programy
kategorie

Zaginiony skarb Bursztynowej Komnaty. Fakty i teorie o jego losie

Losy skarbów z Bursztynowej Komnaty do dzisiaj jest jedną z najbardziej intrygujących zagadek z okresu II wojny światowej. Historycy i poszukiwacze skarbów nadal analizują różne teorie związane z jej istnieniem i możliwymi lokalizacjami. Do tej pory żadne nowe poszlaki nie pomogły rozwiązać zagadki. Są jednak informacje, co do których można mieć pewność, ale należy oddzielić od mitów. O tym, co wiadomo na pewno o skarbie Bursztynowej Komnaty oraz o kilku znanych teoriach dotyczących jego historii, można dowiedzieć się z prezentowanego wideo. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: rozwiń

74 reakcje
14
21
39
Podziel się
Komentarze (39)
17-05-2021
Tadeusz
No tak, wakacje się zbliżają to ci znów zaczynają roić o jakiś złotych pociągach, bursztynowych komnatach itp. Mniej butaprenu, mniej oparów kadzidła i znów będzie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (39)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(39)
Tadeusz
3 lata temu
No tak, wakacje się zbliżają to ci znów zaczynają roić o jakiś złotych pociągach, bursztynowych komnatach itp. Mniej butaprenu, mniej oparów kadzidła i znów będzie normalnie.
MNICH
3 lata temu
Nie ma co analizować została podzielna i wywieziona
Vp.
3 lata temu
Bursztynowa Komnata nie została wywieziona ani nie spłonęła. Została tylko zdemontowana i odnaleziona przez Armię Czerwoną. Rosjanie w przeciwieństwie do amerykanów nie chwalą się, od początku mieli komnatę, tylko udawali, że budują jej kopię żeby w końcu pokazać światu odnowiony oryginał. Do końca też pozostaną ofiarami hitlerowskiego rabunku. Trzeba myśleć!
antyklerykał
3 lata temu
polecam /szabrownicy z US Army/, dzisiaj robią dokładnie to samo w iraku, syri czy afganistanie co robili w niemczech w czasie II w.ś. !!!!!!
2WED
3 lata temu
wasza bursztynowa komnata znajduje sie na NOWOGRODZKIEJ
Najnowsze komentarze (39)
pawel
3 lata temu
a w pałacu Putina nad morzem Czarnym nie ma ?
61 dzis
3 lata temu
U Obajtka trzeba szukać tej komnaty !
kujon
3 lata temu
"Zaginiony skarb Bursztynowej Komnaty." Polska jenzyka trudna! Jaki skarb był w Bursztynowej Komnacie!
makaron
3 lata temu
ile pytan .......tyle odpowiedzi juz bylo..........
Racjonalista
3 lata temu
Na moje ogrzewany kotlet. Nie ma znaczenia czy spłonęła, czy posiada ją u Siebie jakiś prywatny właściciel. Co do samej wojny, to największą ofiarą była Polska i tego się trzymać. Jako kraj musimy mieć, to na uwadze i dogadywać się z sąsiadami.
Guciol
3 lata temu
Walić tą komnatę może kiedyś się znajdzie. Zajmijcie się wyjęciem kraju z szamba.
Gall Anonim
3 lata temu
"...nadal analizują różne teorie związane z jej istnieniem...". To już jest jakiś cyrk
perun
3 lata temu
BURSZTYNOWA KOMNATA ZNAJDUJE SIĘ NA ŁUŻYCACH
Dawać, dawać!
3 lata temu
To jest skandal, że nie wiadomo gdzie jest! Powinna natychmiast zostać "zwrócona" klerowi!
Paweł
3 lata temu
Komnata pojechała do Stalina a ten sprzedał na allegro :)
reliks
3 lata temu
Tez wydaje mi sie , ze zostala nieumyslnie spalona w Krolewcu przez wojska radzieckie. Moze zostalo pare skrzyn tej bursztynowej komnaty. Posluzyly do odtworzenia bursztynowej komnaty.
hanys
3 lata temu
a na co wam ona, toz przecie nie wasze
przemo
3 lata temu
Naukowcy już udowodnili że została podzielona na części, nie pojechała przecież jednym ładunkiem, to byłoby nierozsądne. Część bursztynu spoczywa w Pasłęku ale nikt nie wyłoży pieniędzy żeby ją wydobyć spod północnej wieży tamtejszego zamku krzyżackiego. Taka jest prawda, a pracowałem nad tym 15 LAT wespół z historykami i najlepszymi w kraju poszukiwaczami skarbów.
jaro z
3 lata temu
ministrem postawiły sobie takie komnat po przekopci mierzej dranie ...a my się będziemy topić a milioner z e-g będzie swobodnie pływać łódka do morza--kr etyny nie politycy