj, ludzie będą się gromadzić w domach. Będziemy częstowali się wzajemnie wirusem - wskazała profesor Gańczak.

647 reakcji
200
273
174
Podziel się
Komentarze (174)
30-10-2020
RafalTylko jednen jedyny bedzie mial wstep na cmentarz i na wawel
zobacz więcej komentarzy (174)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(174)
Rafal
4 lata temu
Tylko jednen jedyny bedzie mial wstep na cmentarz i na wawel
neutralny
4 lata temu
Ta sprawa powinna byc zalatwiona przez rzad juz jakis czas temu, bo wiele osob planuje wyjazdy duzo wczesniej. Nie ma takiej opcji, ze sytuacja z wirusem poprawi sie z dnia na dzien. Nawet gdyby ilosc zachorowan zaczela spadac, to zeby mozna bylo robic takie spedy ludzi, jakie mamy w Polsce w tym dniu, musialoby byc zero zachorowan minimum dwa tygodnie wczesniej. Mozliwe, ze rzad wypuscil potwora aborcyjnego po to, zeby zwalic na demonstrantow zamkniecie cmentarzy, bo gdyby zrobil to normalnie i w czasie, w jakim powinien to zrobic, rozczarowalby swoj najwierniejszy elektorat. To ta m.in. rasa ludzi, ktora zyjacych czesciej nienawidzi niz miluje, a kiedy umra, to demonstruje na cmentarzach na pokaz swoj rzekomy zal za zmarlymi. Teraz mozna wine za zamkniecie zwalic na demonstrujacych, co zamiast rozczarowac, scementuje tych wyborcow i zacheci do wiekszej agresji wobec tych pozostalych.
Jaś
4 lata temu
Teraz sprzedawcy i producenci spakują chryzantemy,stroiki,wiązanki i razem ze zniczami złożą przed budynkami rządowymi.Kolosalne straty producentów i sprzedawców,którzy już zainwestowali w ten towar,nie wspominając o gastronomii towarzyszącej tym dniom.
Assa
4 lata temu
Premier teraz ogłasza o zamknięciu cmentarzy. Przestali myśleć w PiS. Nie mogli tego ogłosić wcześniej?
Monika
4 lata temu
We Wszystkich Świętych cmentarz zamknięty. Ciekawe czy dla kaczki i jego bratanicy też. We wtorek 3 listopada wszyscy Polacy powinni się zgromadzić właśnie na cmentarzu?!!! Nie idźmy do pracy, wybierzmy się na cmentarz do swoich bliskich!!!!!
Najnowsze komentarze (174)
lolo
4 lata temu
Decyzję o zamknięciu cmentarzy ogłoszono w piątek ok. godz. 16-tej. Decyzję można przyjąć do wiadomości ale czasu jej ogłoszenia - już nie. Czy dane ogłoszone w czwartek i piątek rano nie były wystarczająco negatywne?
vw110 kw
4 lata temu
A co to za narod wszystko im sie niepodoba
pytam
4 lata temu
czy malego posla tez bedzie obowiazywal ten zakaz??????????????
???
4 lata temu
Chcieli nas uchronić przed zakażeniami? Wierutna bzdura.Takiej ilosci ludzi nie widziałem nawet na Wszystkich Świętych.Zresztą w ostatniej chwili informacja, kto tak postepuję?
Dozorca
4 lata temu
Mądrość tego rządu, który zaczyna pokazywać swoje prawdziwe oblicze, jest funta kłaka warta. Zamknęli cmentarze, co zdaniem rządu ograniczy liczbę zachorowań. To niech jakiś przedstawiciel rządu przejedzie się po cmentarzach w dniu dzisiejszym. Na cmentarzach tłumy, parkingi zapchane. Ludzie jak się dowiedzieli o decyzji to ruszyli tłumnie na cmentarze. Tak rozłożyli by to na trzy dni, ale decyzja spowodowała, że zdecydowali inaczej.
Marcin
4 lata temu
zamkneli zeby Jarek sie w niedziele nie zarazil ! :)
Marcin
4 lata temu
zamkneli zeby Jarek sie w niedziele nie zarazil ! :)
Dar
4 lata temu
To jest cyrk.
sul
4 lata temu
Przedstawiciele naszego rządu tą decyzją zamknięcie cmentarzy bez uprzedzenia - ilu swoich obywateli zostało bez pieniędzy na chleb, nie sprzedali chryzantem, zniczy, które tyle zabierają czasu, żeby wyrosły, ile żalu i konsekwencji po takiej decyzji rządzących zostało w narodzie, starganego nerwami a leczyć to już od dawna w służbie zdrowia nie ma komu, wszystkie błędy i zaniedbania w służbie zdrowia zwalają na covin-19, którego nie ma, a brak leczenia normalnego dla innych chorób dla ludzi już od półtora roku po przychodniach siedzą i tylko ich pieniądze obchodzą i to jest zaprogramowane ludobójstwo za pomocą procedur medycznych, w tym respiratorów, pod przykrywką Covid-19 wszystko wypisuje się covin-19. POdano: Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób. Gdyby dobrze służba zdrowia pracowała w przychodniach nie byłoby tyle tragedii ale widać, że główna motywacja to szczepionka dla narodu trzymanego za maskami które pomogą szybciej bez tlenu zejść z tego świata.
Adi
4 lata temu
Już zamknęli, paraliż totalny.
asz
4 lata temu
Decyzja pozbawiona logiki i sensu ! Dziś na cmentarzach ruch jakby to był 1 listopad. Po co zamykać jak efekt będzie taki sam ? Skoro rzeczywistość co do niektórych nie przemawia to muszą powymierać i będzie po problemie. Poza tym założę się, że ten gość "wysoki inaczej" wjedzie z pompą i bez maski na cmentarz i po raz kolejny napluje narodowi w twarz. Ale to wasz wybór nie mój.
Fanatyk pisu
4 lata temu
Porażka w decyzjach. Czas zmienić tok myślenia. nad zmianą partii. Cofamy się do lat 80
bodziooo
4 lata temu
jeżeli to jest święto i zarazem dzień wolny od pracy to dlaczego go nie mamy obchodzić?Natomiast jeśli dzień wszystkich świętych będzie zlikwidowany to co innego.wówczas niech każdy obchodzi kiedy chce tak to powinno być
io1234
4 lata temu
zapytam ? na cmentarzu nie wolno się gromadzić....ale na taśmie produkcyjnej niekiedy 50 cm brak między pracownikami ... dziwne te Wasze postanowienia
...
Następna strona