bFGAccYA
bFGAccYE
bFGAccYI
programy
kategorie
bFGAccYB

Wypadek na pasach w Kaliszu. Kamery nagrały przerażający moment

Przerażający moment wypadku w Kaliszu nagrała kamera monitoringu. Do zdarzenia doszło na ul. Wrocławskiej na pasie z kierunku centrum. Kierowca fiata nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i z impetem wjechał w przechodzącego na przejściu mężczyznę. Pieszy z dużą siłą odbił się od maski samochodu, robiąc na niej niemalże salto i będąc tak kawałek przewiezionym. O wypadku poinformowała redakcja portalu Kalisz24.info.pl, która opublikowała także dramatyczne nagranie z miejsca zdarzenia. To cud, ale pieszemu nic się nie stało. 30-latek nie odniósł obrażeń, dlatego policja zakwalifikowała to zdarzenie oficjalnie jako kolizję drogową. Za kierownicą fiata siedziała 60-latka, której zatrzymano uprawnienia. Kobieta otrzymała mandat i punkty karne. Więcej informacji w serwisie Kalisz24.info.pl.

202 reakcje
27
28
147
Podziel się
Komentarze (147)
20-05-2021
AHAMandat i punkty karne... Jak za złe parkowanie.Żenada.
zobacz więcej komentarzy (147)

Programy Wirtualnej Polski

bFGAccYN
KOMENTARZE
(147)
AHA
rok temu
Mandat i punkty karne... Jak za złe parkowanie.Żenada.
driver
rok temu
To już klasyka wypadków na przejściach jeden się zatrzymuje ,a ten na drugim pasie już niestety nie
edgar
rok temu
W Jeleniej Górze podobny wypadek i znowu kobieta potrąciła na pasach dziadka a ten zmarł po obrażeniach jakie doznał. Kobieta nagle udaje chorą umysłowo i nie poniosła żadnych konsekwencji. Tak wygląda sprawiedliwość w Polsce.
bFGAccZf
faja 43
rok temu
Dlaczego nie szedł po pasach .
stan
rok temu
przede wszystkim gostek nie przechodził na pasach lecz ścieżka rowerowa obok pasów biały sów nie zatrzymał się przed pasam ale już poza nimi nie to żebym bronił tej kobiety co go potraciła ale trzeba spojrzeć na cała sytuacje i ocenić jak należy
Najnowsze komentarze (147)
pytanko???
12 miesięcy temu
Policyjne auta można nagrywać??? i do sieci wrzucać???
krk
12 miesięcy temu
A dlaczego dano jej mandat i zatrzymano prawo jazdy? Gość nie szedł po pasach, tylko po ścieżce rowerowej, czyli należy to traktować jako przejście w niedozwolonym miejscu. Kobieta widziała, że po pasach nikt nie idzie, wiec normalnie sobie jechała. Może odpowiadać jedynie za niezachowanie szczególnej ostrożności, ale nie za samą kolizję.
Andy III
12 miesięcy temu
przed pasami jest jak wół znak, "przejście dla pieszych", czy to tak trudno przewidzieć, że może ktoś przechodzić i zwolnić znacznie aby uniknąć wypadku. Myśleć , bo myślenie nie boli, a konsekwencje bezmyślności będą duże.
123
12 miesięcy temu
chciałem zobaczyć to nagranie ,ale włącza mi się pierw okropna głośna reklama . Zróbcie coś ztymi reklamami. to wielkie chamstwo .
Gienek
12 miesięcy temu
Nawet mając pierwszeństwo jako pieszy trzeba popatrzeć czy jadący ma zamiar się zatrzymać a nie wchodzić po śmierć
wypłata najwa...
12 miesięcy temu
bo pas do zatrzymania się przez przejściem jest za blisko i jeden samochód zasłania drugiemu
pieszy
12 miesięcy temu
Wina jest tu w dużej mierze pieszego, nie szedł po przejściu dla pieszych (tylko obok). Dodatkowo nawet jakby potraktować jako przejście, to gdy jest wysepka należy traktować jako przejście dwuetapowe (art. 13.8 PoRD) i tam ponownie zobaczyć czy nie wchodzi się niezgodnie z przepisami bezpośrednio przed jadący pojazd (art. 14.1a).
BOLO
12 miesięcy temu
OK tylko czy zawsze kierowcy są winieni w tym przypadku jak najbardziej , ale znam przypadki że piesi też dobrze mieszają
bFGAccYX
trol
rok temu
Oj sądząc po rękach, chyba ten pieszy "działał" na smartfonie. A za komuny milicjant w szkole uczył jak przechodzić przez ulicę. No ale pieszy ma pierwszeństwo, ale życie mu pokazało ile to jest warte. Tyle co "dobra zmiana", wprowadzająca od czerwca jeszcze głupsze przepisy.
Meks
rok temu
Zacznijmy od tego, że pieszy przechodził w niedozwolonym miejscu. Nie przechodził po pasach, ale po ścieżce rowerowej. A od chwili wprowadzenia nowych przepisów takich wypadków będzie jeszcze więcej.
Jan
rok temu