bFZnaHpM
bFZnaHpQ
bFZnaHpU
programy
kategorie
bFZnaHpN

Zakaz przemieszczania się w Czechach. Wojsko pilnuje porządku

Około 30 000 funkcjonariuszy policji oraz wojska wzięło udział w bezprecedensowej operacji mającej na celu wprowadzenie nowego, surowego ograniczenia, które zabrania Czechom podróżowania do innych regionów. W całym kraju funkcjonariusze policji przy wsparciu ponad 3 tysięcy żołnierzy i celników zabezpieczają punkty kontrolne ustawione na granicach regionów, o czym poinformowało na Twitterze czeskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Cel ograniczeń to ochrona służby zdrowia przed załamaniem oraz spowolnienie rozprzestrzeniania się wysoce zaraźliwego, brytyjskiego wariantu koronawirusa. Odkąd Czechy zarejestrowały pierwsze trzy osoby zarażone koronawirusem 1 marca ubiegłego roku, odnotowano tam 1,24 miliona zakażeń i 20 469 zgonów. Restrykcje nie dotyczą sytuacji związanych z pracą lub opieką nad krewnymi.

02-03-2021
376 reakcji
40
275
61
Podziel się
bFZnaHpP
Komentarze (61)
02-03-2021
III3 wojna światowa nadciąga
zobacz więcej komentarzy (61)

Programy Wirtualnej Polski

bFZnaHpZ
KOMENTARZE
(61)
III
rok temu
3 wojna światowa nadciąga
Lokles
rok temu
Rząd RCz też wziął pieniądze i teraz musi się wykazać.
Wolnosc
rok temu
Zamykają i maseczkuja się już od roku i nic to nie daje . Wszystko idzie według grafiku który był sporządzony w 2017/2018 r ludzie mają pracować za michę ryżu taki jest plan
bFZnaHqr
Międzyzdroje
rok temu
Sądzę że to propaganda
ROBAG
rok temu
Niewiedziałem Czechy posiadają wewnętrzne granice . Zewnęczne i tak , ale wewnętrzne?
Najnowsze komentarze (61)
może
rok temu
ktoś zacznie wreszcie leczyć!!! skuteczne 99,99 % procedury od roku czekają na uczciwych lekarzy!!!
Marcin z Czec...
rok temu
W związku z rozprzestrzenianiem się mutacji brytyjskiej, która jest bardziej zaraźliwa niż pierwotny wirus, rosnie liczbą zakażonych, ale także hospitalizowanych pacjentów, zwłaszcza w ciężkim stanie, co powoduje, że sytuacja w wielu szpitalach krajowych jest krytyczna, rząd nałożył na Republika Czeska od poniedziałku lockdown. Oprócz wcześniejszego zamknięcia trzech regionów - Cheb, Sokolovsko i Trutnovsko - zakazał także np. Ludziom, z kilkoma wyjątkami, przekraczania granic powiatów w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby w republice. Już czas, Czechy w końcu zwrócą się do Niemiec o pomoc W Pradze, gdzie dostępne są 90 z 542 łóżek do intensywnej terapii, w ponad 80% juz są pelne, co odpowiada 16% wolnej pojemności. W podobnej sytuacji jest region środkowoczeski. Są wolne łóżka dla 20 pacjentów, a ich całkowite obłożenie wynosi około 84 procent. Pojemność łóżek na intenzywnej terapii w regionach jest różna Z punktu widzenia liczb, również w województwach libereckim (14), pardubickim (15) i południowoczeskim (10) jest mało dostępnych miejsc noclegowych. Jednak każdy region ma inną pojemność łóżek. Tym samym w niektórych regionach możliwości wyczerpania się mogą wynieść np. 60 proc., Ale ze względu na duży zasób łóżek pozostaje np. 105 łóżek w dostępnych 40 proc., Jak ma to miejsce np. W Regionie poludniowo-morawskim
Olo
rok temu
Z Bogatyni do Frydlandu na zakupy dzisiaj bez problemu.
Olo
rok temu
Co za bzduda. Zapraszam do Frydlandu, dzisiaj byłem na zakupach.
Fakajciesię
rok temu
Farmazonów ciag dalszy bo klikną
Oswiecimianin
rok temu
Czesi powinni się zamknąć na 10 lat.
Maniek
rok temu
Żeby nikomu nie przyszło do głowy jechać do szpitala i sprawdzić że taki pełen nie jest... 😅😂
Emigrant
rok temu
No i super. Siedzieć na tyłkach. Kto nie kradł spokojnie śpi.
bFZnaHqj
Olaf
rok temu
Nędza wyprowadzi ludzi na ulice. Będzie dym.
Covid-19
rok temu
Śmieszni są ludzie którzy nie noszą maseczek a jak trafią do szpitala z niską saturacją to mówią że nosili maseczki. Nie przestrzegasz obostrzeń to nie pchaj się do szpitala z koronawirusem !
FlaKKa!
rok temu
Według planu, najpierw testowo wiosną zeszłego roku miał być wprowadzony lekki lockdown aby psychicznie skanalizować ludzi. Później poluzowanie i po poluzowaniu ponowne dokręcanie śruby i obwinianie tym ludzi za nietrzymanie się zasad (maski, dystans). Efektem tego jest lockdown, następnie twardy lockdown. Kolejny ustalony krok to kickdown (zamknięte sklepy, firmy, zakaz opuszczania domów, na ulicach uzbrojone wojsko i policja, w mediach dozwolony tylko oficjalny rządowy przekaz). Kolejny i ostatni etap to smashdown, gdzie policja i uzbrojone wojsko będą mogły otworzyć ogień do osób wychodzących z domów.
mmm
rok temu
wzrost zachorowan wstrasta proporcjonalnie do. nakazu noszenia maeczek
Mat
rok temu
Czas wyjść na ulicę, achoj
Grisza z Mied...
rok temu
A u nas w Białorusi spokojnie, grypę leczymy bo Przychodnie mamy otwarte ...
...
Następna strona
bFZnaHqL
bFZnaHpS
bFZnaHqS
bFZnaHqT