programy
kategorie

Zakaz handlu do zawieszenia? "Nie róbmy z pracowników niewolników"

Po wprowadzeniu zakazu handlu w piątki i soboty w sklepach robi się ogromny tłok. Jest to szczególnie niebezpieczne w czasie pandemii, kiedy ważne jest zachowanie dystansu społecznego. Dlatego organizacje handlowe apelują o czasowe zniesienie zakazu handlu - tak, aby w niedziele też dało się zrobić zakupy w marketach. Niezmiennie nie chce o tym nawet słyszeć "Solidarność", która stoi za całym pomysłem zakazu. - W niedziele handel jest niepotrzebny. Dlaczego? Bo brakuje pracowników, dużo osób jest na kwarantannie, korzysta z opieki nad dzieckiem i ze zwolnień lekarskich. Nie róbmy parodii z ciężkiej pracy pracowników handlu, żeby pracowali w dzień, w nocy, od niedzieli do niedzieli - przekonywał w programie "Money. To się liczy" Alfred Bujara, szef sekcji handlu NSZZ "Solidarność". - To nam nic nie da. Wystarczy, że będą pracowali od poniedziałku do soboty i odpowiednio zarabiali. Nie róbmy z pracowników handlu niewolników - przekonywał.

116 reakcji
73
42
1
Podziel się
Komentarze (1)
02-12-2020
endy.Kto wybrał tego gościa na przewodniczącego związku,przecież on się męczy by sklecić zdanie.Najlepiej wychodzi mu nie bo nie.
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(1)
endy.
3 lata temu
Kto wybrał tego gościa na przewodniczącego związku,przecież on się męczy by sklecić zdanie.Najlepiej wychodzi mu nie bo nie.
Najnowsze komentarze (1)
endy.
3 lata temu
Kto wybrał tego gościa na przewodniczącego związku,przecież on się męczy by sklecić zdanie.Najlepiej wychodzi mu nie bo nie.