bErXvLYk
bErXvLYo
bErXvLYs
programy
kategorie
bErXvLYl

Wybuchowy arbuz. YouTuber sfilmował niesamowitą reakcję chemiczną

Arbuzy kojarzą się nam z letnim orzeźwieniem, słońcem, relaksem na plaży i popijaniem kolorowych drinków z tym owocem. Jeddnak ten YouTuber z ukraińskiego Lwowa postanowił wykorzystać arbuza do czegoś innego. Najpierw wydrążył cały miąższ, a do powstałej w ten sposób miski wlał butelkę Coca-Coli. Dodał do tego trochę sodu w proszku i już po chwili arbuz stał się domową petardą. Wszystko przez połączenie sodu z dwutlenkiem węgla z coli. Imponującą eksplozję naturalnej petardy mężczyzna sfilmował i umieścił w internecie. Pamiętajmy jednak, żeby nie powtarzać jego eksperymentu w domu!

07-10-2020
205 reakcji
40
103
62
Podziel się
Komentarze (62)
08-10-2020
hehe
"Wszystko przez połączenie sodu z dwutlenkiem węgla z coli" Autorowi gratuluję wiedzy. Podszepnę jednak na przyszłość, że chodziło bardziej o reakcję z diwodorkiem...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (62)

Programy Wirtualnej Polski

bErXvLYx
KOMENTARZE
(62)
hehe
10 miesięcy temu
"Wszystko przez połączenie sodu z dwutlenkiem węgla z coli" Autorowi gratuluję wiedzy. Podszepnę jednak na przyszłość, że chodziło bardziej o reakcję z diwodorkiem monotlenu (DHMO) z tejże coli.
leo
10 miesięcy temu
Podejrzewam że bardziej widowiskowy efekt dało by wrzucenie do arbuza granatu . Są bardziej dostępne niż sód w proszku.
buahahaha
10 miesięcy temu
Poproszę pół kila sodu w proszku
bErXvLYP
Marek
10 miesięcy temu
Czy w WP sami niedouczeni pracują? żadnej korekty ani weryfikacji. Niemal codziennie jakieś bzdury wypisują! To portal brukowy najniższego sortu.
Duzy
10 miesięcy temu
Matko jedyna. I jak tu nie zalamac rak i trzymac sie zasady Stop Hejt, o ktora prosi redakcja WP. Panie redaktorze, nie Pan da namiary na sod w proszku, bo to bedzie pierwszy taki produkt w sprzedazy. Tym bardziej, ze widac, ze wrzuca zbitek sodu ze szpachelki, a nie wsypuje proszek. Po drugie, jako chemik, chcialbym sie dowiedziec, jaka wybuchowa mieszanka powstanie poprzez zmieszanie Na z CO2. Trzeba bylo uwazac w podstawowce/gimnazjum gdy nauczyciel/nauczycielka Chemii demonstrowala reakcje sodu z woda. Czy ktos z szanownej redakcji w ogole sprawdza te "wrzutki" pod wzgledem merytoryczym przed puszczeniem do sieci?
Najnowsze komentarze (62)
OKI
5 miesięcy temu
Stąd każdy wiedział, że Na silnie reaguje z wodą i powstaje wodorotlenek sodu. a wydziela się przy tym dużo ciepła i H2
OKI
5 miesięcy temu
Tego uczyli kiedyś na lekcjach chemii w szkole podstawowej.
ozzyyyy
6 miesięcy temu
Lwów jest polski !
ddt
6 miesięcy temu
bzdury się puszcza a potem są wypadki to niebezpieczne zajęcie
Gość
6 miesięcy temu
Redaktorek to potęga głupoty. Pisanie o czymś czego w ogóle nie pojmuję to dowód nieróbstwa i ciemnoty. Jeszcze głupszym jest ten kto za ten dowód ciemnoty płaci
kubuś
10 miesięcy temu
"połączenie sodu z dwutlenkiem węgla"))))))))) Kiedyś słyszałem dziennikarkę radiową, która zapowiadała "Rekuje" Mozarta.
Raf
10 miesięcy temu
Jaka to nuta kto podpowie??
Pjetja
10 miesięcy temu
Czy jest potrzebny do tego arbuz ,czy może być dynia ? Bo mam pewien pomysł na żart helloweenowy .
bErXvLYH
???
10 miesięcy temu
Co to ma być?. Instrukcja produkcji bomby?.
marucha
10 miesięcy temu
A po co arbuz i cola? Wystarczy sód i woda. Efekt będzie taki sam. Poza tym chętnie kupiłbym trochę sodu w proszku... :P
vtthb
10 miesięcy temu
sodu czy sody (oczyszczonej)?czasem udrażniam rury colą i sodą i jakoś nie eksplodują.
Stary Grzyb
10 miesięcy temu
Zaiste przerażające są skutki wycofania lacy w glacę, kabla od żelazka, i metrowego przymiaru ze sprężystej sklejki, z procesu wychowawczo-edukacyjnego ...
Mały chemik
10 miesięcy temu
Obecnie mamy październik. W tym miesiącu zwyczajowo chodzą starsze panie do kościoła na nabożeństwa różańcowe. Jest również szybciej ciemno i częściej pada deszcz. Mój kolega to wykorzystał i czekał przy kościele z buteleczką w której miał kawałek sodu metalicznego. Ja parafianki wychodziły wieczorem z kościoła, wrzucił ten kawałek sodu do kałuży. Sód zaczął krążyć po powierzchni, bo ma mniejszy ciężar właściwy od wody. W reakcji z wodą, sód wypiera wodór, który się natychmiast zapala. Panie wychodzące z kościoła zobaczyły ten płomień krążący po kałuży i zaczęły krzyczeć: DIABEŁ, DIABEŁ !!!
wiosna9
10 miesięcy temu
do szkoły panie redaktorze:)
...
Następna strona
bErXvLZj
bErXvLYq
bErXvLZq
bErXvLZr