bFGzLiok
bFGzLioo
bFGzLios
programy
kategorie
bFGzLiol

Zaginiony skarb Bursztynowej Komnaty. Fakty i teorie o jego losie

Losy skarbów z Bursztynowej Komnaty do dzisiaj jest jedną z najbardziej intrygujących zagadek z okresu II wojny światowej. Historycy i poszukiwacze skarbów nadal analizują różne teorie związane z jej istnieniem i możliwymi lokalizacjami. Do tej pory żadne nowe poszlaki nie pomogły rozwiązać zagadki. Są jednak informacje, co do których można mieć pewność, ale należy oddzielić od mitów. O tym, co wiadomo na pewno o skarbie Bursztynowej Komnaty oraz o kilku znanych teoriach dotyczących jego historii, można dowiedzieć się z prezentowanego wideo. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: rozwiń

74 reakcje
14
21
39
Podziel się
Komentarze (39)
17-05-2021
Tadeusz
No tak, wakacje się zbliżają to ci znów zaczynają roić o jakiś złotych pociągach, bursztynowych komnatach itp. Mniej butaprenu, mniej oparów kadzidła i znów będzie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (39)

Programy Wirtualnej Polski

bFGzLiox
KOMENTARZE
(39)
Tadeusz
rok temu
No tak, wakacje się zbliżają to ci znów zaczynają roić o jakiś złotych pociągach, bursztynowych komnatach itp. Mniej butaprenu, mniej oparów kadzidła i znów będzie normalnie.
MNICH
rok temu
Nie ma co analizować została podzielna i wywieziona
Vp.
rok temu
Bursztynowa Komnata nie została wywieziona ani nie spłonęła. Została tylko zdemontowana i odnaleziona przez Armię Czerwoną. Rosjanie w przeciwieństwie do amerykanów nie chwalą się, od początku mieli komnatę, tylko udawali, że budują jej kopię żeby w końcu pokazać światu odnowiony oryginał. Do końca też pozostaną ofiarami hitlerowskiego rabunku. Trzeba myśleć!
bFGzLioP
antyklerykał
rok temu
polecam /szabrownicy z US Army/, dzisiaj robią dokładnie to samo w iraku, syri czy afganistanie co robili w niemczech w czasie II w.ś. !!!!!!
2WED
rok temu
wasza bursztynowa komnata znajduje sie na NOWOGRODZKIEJ
Najnowsze komentarze (39)
pawel
rok temu
a w pałacu Putina nad morzem Czarnym nie ma ?
61 dzis
rok temu
U Obajtka trzeba szukać tej komnaty !
kujon
rok temu
"Zaginiony skarb Bursztynowej Komnaty." Polska jenzyka trudna! Jaki skarb był w Bursztynowej Komnacie!
makaron
rok temu
ile pytan .......tyle odpowiedzi juz bylo..........
Racjonalista
rok temu
Na moje ogrzewany kotlet. Nie ma znaczenia czy spłonęła, czy posiada ją u Siebie jakiś prywatny właściciel. Co do samej wojny, to największą ofiarą była Polska i tego się trzymać. Jako kraj musimy mieć, to na uwadze i dogadywać się z sąsiadami.
Guciol
rok temu
Walić tą komnatę może kiedyś się znajdzie. Zajmijcie się wyjęciem kraju z szamba.
Gall Anonim
rok temu
"...nadal analizują różne teorie związane z jej istnieniem...". To już jest jakiś cyrk
perun
rok temu
BURSZTYNOWA KOMNATA ZNAJDUJE SIĘ NA ŁUŻYCACH
bFGzLioH
Dawać, dawać!
rok temu
To jest skandal, że nie wiadomo gdzie jest! Powinna natychmiast zostać "zwrócona" klerowi!
Paweł
rok temu
Komnata pojechała do Stalina a ten sprzedał na allegro :)
reliks
rok temu
Tez wydaje mi sie , ze zostala nieumyslnie spalona w Krolewcu przez wojska radzieckie. Moze zostalo pare skrzyn tej bursztynowej komnaty. Posluzyly do odtworzenia bursztynowej komnaty.
hanys