bEiFeojU
bEiFeojY
bEiFeokc
programy
kategorie
bEiFeojV

Zaginiony skarb Bursztynowej Komnaty. Fakty i teorie o jego losie

Losy skarbów z Bursztynowej Komnaty do dzisiaj jest jedną z najbardziej intrygujących zagadek z okresu II wojny światowej. Historycy i poszukiwacze skarbów nadal analizują różne teorie związane z jej istnieniem i możliwymi lokalizacjami. Do tej pory żadne nowe poszlaki nie pomogły rozwiązać zagadki. Są jednak informacje, co do których można mieć pewność, ale należy oddzielić od mitów. O tym, co wiadomo na pewno o skarbie Bursztynowej Komnaty oraz o kilku znanych teoriach dotyczących jego historii, można dowiedzieć się z prezentowanego wideo. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: rozwiń

74 reakcje
14
21
39
Podziel się
Komentarze (39)
17-05-2021
Tadeusz
No tak, wakacje się zbliżają to ci znów zaczynają roić o jakiś złotych pociągach, bursztynowych komnatach itp. Mniej butaprenu, mniej oparów kadzidła i znów będzie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (39)

Programy Wirtualnej Polski

bEiFeokh
KOMENTARZE
(39)
Tadeusz
miesiąc temu
No tak, wakacje się zbliżają to ci znów zaczynają roić o jakiś złotych pociągach, bursztynowych komnatach itp. Mniej butaprenu, mniej oparów kadzidła i znów będzie normalnie.
MNICH
miesiąc temu
Nie ma co analizować została podzielna i wywieziona
Vp.
miesiąc temu
Bursztynowa Komnata nie została wywieziona ani nie spłonęła. Została tylko zdemontowana i odnaleziona przez Armię Czerwoną. Rosjanie w przeciwieństwie do amerykanów nie chwalą się, od początku mieli komnatę, tylko udawali, że budują jej kopię żeby w końcu pokazać światu odnowiony oryginał. Do końca też pozostaną ofiarami hitlerowskiego rabunku. Trzeba myśleć!
bEiFeokz
2WED
miesiąc temu
wasza bursztynowa komnata znajduje sie na NOWOGRODZKIEJ
antyklerykał
miesiąc temu
polecam /szabrownicy z US Army/, dzisiaj robią dokładnie to samo w iraku, syri czy afganistanie co robili w niemczech w czasie II w.ś. !!!!!!
Najnowsze komentarze (39)
pawel
miesiąc temu
a w pałacu Putina nad morzem Czarnym nie ma ?
61 dzis
miesiąc temu
U Obajtka trzeba szukać tej komnaty !
kujon
miesiąc temu
"Zaginiony skarb Bursztynowej Komnaty." Polska jenzyka trudna! Jaki skarb był w Bursztynowej Komnacie!
makaron
miesiąc temu
ile pytan .......tyle odpowiedzi juz bylo..........
Racjonalista
miesiąc temu
Na moje ogrzewany kotlet. Nie ma znaczenia czy spłonęła, czy posiada ją u Siebie jakiś prywatny właściciel. Co do samej wojny, to największą ofiarą była Polska i tego się trzymać. Jako kraj musimy mieć, to na uwadze i dogadywać się z sąsiadami.
Guciol
miesiąc temu
Walić tą komnatę może kiedyś się znajdzie. Zajmijcie się wyjęciem kraju z szamba.
Gall Anonim
miesiąc temu
"...nadal analizują różne teorie związane z jej istnieniem...". To już jest jakiś cyrk
perun
miesiąc temu
BURSZTYNOWA KOMNATA ZNAJDUJE SIĘ NA ŁUŻYCACH
bEiFeokr
Dawać, dawać!
miesiąc temu
To jest skandal, że nie wiadomo gdzie jest! Powinna natychmiast zostać "zwrócona" klerowi!
Paweł
miesiąc temu
Komnata pojechała do Stalina a ten sprzedał na allegro :)
reliks
miesiąc temu
Tez wydaje mi sie , ze zostala nieumyslnie spalona w Krolewcu przez wojska radzieckie. Moze zostalo pare skrzyn tej bursztynowej komnaty. Posluzyly do odtworzenia bursztynowej komnaty.
hanys
miesiąc temu
a na co wam ona, toz przecie nie wasze
przemo
miesiąc temu
Naukowcy już udowodnili że została podzielona na części, nie pojechała przecież jednym ładunkiem, to byłoby nierozsądne. Część bursztynu spoczywa w Pasłęku ale nikt nie wyłoży pieniędzy żeby ją wydobyć spod północnej wieży tamtejszego zamku krzyżackiego. Taka jest prawda, a pracowałem nad tym 15 LAT wespół z historykami i najlepszymi w kraju poszukiwaczami skarbów.
jaro z
miesiąc temu
ministrem postawiły sobie takie komnat po przekopci mierzej dranie ...a my się będziemy topić a milioner z e-g będzie swobodnie pływać łódka do morza--kr etyny nie politycy
bEiFeokT
bEiFeoka
bEiFeola
bEiFeolb